Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja, ha a fejét...

Lehet valami baja, ha a fejét kidugja a kocsiablakon?

Figyelt kérdés
Csakmert a kutyusom imád így utazni, főleg ha melege van. De tévében azt hallottam hogy nem egészséges a kutyáknak. Miért? Pl. belerepülhet valami a szemükbe? Vagy mért?
2010. aug. 12. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Is. Huzatot kaphat a szeme, a füle. Azonkívül bármi akadály jöhet váratlanul, ami fejbe kólintja.
2010. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek sem jó. Huzatot kaphat, én pl legutóbb homloküreggyulladást kaptam így, hát hadd ne mondjam, mennyire fájt a fejem egy tizes skálán :)

Szóval megsérülhet, de meg is fázhat, mindkettő macerás ügy.

2010. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
0%
Szerintem semmi baja nem lehet. Az én kutyám is mindig így utazik. És sosincs semmi baja. Szerintem csak friss levegőt akar szívni.
2010. aug. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező gondolkodj,hiszen ő is huzatot tud kapni!A szeme a füle a másik pedig,h nehogy-igaz lehet kicsi rá az esély,de akkor is-vm nehogy levigye a kutyus fejét:S

Az meg a másik,h bele mehet vmi a szemébe is,de sztem ne engedd a kutyusnak!

2010. aug. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Friss levegő autók között, na persze...


Igen, lehet baja, már leírtak pár lehetőséget, attól, hogy valami élvezetes, még nem biztos, hogy biztonságos-egészséges is. Nemrég láttam egy autóst, a kutyája az ölében ült és úgy vezetett a pasas, ha karambolozik, ne a másik autóst hibáztassa...

2010. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy kistelepülésen 50 km -nél valóban nem lesz baja, de autóúton, autópályán veszélyes ránézve. Egyrészt huzatot kap, másrész ekkora sebességnél, egy fékezésnél az ablak szépen megsérti a nyakát. Nagyvárosban meg hiába mentek kevéssel, kidugja a fejét és szívja be a kipufogógázokat. Ezekeken elgondolkodva eldöntheted, hogy az aktuális helyszín megfelelő-e.
2010. aug. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Bozsikrisz ***** válasza:

Én is le szoktam tekerni az ablakot, hogy mozogjon a levegő, de csak akkor engedem meg, hogy kijjebb rakja a fejét, ha nem megyünk gyorsan.

Gondolj bele, hogy milyet tudnak koppanni a szélvédőn a bogarak. Ha ez szegénynek a szemébe koppan, akkor szerintem simán meg is vakulhat. A kötőhártya gyulladásról nem is beszélve.

2010. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ja értem.

amúgy én se nagyon szoktam neki engedni, csak akkor dugja ki a fejét mikor elindulunk. utána meg fekszik az ölemben. meg még talán egyszer kétszer útközben.

2010. aug. 12. 09:41
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem csak a szeméről van szó, de emlékeztek a vonatdobálókra? Nem az kavics sebességétől halt meg az ablakban nézegető ember, hanem attól, hogy a vonat is ment. Olyan erővel csapódik be a kavics, mintha pisztolygolyó lenne.

Felpattan az útról egy kavics, pl. felveri a kerék, vagy egy szembe jövő autó kereke, és a kutyusnak annyi. :(

2010. aug. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9:43

A vonatdobálásban hosszú évekkel ezelőtt meghalt kisfiú halálának az évfordulójára épp tegnap volt emlékeztető gyászhír az újságban! Vérfagyasztó.

Igen, sajna ez az ablakon kihajolós, fejkidugós dolog veszélyes a kuttynak, én egyszer dokihoz vittem, ő az anyósülésen kidigta a fejét az ablakrésen, és mikor fékeztem, odaütötte magát. Azóta meg van neki tiltva.

2010. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!