Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most komolyan gondoljátok?

Most komolyan gondoljátok?

Figyelt kérdés

Néhány kérdést olvastam, hogy nincs pénze drága tápra és nem eszi meg az olcsót, mit csináljon.

Olyan válaszokat kapott szegény kérdező, hogy főzzön rizst, sárgarépát, borsót és csirkemellet.

Akinek nincs pénze drágább tápra, hogy tellene csirkemellre a kutyának?

Nekem sem telik drága tápra de,hogy ilyet főzzek neki... Kéthetente vasárnap főzök a családnak ilyen ebédet, nemhogy a kutyának. Persze aki megteheti miért ne. De kicsit túlzás...


2011. jún. 30. 23:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt régebben kutyánk, amikor még nem is nagyon lehetett tápot kapni. Mi általában csirkefarhátat vettünk, azt főztük meg neki, és rizzsel vagy tésztával elkeverve kapta. Kinti-benti kutya volt, 18 évet élt, egészséges és boldog volt.
2011. jún. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
Valamit ennie kell a kutyának. Nem? Ha "drága" tápot nem tudnak venni a kutyának, de az olcsót nem eszi meg a kutya, akkor kell egy 'C' terv... :-)
2011. júl. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Néhányan kicsit túlzásba esnek a kutya etetés ügyében. Sokan kb úgy állnak hozzá, hogy ha nem tudod megvenni a drága tápot ne tarts kutyát. No comment...
2011. júl. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém semilyen tápot nem eszik meg. (Nem egy igényes blöki, UV kutya. :D) De néha olyan jókat kotyvasztok neki maradékból, hogy én magam is megkívánom. :P
2011. júl. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
62%

Elmondanám neked/nektek,hogy oké hogy olcsó,de ha tudnátok mi van benne...az ilyen chappi,pedigree és társaik(macskáknál whiskas stb.) A tápban a szín hús 4%!!! 4%????Jézusom és a többi 96% az összekapart hulladék és ezt nem túlzás! Most ráírhatják,hogy ilyen-olyan vitamin,nem igaz!

Az én kutyám Acana száraz tápot kap(kanadai) 60% hús és 40% növényi kivonatok. Szerintem amiket ezekbe raknak már állatkínzás. Nem hiába színesek azok az olcsó tápok a sok színező anyagtól. Az Acanának még az illata is jó,barátnőm néha meg is kóstolja és ízlik is neki! Ha már kutyát tartok azért ne moslékot kapjon,akkor inkább ne legyen.Eszméletlen,hogy ezek a nagyiparban űzik és adják el ezeket a mocskokat,már bocsánat. Szerintem ha már valaki kutyát tart ápolja és vigyázzon rá...

2011. júl. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem értette meg a kérdezőt úgy látom. Számomra is fura, hogy csirkemellet ajánlgatnak, aminek kilója 1200 forint, de hát ők tudják, olvasták vhol, onnantól az szentírás:) Azt is el tudom képzelni, hogy nem is olvassák végig a kérdést (szerintem itt sem történt meg minden esetben), és csak addig jutnak "A kutyám nem eszi meg a tápo..." Innentől jön az ötlet, hű, ere van megoldásom, csirkemell meg rízs, beírja, csak nem olvassa el a maradék részt, miszerint "Drágább tápra pedig nincs pénzem."
2011. júl. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell feltétlenül a legeslegdrágább táppal etetni..Habár persze a felelős állattartáshoz tartozik az, hogy a lehető legjobb táppal etessük állatainkat...

Jó tápot nem lehet olcsón kapni, és sajnos ezek a legolcsóbban kapható tápok tényleg csak az utcai szemétből vannak összerakva...Meg elég csak egy drágább tápot megszagolni és teljesen más (sokkal jobb) illata van! Ez igaz.

De pl. az én kutyáim sem a legdrágább tápot eszik, de mégis ugyanolyan egészségesek, aktívak, fényes bundájuk van mint a csak drága tápon etetett kutyáknak!!

Senki soha nem mondta rájuk, hogy rosszul néznek ki, és kiállításon is többször kaptak dicséretet a jó kondijukért/kinézetükért! De biztos vagyok abban, hogy amint egy kiállításon megmondanám valakinek azt, hogy mivel etetek (pl. bírónak) egyből lehúznának/leszólnának azért, hogy rosszul néz ki a kutyám kb. mert már mindenkinek ez van bedumálva, hogy csakis a legeslegdrágább táp a legjobb.. Mi egészséges házi kosztot is adunk nekik, meg gondoljunk csak bele abba, hogy régen mikor még kb. egyáltalán nem is létezett igazi kutyakaja min éltek a kutyák..és ugyanúgy vígan eléltek sokáig meg egészségesek voltak...!

2011. júl. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Sajnos a mai vilagban tenyleg nem sokan engedhetik meg maguknak hogy draga tapot vegyenek. En torekszem ra hogy premium tapot egyen a kutyam Viszont ugy gondolom hogy tenyleg lehet csirkemellet adni az ebnek es nem 30 meg 40dekat kell egyszerre ha azt nezzuk hogy ebednel egy menus fogyasztasnal 12dkg hust szolgalnak fel akkor 10napra eleg 1.2kg hus. Elgondolkodtato...De meg mindig azt mondom hogy ha sajat magadnak nem a teszko parizsit veszed es nem a 3 napos zsemlet akkor a kutya is megerdemli a minoseget.
2011. júl. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

a csirkemell valóban túlzás, de azért a farhát meg a másik szélsőség... :/ az csak csont és zsír...


a legjobb találni egy jó forrást nyesedékre, ami vegyesen tartalmaz zsírt és húst is (nálunk pl. csirke mell nyesedék és pulyka is 200ft/kg). ezek spec kutyáknak szánt cuccok (mert nem felelnek meg humán fogyasztásra), tehát olcsóbbak is, viszont a kutyának nem árt az, hogy pl. leesett a feldolgozóban a földre.

de a farhátnál még a fej is jobb választás...

2011. júl. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom,hogy nézzenek be henteshez,piacra. Millió helyen láttam pulykanyesedéket 200 Ft/ kiló áron. Megmondom őszintén,régebben,mikor nagyon szegények voltunk,mi is abból főztünk. Én mondjuk most egy pesti piacon 98 Ft-ért veszem a gége kilóját. Hús, meg porc,imádják! Múltkor megfőztem rizzsel,borsóval,a nevelt lányom meg nekiállt beleenni,hogy hú de finom rizseshús :D

Mondtam,hogy kutyakaja.. Közölte,hogy nem baj,finom :D

2011. júl. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!