Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak vizelettartási...

Kutyámnak vizelettartási problémája van. Közületek találkozott valaki ilyen gonddal?

Figyelt kérdés

Még csak 2 éves lesz, ivartalanított szuka. Vittem fél évvel ezelőtt orvoshoz emiatt, ultrahang megtörtént, nem látott a doki semmit. Írt fel neki antibiotikumot, azt szedte 10 napig, utána megszűnt. Pár napja megint becsurog neki, kénytelen vagyok aláteríteni valamit. Ma felhívjuk a dokit újból, mert ez így nem oké.


Lehet műteni kell? Olyan írjon, akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban.


2020. dec. 14. 13:52
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia.

Nem hiszem, hogy kell műteni.

Nekünk az állatorvos incurin tablettát írt fel a szintén műtött szuka kutyának. Ő is bepisilt mindig, de ez bevált neki.

2020. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az antibiotikumot felírta az orvos fél évvel ezelőtt, akkor mire adta?

Nekem akkor csinálta azt a kutyusom, hogy szobatisztasága ellenére be-be pisilt, amikor felfázott. (ő kinti-benti kutyus).

2020. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es, a doki szerint gyulladása lehetett. Végül is, tényleg hatásos volt. Lehet, hogy most ''csak'' felfázott, remélem helyrejön. Köszi nektek, jöhetnek még válaszok. Enyém is kinti - benti, bár többet van bent.
2020. dec. 14. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is inkább benti, illetve nekem is amikor felfázott, akkor antibiotikumot kellett szednie. Mindenesetre remélem meggyógyul a kutyusod :)
2020. dec. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Goldolom azt elfelejtette mondani az állatorvos, hogy az ivartalanítás után 60-70%-ban kialakul valamilyen erősségű vizelettartási probléma. Lehet folyamatos (mindannapos) vagy időszakos is.
2020. dec. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Kérj vizelet vizsgálatot. ha gyulladás, kimutatja. Ha az ivartalanítás miatti jelenség, akkor van rá gyógyszer.
2020. dec. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Az inkontinencia lehet az ivartalanítás következménye sajnos.
2020. dec. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom, viszont mindig akkor alakul ki nála, amikor hűvösebb az idő... Vizeletvizsgálata is volt már, nincs komolyabb baja, ha nem hat a gyógyszer, akkor elviszem dokihoz. Ma már adtunk neki, ugyanis elugrottunk az orvoshoz este.
2020. dec. 14. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!