Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudok valamit tenni törvényese...

Tudok valamit tenni törvényesen, ha egy (feltehetően) vadász kilőtte a kistestű kutyámat?

Figyelt kérdés

Kistestű Westie keverék kutyus volt, tudom az én hibám, hogy kiszökhetett, de kinyílt az elektromos kapunk valahogyan...Kerestük, plakátoltam a környélen és Facebookon is, de nemrég találták meg, kilőve, ráadásul nem messze a lakott területtől. Úgy tudom, vadász csak vadat űző kutyát lőhetne ki elvileg, az enyém biztos nem csinált ilyet, még egy macskától is fél. Nemhogy rókától vagy nagyobb állattól.

Az lenne a kérdésem tudok tenni valamit? Lehet naiv kérdés, de kiszedetem a golyót, meg tudják mondani, milyen fegyverből származik? Nem vért akarok, tudom mi is hibáztunk, de azt megkérdezném tőle, hogy egy ilyen kis ártalmatlan állat kinek ártott, hogy le kellett lőni? (Emberre se támad, félős kutya nagyon, elmenekül)



2020. dec. 16. 13:34
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
56%

9.-re, a kérdezőnek.


Ez a Gyakori, és azon belül az állatos rovat.


Itt az elektromos kapuval burzsuj milliárdos getzhy leszel, és dögöljé megfelé!


De az ALAP, hogy 900-ért vegyél ebet, és literenként 87.440 forintért speciálisan szűrt gleccservizet a kutyádnak.

2020. dec. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
49%
Rendorsegi feljelentes, elotte allatorvos stb.
2020. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%
A volt szomszédom kutyáját is kilőtte a vadász. volt kb 5 kg a kutya. A barom vadász eldicsekedett vele, a kocsmában hogy próbálta ki az uj puskát. Állítólag drogosok támadtak ra egy pár hétre rá. Véletlenül persze. Ez is egy megoldás.
2020. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
2020. dec. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
95%

Hivatalosan nem tehetsz semmit, mert te is szabályt szegtél, még ha nem is szándékosan, és nem tudod bizonyítani, hogy nem űzött vadat a kutyád.

Egyébként ha lenne pénzem, akkor sem csináltatnék elektromos kaput, mert megbízhatatlan, pont a te eseted az élő példa rá. De tegnap az egyik budapesti állatvédő egyesület is nyakon csípett két kutyát, akik ilyen kerítésen lógtak ki.

2020. dec. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
66%
2020. dec. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
45%

10-es!


Nem csak pecazni jarok, hanem vadaszni is szoktam ... a vadaszatnak vannak szabalyai (merre lehet lovoldozni, mikor lehet lovoldozni, hol lehet lovoldozni) ... amerre en hallani szoktam es ahogyan hallani szoktam, nem lehetnek rendes vadaszok.


Azert nem jelentek mindent a hatosagnak, mert engem meg ugy neveltek, hogy gerinctelen dolog spionnak lenni es nem kell masok dolgaba avatkozni (tudod en az 'atkosban' nevelkedtem, nem volt divat a jelentgetes)


Az a vadasz aki nem talalja meg azt az allatot amit meglott, az a vadasz nagyon be lehet rugva!

2020. dec. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
72%

10-esnek bonusz!


Mivel vadaszom, ezert tisztaban vagyok vele, hogy mi mennyibe kerul ... vadaszni nem olcso mulatsag ... sok vadasznak viszont viszket az ujja a ravaszon, lovoldozni szeretne, de a vadat ki kell fizetni ... ezert sok vadaszengedellyel rendelkezo hobbi vadasz eloszeretettel lovi ki a kobor kutyakat azzal a cimszoval, hogy vadat hajtott ... egy kiskutya milyen vadat tud meghajtani? Nyuszit? Mokust? Pockot? ... ezert nem kell kiloni senkit.

2020. dec. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
76%
Ozbakk siman szembefordul egy kiskutyaval, a vaddiszno meg is oli. Szarvasrol mar ne is beszeljunk, egy szarvastol osszecsinalja magat egy kiskutya.
2020. dec. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
15%
Vadászni jársz..... Nincs több kédesem. Véred a szeszkazán havereket.
2020. dec. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!