Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudok valamit tenni törvényese...

Tudok valamit tenni törvényesen, ha egy (feltehetően) vadász kilőtte a kistestű kutyámat?

Figyelt kérdés

Kistestű Westie keverék kutyus volt, tudom az én hibám, hogy kiszökhetett, de kinyílt az elektromos kapunk valahogyan...Kerestük, plakátoltam a környélen és Facebookon is, de nemrég találták meg, kilőve, ráadásul nem messze a lakott területtől. Úgy tudom, vadász csak vadat űző kutyát lőhetne ki elvileg, az enyém biztos nem csinált ilyet, még egy macskától is fél. Nemhogy rókától vagy nagyobb állattól.

Az lenne a kérdésem tudok tenni valamit? Lehet naiv kérdés, de kiszedetem a golyót, meg tudják mondani, milyen fegyverből származik? Nem vért akarok, tudom mi is hibáztunk, de azt megkérdezném tőle, hogy egy ilyen kis ártalmatlan állat kinek ártott, hogy le kellett lőni? (Emberre se támad, félős kutya nagyon, elmenekül)



2020. dec. 16. 13:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
72%

Semmit nem tudsz sajnos tenni, ebben az országban a vadászok az "egyenlőbbek"...

Nagyon sok eset történt, ahol a gazda mellől lőttek ki kutyát, volt konkrétan, hogy saját területen(a kutya gazdája magánterületén) tréningező keresőkutyát lőtek ki, semmilyen kártérítést nem fizettek.

2020. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
96%
Na várjunk. A vadász lelőtte vadászfegyverrel, egy puskával, és te megtaláltad benne a golyót? Ez nem áll össze. Egy ilyen kis kutyát minden gond nélkül átvisznek az olyan fegyverek, amiket vadászatra használni szoktak. Nem kellett volna megtalálnod a golyót, mert az nem áll meg benne. Tudnál képet küldeni ide a lövedékről, amit kiszedtél belőle?
2020. dec. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem én találtam meg, arra gondoltam felboncoltatom és úgy hátha meglenne. kétsébeesésemben írtam hátha lenne egy ilyen opció is. De ha mondod, lehet nincs is benne, én sajna nem értek az ehhez ennyire :/
2020. dec. 17. 08:13
 24/28 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem egy vadász nem tehet ilyet. Ha mégis, én bevonatnám az engedélyét, mert az ilyenre a levágott hajszálaimat sem bíznám, nem hogy puskát.
2020. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
33%
Aki így összevissza lövöldöz, az bármikor lelőhet egy gyereket!
2020. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
95%
A környékünkön volt egy eset, azért másabb mint a tiéd, de az elv hasonló. Csajnak kiszökött a kutyája, jött az autó, a kutya elészaladt, kutyának annyi. És ki volt a legjobban felháborodva? A "gazdi" . Az h a kocsiban anyagi kár keletkezett a kutya miatt az lényegtelen. Nálatok kiszökött a kutya, vadász kilőtte, nem voltál ott, nem tudod hogyan történt, lehet h tényleg direkt lőtte ki ok nélkül, lehet h tényleg véletlenül. A lényeg, mindez nem történik meg ha a kutya a helyén marad, telken belül. Ez mindenesetben a gazdi felelőssége. Sajnálom ami történt, amit tehetsz, ha majd új kutyád lesz arra ezer szemed. Nekünk van 2, mi mindig figyeljük h megvan e mindkettő, nekünk sima manuális kapunk van.
2020. dec. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
78%
#24-25 személyében megérkeztek a mindenen sipákoló öregnénik is...
2020. dec. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
64%
Én 24 éves férfi vagyok, nem öreg néni, úgyhogy ezt elb@sztad
2020. dec. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!