Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust vegyek anyukámn...

Milyen kutyust vegyek anyukámnak karácsonyra?

Figyelt kérdés
Benti kutyust szeretnék, ami nyugodtabb természetű és nem szeretne domináns lenni, nem nő nagyra, max 5 kg, és nem hullik a szőre. Köszönöm
2020. nov. 17. 18:04
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
98%
Ő is tud róla? Gondját tudja viselni? Állatot nem túl szerencsés ajándékozni. :(
2020. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Venni ne vegyel, a tenyesztokrol mar ugyis lecsusztal. Fogadj orokbe, a menhelyen majd eligazitanak, sok kistestu van.

Azt fontos megjegyezni, hogy ajandekba csak akkor adunk kutyat, ha a masik fel tud rola, es o is szeretne, es kellokeppen fel is van ra keszulve.

2020. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
igen nagyon szeretne, volt neki egy, 2 éve sajnos meghalt egy balesetben. :(
2020. nov. 17. 18:13
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Én nem ajándékoznék élő állatot, de ha anyukád is szeretné, akkor azt gondold végig, hogy hány éves, mennyi szabadideje van, mennyire mozgékony, mennyit sétálna stb.


Mert az sem mindegy, hogy 60 éves anyukád vagy 80.

2020. nov. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

"Anyu, arra gondoltam, hogy Karácsonyra kapnál tőlem egy kutyát. Ezt a fajtát néztem ki, ezeket a tenyésztőket találtam jónak. Mit szólsz?"

És ha tetszik neki az ötlet, a fa alatt ott lesz az 1 db kiskutyára feljogosító kupon. Aztán majd ha időszerű lesz, együtt kiválasztjátok a tenyésztőt, a kölyköt, te meg kifizeted neki a kutyát.


NEM lepünk meg élő állattal senkit. Kutyánál meg végképp hadd válasszon a gazdi, milyen fajta, melyik kölyök az alomból, nagyon nem mindegy.

2020. nov. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Gábor19... ***** válasza:
62%
Plüss:)
2020. nov. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

olyan kutyát vigyél egy menhelyről, melyet anyukád szenvedés nélkül el tud látni. A menhelyen csodálkozni fogsz, milyen barátságos kutyusok is vannak. Én is onnan vittem egyet haza, 17 évig volt a család óriási barátja. El kellett altatni, egy percig nem hagytuk szenvedni. Azóta nem vágyunk kutyára, olyan mély nyomot hagyott bennünk ez a menhelyi kutya.

A kutya szemében meglátod, hogy mire számíthatsz...a szeretetre vágyást látni.


Anyukádat jobb lenne elvinni, ne te döntsd el kivel él évekig. Anyukád döntsön.

2020. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Fogd kézen anyukádat, rsenejtek el egy menhelyre.


Ajándékba, fizesd ki a kutyának, az állatorvosi költségeket.

2020. nov. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%

Tenyésztőtől már nem valószínű, hogy tudsz venni kutyát, de érdeklődj utána van-e szabad kiskutya vagy lesz-e. Egy kutyus ára 120.000 től kezdődik tehát ezzel számolj ha tenyésztőtől szeretnél fajta tisztát.

Yorki kiskutyák picik és nem szőrőznek. Hasonló méretű kutyust nem tudok ami nem hullajtja a szőrét.

De vannak még a bichon félék akik szintén nem szőröznek de picit nagyobbak bár nem sokkal.


Illetve fajtamentést tudsz még felkeresni akiknél vannak kutyusok és ott megtudják mondani hullajtja e az adott kutyus a szőrét vagy sem. Egy menhelyen nem biztos, hogy megtudják mondani mert nem a kutyusokkal élnek míg a fajtamentők többnyire igen mert nincs telephelyük. Viszont így karácsonyi ajándékként nem fognak kutyát adni úgy hogy nem tud róla a leendő gazdi.


Én azt javaslom, hogy ne a kutyust kapja anyukád hanem egy kupont ami leírja, hogy új jövevény jön a házhoz, illetve a leendő kutyusnak nyakörvet illetve pórázt vehetsz még így ajándékba. És ezután felkeresni a fajta mentést vagy tenyészetet, hogy anyukád tudja kiválasztani a neki tetsző kutyust.

2020. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek igaza van!

Beszéld meg vele, kérdezd meg őt, hogy kell-e neki, ha igen, milyen!

Anyukád is jobban jár így, és a kutyus is! :)

2020. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!