Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos kutyámat milyen...

2 hónapos kutyámat milyen módszerrel lehet szobatisztaságra tanítani?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
amikor bepisil akk rapaskolsz a popsijára és ki kell vinni a szabadba h megmutasd neki h kintre kell pisilni.
2010. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

rendszert kell bevezetni neki, naponta mindíg ugyan abban az időben kell kivinni napi 6-7-szer, így egy idő után meg fogja tanulni...

az egyik ismerősöm úgy tanította meg a kutyáját, hogy mikor bepisilt, megfogta a nyakát, felemelte, beleforgatta a pisibe, aztán kidobta... -.- szerintem ez egy hülye tanítási mód, és az ilyennek nem kell kutya.

amúgy az is jó módszer hogy rápaskolsz, és egy picit megszidod, így egyszer meg fogja jegyezni, hogy a bepisilés a szidással párosul.

2010. aug. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
eleinte nagyon sűrűn, kb. 2 óránként fűves területre viszed (akár éjszaka is), ha a lakásban csinálja, rászólsz határozottab hangon. fontos, hogy játék, ébredés és evés-ivás után szinte biztos, hogy kakilni/pisilni fog. az orvosok általában azt ajánlják, hogy ne vidd közterületre a kutyát, míg a kölyökkori oltásprogram be nem fejeződik, de én vittem, bár 1-2 óránként csak a kertünkben pisilt/kakilt, de szocializálni is kell valamikor... nem lett baja, de figyelni kell, ha emeletes házban laksz, hogy olyan helyre vigyed, ahol nem igen járnak kutyák, nehogy megbetegedjen. szerintem ne szoktasd pelenkára, mert annyi erőfeszítéssel már ki is szoktathatod, ráadásul egy-két ismerősömnek utána nehezen ment a házon kívülre való piszkítás megtanítása a kutyusának.. :)
2010. aug. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!