Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg igénytelen vagyok,...

Tényleg igénytelen vagyok, amiért csak karácsonykor fürdetem le a kutyámat és a cicáimat?

Figyelt kérdés
Egy olyan ismerősöm mondta rám, aki 4 hetente fürdet.
2020. dec. 19. 23:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém tavaly karácsonykor költözött hozzánk. Akkor megfürdettük, mert kis büdike volt. Aztán nyáron elvittük egy tóra, utána döglött hal meg iszap szaga volt, úgyhogy megfürdettük.

Most meg talán karácsonyra megint megfürdik.

2020. dec. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kutyakozmetikusként mondom, hogy bőven elég évente 2x, de az 1 is jó, ha nem sárban hempergős a kutyád. A macskákat meg nem is nagyon szokták fürdetni. A 4 hetente fürdetés nagyon nem tesz jót a kutyák bőrének/szőrének, főleg nem valami olcsó samponnal. Maximum akkor lehet jó a 4 hetente, ha valami hiper szuper hypoallergén bio sampont használ, ami vegyszermentes. Nem vagy ettől igénytelen. A mi kutyáinknak fürdés nélkül is jó illatuk van, persze nem egy kinti kutyaházban vannak. Én csak akkor fürdetem a rövidszőrű kutyáimat, ha nyakig sárosak vagy döglött halba fetrengtek.
2020. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%

Kutyakozmetikus vagyok.


És van egy olyan sharpei vendégünk akit csak aljszőr kiszedésre hordtak,bár eléggé szőr hiányos volt.. fürdetni csak évente 1-2 alkalommal. Nagyon csúnya volt a bőre, tiszta seb, kosz,iszonyatosan büdös is volt. Most 6 hetente fürdetjük a kutya szőre kinőtt, nem sebes! Nem büdös.Érdekes allergia gyógyszert se kell állandóan szednie.


Sok bőrpróbléma okozója lehet,hogy túl koszos vagy túl zsíros a kutya bőre,szőre,nem tud levegőzni.


Én nem bírom elviselni az áporodott kutyaszagot,plusz hogy megsimogatom őket és fekete legyen a kezem!


Emlékszek mamáék kinti kutyái sosem fürödtek,olyan büdösek voltak,hogy 2 méteres távolságról is érződött. Ha megsimogattad őket akkor szappanos kézmosás után is büdös maradt kezünk.



Kiállítási kutyákat van,hogy hetente kell fürdetni. Nyilván speciális samponnal.



Igazából én 4-5-6 hetente fürdetem a sajátokat. Mivel hosszú szőrűek és nyírósak így muszáj. Mivel egy idő után a kosztól össze áll csomókba a szőrük,hiába keféled.


Ha alapvetően nem érzed koszosnak,meg büdösnek a kutyádat és elég szerinted az évente 1x fürdés hát hajrá.


Macskákat valóban nem szabad fürdetni, ők tisztálkodank,max tényleg ha csak indokolt a fürdés.


De a kutyákat azért évente 2-3x illik.

Van amelyiket többször is.

2020. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Én a macskámat soha nem fürdettem meg az igazat megvallva.
2020. dec. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
en kozel 30 eve tartok cicakat es kutyat is. a cicakat nem furdetem, kiveve amikor elarvult kiscicat neveltem azokat furdettem 6 hetes korukig heti 2 alkalommal de etetes utan csak a popsijukat kellett vizesen torolni. a kutyamat aki most van max nagy melegben nyaron furdetem meg (neha 45 fok fel megy a homerseklet). Cicakat nem ajanlatos rendszeresen furoszteni. Egy elonye van ha ismerik a vizet es nem felnek tole, hogy ha netan beteg a cica es meg kell mosni valamiert akkor nem retteg tole. de egyebkent eleg oket kefelgetni , fesulni attol fugg rovid vagy hosszu szoruek\.
2022. febr. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!