Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha a kutya...

Mit lehet tenni, ha a kutya póráz nélkül van a gazdával, jön szembe valaki aki megijed és elkezd visítani, mert fél a kutyától? Gazdának hogy kell reagálni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 19. 21:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
42%
Bocsi de ott van az erdő a Kulcsszavak között. Ne várd hogy itt nem engedik el a kutyát. Végre szegény állat is mozoghat
2020. dec. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%

Mi nap mint nap keverdunk ilyen szitukba, mar annyi okor emberrel talakoztam, hogy konyvet lehetne irni belole, jo vastag konyvet :) Az egeszben az a szornyu, hogy nem csak a hetkoznapi jarokelokkel konfrontalodik az ember hanem a tobbi kutyassal is. Elkepeszto!


Sikitofraszt kapott egyszer egy kutyas no az erdoben ... a kutyam oda sem ment, csak meglatta a no. Ennyi. Ranezett a kutyara (nagyjabol 5m-re voltak egymastol) es a noci ugy elkezdett sikitani mint ha gyilkoltak volna. Allt egy helyben, ket kezzel takarta az arcat es folyamatosan sikitott. Termeszetesen megfogtam a kutyat es megkerdeztem, hogy mi a baj. Ket sikitas kozben annyit mondott, hogy ne haragudjak, de annyira fel ... es sikitott tovabb :)

2020. dec. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

12+

És a kutya erre támadással reagál. Akkor hogy hívható be?


Ilyenkor a kutya gazdajanak nem hivogatni kell a kutyajat, hanem azonnal kozbeavatkozni, hogy ne legyen komolyabb baj. Ilyen szitubol amugy csak a nagyon jol nevelt kutyakat lehet kihivni.


Tiltas megtanitasa a legfontosabb a kutyanevelesben, hogy ha elhangzik a 'NEM' szo, akkor megalljon az elet, a kutya abban a pillanatban fejezze be barmit is csinal.

2020. dec. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Eleve kötelező a póráz, erdőben is, utcán is. Nekem most lesérült a kutyám egyik lába futiban más kutyákkal játék közben, fáj neki, kerülöm a többi kutyást messziről, mert tudom, hogy konfliktus lenne, ha más kutya odaszaladna az én fájós lábú kutyámhoz. Itt is sokan sétáltatnak póráz nélkül sajnos.
2020. dec. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
26%
Csak a szanhuzo kutyanal kotelezo a poraz, kulonben ott marad a szanko :DDD
2020. dec. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem, hogy miért nem lehet tiszteletben tartani egymást. Ez mind a kutyásokra, mind a nem kutyásokra igaz.


El szoktam engedni a kutyámat, de soha nem volt abból konfliktus, hogy odaszaladt volna valakihez. Ez annak köszönhető, hogy csak akkor és addig van elengedve, amíg nem látok mást.

Igen abból volt már gond, hogy más ráengedte a a behívhatatlan kutyáját az enyémre.


A kérdésre is válaszolva, majdnem az a lehető legrosszabb, ha elkezd a gyalogos visítani, meg kalimpálni. Mindenképp meg kell kérni a gazdit, hogy legalább hívja be a kutyát, mert tartasz tőle. Ha értelmes, akkor még ő kér elnézést, hogy figyelmetlen volt. Ha bunkó, akkor meg kerülni kell.

2020. dec. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
31%

Egyutt kell tudni elni a termeszettel es az allatokkal. Nem mindig a masiktol kell varni a megoldast, foleg ha a termeszetben maszkal az ember.


Odaszalad egy kutya? Es akkor mi van? Miert nem lehet normalisan viselkedni? Miert kell felni? Mitol kellene felni?


A termeszetben vannak vadallatok, koborlo allatok es onsetaltato kutyak is. Aki fel az allatoktol az ne menjen ki a termeszetbe, hanem setaljon a varosi parkokban. Nemreg volt egy szitu, hogy egy csalad meglatott par vaddisznot es felmenekultek egy magaslesre es panikolva hivtak a katasztrofavedelmet :) Az ilyen ember minek megy kirandulni? En szinte minden nap talalkozom vaddisznokkal es soha semmi konfliktusunk nem volt meg. Kobor kutyaval is szoktam talalkozni es az onsetaltato kutyakrol is tudom, hogy nincs mitol tartani (egyik-masiknak meg a nevet is ismerem). Visegradon a Mogyoro-hegyen egy bazinagy lo jott velem szemben az erdoben :) Nem kell az ilyen dolgoktol megijedni.


