Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporításos kérdés?

Szaporításos kérdés?

Figyelt kérdés
Felháborító és megdöbbent ami Magyarországon történik az állatokkal, a tudatlan "hobbi" szaporítottól kezdve, a pénzéhes embertelen szaporító telepekig. Az állatvédők kemény munkája meg szinte érzékelhetetlen. Bármerre nézz az ember, kidobott, elütött, láncon tartott, korcs, beteges kutyákat látni. Idejét nem tudom mikor láttam például szép egészséges yorkit, csak azt a "mininek" nevezett szerencsétlen kis egérkét adogatják egymás közt az emberek. Arra lennék kíváncsi hogy külföldön mi a helyzet a téren? A kevésbe és a sokkal fejlettebb országokban? Ott is ennyi szaporító van? És ilyen körülmények között?
2010. aug. 12. 20:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%

Soha nem jártam külföldön, így csak találgatni tudok.


Ott ahol kulturáltabbak az emberek, ott a kutyatartás is kulturált.


Viszont a nálunk is szarabb országokban, még nagyobb bajok lehetnek a kutyatartással.

2010. aug. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Szerencsére nem és szerencsére lassan olaszországban is eljutnak odáig hogy nagyon keményen fellépnek a magyar kamionra tenyésztés ellen.

Egész Európa ferde szemmel nézi ami itthon folyik, föleg hogy beteg kiskutyákkal árasztunk el mindent.

Még annyi hogy szerencsére vannak olyan országok ahol "menő" menhelyes kutyát befogadni, mint németországban ... a mi menhelyenkről a kutyák 90 %-át a német állatvédő partnereken keresztül fogadják örökbe.


A szaporitokra meg küldjünk apeh-et, meg radikális állatvédőt baseball ütövel .. sajna jobb ötletem nincs :(

2010. aug. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem ez a legnagyobb baj. De ez egy kutyás oldal, és a kutyás oldalon a kutyás problémák foglalkoztatnak minket


A másik, mi itt elég sokan fanatikus kutyások vagyunk. Aki nem ilyen, az soha a büdös életbe nem fogja fel, hogy miről is szól ez az egész.


Meg, tudod, mi francnak kellet ez ide beírnod? Szítani az indulatot? Nem tanultad meg, hogy ha be mész egy társaságba, ne abba köss bele, ami iránt a társaság rajong!

2010. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%

hát igen.. ez így van az embereknek csak a pénz kell és ezért bármit megtesznek..

DE. nem beszéljünk úgy mintha csak rossz szaporítók léteznek a keresztanyumék és szaporítók de ők egészséges yorkikat adnak el és még panasz nem volt rájuk nekem is tőlük van egy gyönyörű (nem az remegő kis valami a ruhámhoz) yorkim aki nem 1 kilos hanem 3.5-4kg-s és igazi kis játékos macskakergető kutya aki még mindig megtartotta a jelzőkutya tulajdonságait.. szóval vannak jók is akik nem sajnálják a pénzt rájuk és az oltásokra meg az egyéb ilyen-olyan fajta papírokra:)

2010. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Akiteki ***** válasza:
93%

Egy amerikai kennel oldalán olvastam, hogy nézzék meg, honnan vesznek kutyát, mert nagyon sok a törzskönyv nélküli szaporító. Szóval ott sem jobb.

Romániában egy fokkal még rosszabb a helyzet, ráadásul azok is a mi hírünket rontják, mert az Olaszországba tartó kamionok jó része onnan hozza a kölyökkutyákat rajtunk keresztül.

Látni cseh meg szlovák hirdetéseket a magyar ingyenes oldalakon, kínálgatják a törzskönyv nélküli kutyákat.

Konkrétan tudok a saját fajtámban nem egy osztrák szaporítóról.

A skandináv országokban szigorú szabályok vannak, még az is meg van szabva, hogy évente hány alom születhet. Kötelező chipezés és még az import kutyákat is felülvizsgálják, nehogy kereskedő vigye be az országba.

Ennyi információm van.

2010. aug. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Az emberek nyomoráról is beszélgethetnénk, csak azzal tele van a tv, újságok, rádió. Azzal tisztában vagyunk, beszélünk róla, Afrika, Ázsia, vagy akár a kisebbségek itthon, az alultápláltság, betegségek stb...

De az állatokról nem beszélnek, és ők nem tudnak bekopogtatni a sajtóhoz hogy "hé bocsi engem évek óta elletnek írd már be néhány cikkbe"

És pontosan, nem elég az emberek baja, még elárasztják az országot állatokkal amik akár halálos autóbaleseteket okozhatnak, kutyatámadások, betegségek stb...

2010. aug. 12. 20:48
 7/23 A kérdező kommentje:
Elnézést de olyan nincs hogy "jó szaporító". Aki nem sajnálja a pénzt, az megcsinálja a szűrővizsgálatokat, tenyészszemle, törzskönyv és akkor azt már tenyésztőnek hívják.
2010. aug. 12. 20:51
 8/23 anonim ***** válasza:
9%

20:48vagyok

de igen is van csak nagyon ritka.. törzskönyveztetik a megszületett kutyákat és csak úgy adják el..

és igen hívhatnánk őket már tenyésztőnek is csak hogy ők nem direkt tenyésztenek hanem amikor tüzel a kiskutya meg stbstb. de ha már születik egy alom akkor azok törzskönyveztetve van orvosi papírokkal és csak úgy adják el..

2010. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
96%

Épp tegnap szemlélődtem, hová is jutunk:


[link]


Ezek keverékek és csupán 50.000 forint az áruk. Kíváncsi vagyok lesz-e rájuk vevő.


Nemrégiben Pesten találtak 4 corso keveréket egy kenyeres ládában kitéve az főút mellé.

És ezt a végtelenségig lehetne sorolni sajnos...


Nálunk nincs állattartási kultúra. Én csak reménykedni tudok abban, hogy egyre több embernek nyílik fel a szeme, és talán egyszer eljutunk pl. Svédország szintjére.

2010. aug. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%
Romániában tényleg sokkal rosszabb, itt midnenki neten, hirdetésekben keres kutyát, vagy esetleg állatkereskedésből vesz. Az én városomban tuti, hogy nincs egyetlen igazi tenyésztő se, pedig nem olyan kisváros, kb mint Debrecen.
2010. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!