Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Ez komolyan igaz?

Segítség! Ez komolyan igaz?

Figyelt kérdés
2éves westie kutyusom van, most tüzel. Az igazság az, hogy nem szeretnék kis kölyköket. De..múltkor az állatorvos aztmondta hogy ha a kutyának életében egyszer nem lesznek kölykei akkor egy idő után megőrül, és muszáj pároztatni. ez igaz? én nem nagyon akarom elhinni..
2010. aug. 12. 15:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
40%
Elnézést az offért nekem is kislány kutyám van 3 éves lesz nem késő az ivartalanítás egyik doki azt mondta egy éves kor fölött késő
2010. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
100%

Olyan sötétek vagytok, hogy az nem is igaz.

Nem kell szülnie a kutyának, semmi baja nem lesz, főleg nem fog megőrülni. Igazából még sz*rik is rá. Nála ezek nem "érzések", nem is vágyik a kis lelkében kölykökre. Egyszerű ösztönökről van szó, amiket az ivartalanítással meg lehet szüntetni. És hidd el, ugyanolyan édes, aranyos, kedves lesz a kutyus utána is, mint előtte.

Jah, és a fiúkutyásoknak meg annyit, hogy tudom, hogy minden ivarérett kan megd*g mindent, ami az útjába kerül, de elárulom, hogy számukra a párzás nem élvezet, csak ösztön. Sőt, elég kellemetlen is nekik..

2010. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Nagyon okos állatorvos, csókoltatom.

Az én kutyáim soha nem szültek, pedig csak szukák voltak, és soha semelyiknek semmi baja nem volt, egyik sem őrült meg.

Az utolsó kettő viszont ivartalanítva lett, na az nagyon jót tett nekik, kiegyensúlyozottabbak lettek azóta.

Barátnőm yorkija is ellett, mert neki is javasolta az állatorvos...2 év múlva elrákosodott a méhe, és műtétek tömkelege kellett, hogy életben maradjon.

2010. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Ez nem igaz az én kutyámnak se volt soha kölyke és ivartalanítva sincs, még sincs semmi baja!(8 éves Amstaff):)

2010. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem őrül meg nekem volt ivaros szukám 13 évig évente kétszer kinlódtuk végig a tüzelést de soha nem fedeztettem!

Felesleges csak ezért pároztatni főleg hogy akár el is veszítheted őt ellés közben!Most is van két kutyám egy kan és egy szuka!Mind 2 ivartalanítva van és az égvilágon semmi bajom nincs velük!:)

2010. aug. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkora nagy f*szság, hogy na még olyan!


Ez az állatorvos nem ért semmihez! A helyedben mást választanék, egyszerűen ilyen nincs!


A kutyáknál a párosodás egy ösztön, semmi köze nincs érzésekhez! Ugyan ez vonatkozik a kiskutyákra is, egyik szukának sem hiányzik a fájdalmas párosodás (mert a kutyáknak igenis fáj a szex! nem élvezetből csinálják!), a leterhelő vemhesség (a kutya alakja megváltozik, emlői megnyúlnak, feldagadnak), a még fájdalmasabb szülés, és a 8 hét macera (ami egyébként rád is vonatkozik, fogadok, hogy nem akarsz 8 hétig minden honnan sz*rt felszedni a lakásból, állandóan takarítani, és elviselni a kiskutyákkal járó alom szagot, no meg a rengeteg pénz, amibe ez kerül), amíg a kölykök élni sem hagyják!


A fajfenntartási ösztönt a hormonok irányítják. Ha ivartalaníttatod a szukát, a kellemetlen vérzéssel járó tüzelés megszűnik, soha nem lesz a kutyád méhdaganatos, nyugodtabb lesz, és 2-3 évvel az élete hosszabbodik! No meg az életminőségét még jobbá teheted, megszabadítod egy csomó kellemetlenségtől.


Ezt az éllatorvost a helyedben felszögelném a falra, egyszerűen csak azért mondják, mert így több haszonra tesznek majd szert (ultrahang, kölyköknek oltás, féreghajtó, stb...)...


De nézz utána neten is, hogy mi az igazság. Az ivartalanítás jó dolog!

2010. aug. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

15:21 - a te dokid se normális!!

Jobb minél hamarabb de sosem késő!! Esetleg egy nagyon öreg, beteg kutyánal igen, az altatás miatt, de 3 évesen ilyesmi fel se merül

2010. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

15:21

Az enyémet is ennyi idősen ivartalanították!Szerintem simán időben van!:)

2010. aug. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Bozsikrisz ***** válasza:
100%
Az enyémet is tavaly ősszel műtötték, 2 és fél éves korában.
2010. aug. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Akiteki ***** válasza:
88%

Az ilyen állatorvosokhoz kevesen járnak, ezért remélik hogy jó kis pénzt lehúzhat a kölykök oltásával.

Keress másik orvost!

Nem késő 3 éves kutyát ivartalanítani, ez is marhaság. Vidd rendes orvoshoz, ne ilyen kontárokhoz.

Tavaly pakolták ki az 5 éves, idén meg a 4 éves kutyámat. Semmiről nem késtünk le, mindketten jól vannak, köszönik szépen. Miről késne le 3 éves korában?

2010. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!