Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha a kutya...

Mit lehet tenni, ha a kutya póráz nélkül van a gazdával, jön szembe valaki aki megijed és elkezd visítani, mert fél a kutyától? Gazdának hogy kell reagálni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 19. 21:02
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
És a kutya erre támadással reagál. Akkor hogy hívható be?
2020. dec. 19. 21:03
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Közterületen csak pórázon lehet kutyát vezetni, és lehetőleg nem 6-8 méteres pórázon. Így kell reagálni.
2020. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Én minden esetben magam mellé parancsolom a kutyát, akkor is ha félelmet mutat a mellettünk elhaladó, skkor is ha nem. Szerintem ez alap illem és tisztelet mások felé. Ha szabadon engedem és látok valakit, akkor az előtt behívom, hogy érdeklődést mutatna az ember iránt. Ha valakinek nem behívható a kutyája, az ne engedje el a pórázról.
2020. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
34%

Ha a kutya nem marad a gazda laba mellett akarmilyen hang stb hatasra,akkor nem valo neki a poraznelkuli seta.

Foleg ne vigyunk felo emberre tamadassal reagalo kutyat poraz nelkul.


Nalunk egy csehszlovak farkaskutyaja volt a 85 eves szomszed neninek,aki jarni is alig tudott. Nala a poraz csak latsza volt. Akarmi volt a porazt elengedte. A lakokra raengedte a kutyat. Szelid volt,de sokan feltek tole. A kutyakkal meg agressziv volt ,megharapta oket ok nelkul stb. Na az ilyen kutyagazdi borzalmas felelotlen . Ez rosszabb,mint a kikepzett poraz nelkuli kutya.



Azert azt ne vegyuk tamadasnak,h odaszalad egy kutya es felugrik rad a tapoancsaval es semmi mast nem csinal. (Orul,ismerkedik neveletlenul)Az se vegyuk mar tamadasnak,ha odamegy es nez rad. (Erdeklodes)Vagy megnyalja a kezed.(baratkozas)


Ha orditozol a kutya kozeleben es meg oda se ert hozzad stb,azt terapiaval kezeltesd magadon,mert beteg vagy sajnos.

2020. dec. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én honnét tudjam, hogy a kutya mit akar? Tegye pórázra és vigye úgy.
2020. dec. 19. 21:27
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

Ha ennyire rettegsz a kutyaktol, akkor a kislanyos hiszti helyett fogod magad, es atmesz az ut tuloldalara, es kesz.

Kozteruleten valoban kotelezo lenne a poraz, de az ordibalassal semmit nem fogsz elerni, ha veletlenul poraz nelkuli kutyat latsz.

2020. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Egyszer volt egy ilyen szitunk.

Golden retink volt, szóval nem egy harcieb típus. Szinte mindig póráz nélkül sétáltunk, de teljesen behívható volt, és ahogy írta is valaki, hamarabb parancsoltam vissza, minthogy érdeklődni kezdjen más iránt.


A konkrét eset: szomszédunk felnőtt lánya (nálam idősebb pár évvel) jött szembe az utcán. Kutya rá se nézett, semmi, mellettem sétált, tehát visszahívni se kellett. Csaj mellénk ért, felfogta hogy nincs póráz, sikítani kezdett hogy jajj a kutya megharap és égbe kapta a kezét. A kutya erre reagált azzal, hogy felszökkent a levegőbe - ugyanis ez volt az egyik játékunk, hogy a magasan tartott kézben lévő ág/játék/stb után ugrik. Nem emberre, hanem egy helyben. Itt sem a csajra ugrott rá, hanem szökkent egyet, aztán nem értette szegényem, hogy miért nem örülnek neki, és miért hívom el.

A csaj persze generálhatta magának a kis sztoriját, hogy meg akarta támadni a kutyám, utána meg lettünk fenyegetve, hogy lemérgezi... és évekig ahányszor meglátott minket az udvaron, már sikított, hogy fogjam meg a kutyát.

És az egészet ő generálta: ha nem kezd el sikongatni meg ugrálni, akkor a kutya rá se néz, elment volna mellette.

2020. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
38%

Nekünk is volt hasonló szitu, 2 is.


Először még csak kölyök volt a kutyám, 6 hó körüli. Mentünk le késő este az utolsó pisire, póráz, nyakörv, minden nélkül (hisz csak az 1. főcsomóig ment a kutya). Léptünk volna ki a kapunk, amikor egy csaj egy őrült üvöltés közepette beugrott egy parkoló autó mögé, majd visítva követelte hogy tűnjünk el. A kutyának nem volt ideje elmozdulni sem mellőlem, mindketten a kapuban álltunk megkövülve...



Második alkalommal a canicross alapjait tanultuk (ergó rugalmas pórázzal hozzám volt kötve) épphogy kocogva. Hazafelé mentünk, már csak 1 utcára hazulról szóval a járdán. Elkocogtunk volna egy 2 éves körüli totyogó kisgyerek és a nagyanyja mellett. Erre a nő fejhangon felvisított és elrántott a kicsit. Konkrétan a kutyám a fejét sem mozdított a gyerek felé, csak nyílegyenesen ment volna haza. Én is és a kutya is annyira megijedtünk, hogy leugrottunk az autók közé.


Nagyon furcsa dolgokra képesek az emberek...

2020. dec. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Kihívni a rendőrséget. Mármint a póráz nélkül sétáltatóra.
2020. dec. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem lehet a kutyát pórázon tartani,de tényleg? Miért nem lehet tiszteletben tartani,hogy valaki fél tőlük? Miért nekem kell félve kutyát sétáltatni a sok neveletlen miatt?Hogy mikor tépi valamelyik szét az enyém?Vagy vegyenek hosszú pórázt vagy vigyék futtatóba a kutyákat. Elegem van már abból,hogy nem tudom a kutyámat nyugodtan elvinni sétálni,mert pár okos kilométerekre elengedi a kutyáját és vissza se hívja,mert jaj nem bánt,de valahogy mégis támad a kutyája. Persze lehet mondani,hogy oh akkor álljak a kutya elé meg ijesszem el a másikat,de nem mindig hatásos ám főleg,ha egy kb derékig érő nagy kutya rohan felém 200km2/h-val,hogy ő most az enyémre támad,azért ott én is megijedek. Tartsa mindenki pórázon,mert amúgy is kötelező erről ennyit.
2020. dec. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!