Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg, hogy...

Hogyan tanítsam meg, hogy szépen játszon a kisebb kutyákkal?

Figyelt kérdés

Van egy alapvetően kistestű (kb egy nagyobb törpe schnauzer méret) 12 kg-os 1 éves kutyám, viszont a lakótelepen, illetve a környéken van több 3-6 kg körüli kutyus, akikkel nem igazán tud komolyabb játékba keveredni, mert sajnos túl durván játszik velük. Tehát próbál pl bírkózni, de nem méri fel, hogy az 5 kg-os kutya fele annyi sincs súlyban, mint ő így ebből az lesz, hogy a kisebbnek egy idő után sok és elkezd morogni és ""sipítozni"" (bocsánat, este van, nem tudom ezt szebben kifejezni), természetesen már mikor látom, hogy durvulás lesz rászólok a kutyámra, hogy nem és elhívom, de így sokszor vagy nincs kivel játszania, vagy visszamegy és újra próbálkozik. Viszont szerintem ez így nagyon nincs rendben, hogy kisebb kutyákkal egyáltalán nem tud játszani.

Mit kéne ilyenkor csinálnom azon felül, hogy letiltom és elhívom onnan? Ő szeretne játszani, de valahogy nem méri fel, hogy nem egy súlycsoport.


Mielőtt elkezdenétek jönni a kutyaiskolával, hozzátenném, hogy egy alap tanfolyamon már túl vagyunk, most télen nincs tanfolyam, így jelenleg trénert keresünk, de nem egyszerű az ünnepek, illetve a covid miatti túl terheltség miatt, ezért gondoltam megkérdezem hátha másnak is volt ilyen problémája.



2020. dec. 10. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

Tokeletes,h letiltod es elhivod. Utana labdazz vele vagy rollercmellett fusson ! Vagy lezerpointert kergessen!

A 12 kg-os kutyak a legmozgasigenyesebbek! Futas kell nekik sokaig! Bicajozz vele.

Lenyeg,h foglald le.


Jol latod,a birkozasnal embereknel is fontos a hasonlo testsuly.


Cserelj elerhetoseget hasonlo testsulyu kutyagazdikkal,akivel jol elvan a kutyad es beszeljetek ossze,h egyutt vigyetek a kutyat vagy akar meg vmelyikotok szobajaban is tudnak birkozni. A baratsagokat segiteni kell a kutyanak.

2020. dec. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tanitsd meg finoman jatszani ... amikor latod, hogy a kutyadnal eppen elgurul a gyogyszer, akkor ne hivd ki a jatekbol hanem inkabb te is csatlakozz be. Menj oda a kutyadhoz es nyugtasd le. Ott a jatek kozben ... vegul is csak vissza kell zokkenteni a normalis kerekvagasba, utana mehet tovabb a jatek.

Nem lehetetlen, az en kozepazsiaim is megtanult szepen jatszani a mütyürkékkel.

2020. dec. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tehát akkor most csatlakozzam be, vagy nyugtassam le? Mármint ha odamegyek és elvonom a figyelmét mondjuk egy ültetéssel, akkor igazából lenyugtatom, nem becsatlakozom. Hogyan tudnék úgy becsatlakozni, hogy lenyugtatom? Ne haragudj, tudom, hogy az én hibám, de nem teljesen értem.

Sajnos a helyzet nem javul, hiába hívom ki minden nap folyamatosan, még mindig ugyanaz a helyzet. Nagyon el vagyok keseredve emiatt.

2021. jan. 5. 23:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!