Nem az a baj, hogy a kutya el van engedve es meg csak az sem baj ha odaszalad ... az a baj, hogy vannak emberek akik felnek az eletben, felnek az allatoktol. Hiaba fogja meg a kutyas a kutyajat, ettol meg ezek az emberek tovabb fognak felni. Ergo nem a kutya megfogasa a megoldas!?

2020. dec. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Alex Fly ***** válasza:
74%
A gazdának úgy kell reagálnia, hogy közterületen a szabályoknak megfelelően pórázzal vezeti a kutyáját. Ellenkező esetben viseli a azabálysértése következményeit.
2020. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%

De, pont az a baj, hogy a kutya odaszalad. Mondom ezt olyan gazdiként, aki póráz nélkül sétáltat.

Tök kényelmes póráz nélkül, szeretem is, cuki is a kutyám, de kölyökként amíg tanultuk a mitszabad részt, rohadt kellemetlen volt, hogy mindenkihez IS odarohant (vagy legalábbis próbált). Mert cuki kutya volt, mert rámosolyogtak, mert a kutya a ránézést is bíztatásnak vette, és már rohant.

Én azt nem tudom megérteni, hogy ez más gazdának miért nem kellemetlen. Nem sétáltunk póráz nélkül, amíg nem tanultunk meg együtt sétálni.

Aki póráz nélkül sétáltat, annak ismernie kell a kutyáját. Én annyira ismertem az enyémet felnőtt korára, hogy a farka billenéséből hamarabb tudtam szinte nála, hogy valakit most kinézett magának, és azonnal koordinálni is tudtam, hogy szabad e és meddig szabad menni. Akkor mehetett barátkozni, ha láttam, hogy a másik fél is vevő rá, ennyire egyszerű.


De nekünk is volt konfliktusunk abból, hogy Cukika az utca végéről rohan, Cukika játék gyanánt torokra támad, a nyanya meg csak messziről ordít elhalóan, hogy jajj Cuki rossz kutyuuuuu... mire már rég rajta van a kutyámon, aki nem tett semmit. És még én vagyok a hülye, ha felrúgom, mert Cukika csak játszik. (És ugyanez a Cukika nyilván támad emberre is, ha olyan a kedve.)

De volt olyan esetünk is, hogy gazda még a kapun lép ki, kutya már a sarkon. Meglátott, jött utánunk, elzavarásra, toppantós megijesztésre nem hallgat. Gazda azt se tudja, hol a kutya kb, hát sétál. Mi átmegyünk a túloldalra a konfliktust kerülendő, de elég e ez? Mert bizony volt olyan, hogy a kutya utánunk, és mire gazdi kiért a sarokra, elcsapta egy autó. Nem tanult az esetből. Törött láb, műtét, rehab után is ugyanígy sétáltak póráz nélkül.


Konklúzió: szabadon sétáltatni azt a kutyát lehet, amelyik tökéletesen behívható. Sajna a gazdák ezt nem így gondolják, ebből van sok konfliktus.


Ha egy járókelő fél, lehet jelezni a normális gazdának, hogy fogja meg légyszi. És ez is ugyanolyan, mint a kutyát ismerni: ha látom a szembejövő reakcióját (megtorpan, felkiált, elhúzódik, akármi), akkor magamtól teszem ezt meg.

Nyilván az olyan extra példákat leszámítva, amiket írtak itt többen, amikor kivédhetetlen egy hisztis pánik a szembejövőtől.

2020. dec. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 dililili válasza:
89%

Ha a kutyát felhergeli egy bizonyos zaj, támad, akkor pláne pórázon kell tartani, hiszen nem mindig kiszámítható, hogy az utcán milyen ingerek érik a kutyát és nem csak mások, de a kutya védelmében is, hogy mondjuk ne rohanjon ki az út testre.


Nekem nemrég egy ilyen gazdinak a kutyája harapta meg az enyémet. Annyit láttam, hogy a kutyája szélsebesen rohan felénk, mire felfogtam, mi történik már harapta a kutyámat... A gazdija utána mondta, hogy a kutya nemrég került fel hozzájuk és még kicsit csipkedi a többi kutyát. Szerencsére komoly baj nem lett, még utána a másik gazdi engem oktatott ki.

2020. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!