Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg igénytelen vagyok,...

Tényleg igénytelen vagyok, amiért csak karácsonykor fürdetem le a kutyámat és a cicáimat?

Figyelt kérdés
Egy olyan ismerősöm mondta rám, aki 4 hetente fürdet.
2020. dec. 19. 23:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Az én macskám egyedül mosdik
2020. dec. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Az én kutyám idén még nem fürdött 🤷‍♀️
2020. dec. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
87%
Nem is nagyon kell őket fürdetni, hiszen tisztogatják magukat. Csak akkor fürdetném őket, ha belefeküdtek volna egy sármedencébe, és a szerencsétlen fehér macska fekete lenne.
2020. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Macskát nem is szabad fürdetni, hiszen ők magukat szépen tisztogatják, és a macskák (pár fajta kivételével) nem szeretik a vízet. Egy fürdés komoly sokkot jelent nekik.
2020. dec. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
Nem xdd
2020. dec. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Inkább ő hülye, ha képes egy “öntisztuló” állatot (macska) havonta! vízbe kényszeríteni. A kutyáknak sincs szükségük gyakori fürdetésre.
2020. dec. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem kopasz macskád van (azt kell fürdetni) akkor jellemzően fölösleges, még karácsonykor is.
2020. dec. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kutyája van, nem cicája, de szerinte a cicát is meg kéne annyiszor.

Csak azért fürdetem őket karácsonykor, mert hogy jó illatuk legyen. 1 évben 1x szerintem nem bűn, amúgy nem félnek a víztől, játszani is szoktak a lavórban, mosdóban vagy a folyó vízben. A kutyust lemosom sima vízzel, ha nagyon sáros, mert imád ásni, de samponnal őt is csak karácsonykor, hogy jó illata legyen, mert csak olyankor jöhet fel velem az ágyamba közösen filmezni. Amúgy saját fotelja van, műbőr, szóval le tudom mosni, ha összemocskolja. Advantixot ő is kap. De egyszerűen nem látom értelmét samponnal mosni havonta, mikor az illat kb 3-4 napig tart ki. Egyébként használok kondicionálót az évi 1 fürdésünkkor, máskülönben szálkócos lesz meg összetapad, fura lesz a bundája.

2020. dec. 20. 00:28
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
figyelj, en egyszer megkerdeztem az allatorvosunkat, hogy milyen rendszerrel kell furdetni a kutyat. azt mondta félévente-évente egyszer, de jobb ha nem. inkabb csak akkor ha nagyon koszos lesz (sár stb). mikor megkerdeztem miért, azt mondta nem tesz tul sok jot a kutya bőrének ha furdetve van. elsonek azt gondoltan a sampon miatt, de nemtudom az igazi okát. nekem ezt mondta, úgy en a 2 kutyámat sosem furdetem (2 csivava, amugy is finom baba illatuk van, szóval furdetni swm kell oket)
2020. dec. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
jahát, ha szerinte a macskát is annyiszor kéne, mint a kutyát... akkor a kutyát meg annyiszor, mint a halat, nem? Hát az is állat, meg ez is...
2020. dec. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!