Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek többsége miért a...

Az emberek többsége miért a tenyésztők részesíti előnyben?

Figyelt kérdés

Nem egyszer jöttek már úgy hozzánk kutyusért, hogy elöttünk tenyésztőnél nézett kutyust, és borzalmas körülmények között voltak a kutyák és nem is engedte oda hozzájuk/be az udvarba.

Minket is állandóan keresnek hogy vigyük ide-oda az összes babát (akár már 2-3 hetesen) nem is kérdés hogy miért kell neki az összes már ilyen fiatalon.

A szomszédban tenyésztő lakik a kB 20 db kutya kenelekbe zárva a szarba, szarba nem egyszer verekszenek össze, van hogy hetekig se vizuk se kajajuk.

Az meg már mellékes hogy az első kutyánk akit úgy fogadtunk örökbe (edeti gazdija tenyésztőtől vette) epilepsziás volt, mint kiderült a szülei testvérek voltak.

Mindenki azt mondja nem jó ha egy kutya állandóan szül, mi akik "szaporítók" vagyunk és családtagnak tekintjük a kutyáinkat (3 db van NEM 20) és vannak 2 évente kiskutyák mégis megkiabálnak, akik bezárva tartják a kutyáinkat félévente fialtatjak őket pedig istenítik.

Miért van ez miért jobb ez az embereknek?

Ti kiket részesítettek előnyben?



2020. dec. 21. 15:45
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Nem keverem össze egyáltalán nem. Igen az hogy én mit mondok az egy dolog de a papír egy másik dolog.

A Tescos táp jó minőségű? 😂

Az ő kutyái is ugyan olyanok ahogy írtam nem egyszer hívtak már minket, hogy adjuk oda az összes kutyát 2-3 hetesen vajon hová kerültek volna azok a kutyák? Főleg amelyik meg is mondja, hogy tenyésztő és a saját anya kutyája alá kell neki

2020. dec. 21. 16:12
 12/43 A kérdező kommentje:
Ja és 5 nem kitalált a sztori és nem is megcserélt szerepekkel van leirva ha ezt gondolod egy dologra válaszolj. Miért mondanám hogy szaporító vagyok amikor valójában tenyésztő vagyok?
2020. dec. 21. 16:14
 13/43 anonim ***** válasza:
84%
még mindig kevered a szezont a fazonnal
2020. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
96%
Mondtuk már: NEM tenyésztő, csak annak adja ki magát, az egyszerűbb emberek meg elhiszik neki. Tenyésztő alap nem ellet ész nélkül, beteg állatot nem tenyészt, nem ad el bárkinek, tud ténylegesen használható információkat adni a leendő gazdiknak, nem csak úgy elpasszol, stb. Én sem leszek a Dalai lámapusztán azért, mert azt mondom magamról...
2020. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
95%

A szomszédod milyen kennelnéven fut?

Bevan jelentve mint tenyésztő?


Ha nem akkor csak egy szaporító, illetve sok törzskönyves szapi is van bőven.

2020. dec. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
90%
Okè, akkor tenyèsztö. Kèrem a kennelnevet!
2020. dec. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem minden fekete-fehér, de először tisztázzuk a fogalmakat.

Tenyésztő: Célja egy fajta nemesítése, és egészségének megőrzése (vagy az adott fajtából lehetőleg minél egészségesebb almokat lehozni). Nem azért lesznek tenyésztők, mert papírjuk van. Egy tenyésztő azért tenyésztő, mert szereti az állatait, próbálja minél jobban tartani őket.


Szaporító (gyakorlatilag az amiről te beszélsz):

Mint mindenben itt is vannak enyhébb és szélsőségesebb változatok. Amiről te írtál az pont a szélsőségesebb változat ("kB 20 db kutya kenelekbe zárva a szarba, szarba nem egyszer verekszenek össze, van hogy hetekig se vizuk se kajajuk."), azt hívják szaporító telepnek. Persze vannak enyhébb változatok is, például a falusi parasztbácsi a kedvenc Fifikéjét, Buksikáját, stb. nem biztos, hogy be fogja zárni. Egy dolog viszont minden szapiban közös. Akár van papírja, akár nincs, még véletlenül sem figyel arra, hogy két egészséges kutyát pároztasson. Persze vannak olyanok akik tenyésztőből mennek át, de a szaporítóknak kb. annyi a tudásuk, hogy szuka, meg kan. Ha valamivel több, akkor meg különösebben nem érdekli őket. Persze a (látványosan) keverék kutyákat pároztatók nem a pénzért csinálják, mert keverékért nem kérnek pénzt, de a fajtajellegű keverékeket a pénzért pároztatják. Élő példa a szomszédod. "Az én vagyok a nagy tenyésztő dumával" árulja a kutyáit, gondolom 100 ezer alatti árral (ha nem, nagyon pofátlan). Bezárva a kutyák, éheztetve, szomjaztatva, hogy minél kevesebbe kerüljenek, se megnevelve, se szocializálva, hogy minél kevesebb munka legyen velük, aztán hozza le a kölyköket, hogy minél több pénz jöjjön be, amit persze ahogy te is leírtad nem a kutyákra költ. Ha tőlük veszel kutyát azt sosem lehet tudni mennyire egészséges, vagy mennyire felel meg a sztenderdnek. A genetikai betegségek akkor is öröklődnek, ha nem látszik a szülőn.

Persze tenyésztőnél is előfordulhatnak genetikai betegséggel rendelkező kutyát, de a szűrések miatt náluk jelentősen lecsökken az esélye. Ha pedig a kutyának mégis genetikai betegsége lenne, akkor szerződésben az eladáskor garanciát vállalt rá (ahogy minden kölyökre, akár egészséges, akár nem)

Egy tenyésztő, ha jól csinálja 0-ára jön ki, hiszen rengeteget költ a kutyáira, amit pedig szerez, azt visszaforgatja a tenyészetbe. Magyarul, ha jól csinálja önfenntartó lesz a tenyészet. Persze ezt nem havi, hanem évi szinten kell számolni.


Most térjünk vissza az első mondatra, hogy itt sem minden fekete-fehér. A tenyésztők közt is vannak olyanok, akik jól csinálják, vannak olyanok, akik kevésbé jól bánnak a kutyákkal, ahogy a szaporítók között is vannak a szélsőségesebbek (akiknek szaporító telepeik vannak, kínozzák az állatokat, stb.), és vannak olyanok, akik valamivel jobban.


Viszont, ha szaporítótól szeretnék kutyát, akkor inkább gyepmesteri telepről, vagy menhelyről. A gyepmesterit előnyben részesítem, mert a menhelyen bármeddig maradhatnak a kutyák, akár évek is eltelnek a befogadástól az örökbeadásig, viszont a gyepmesteri telepen elaltatják a kutyákat, ha legfeljebb néhány héten belül nem kerülnek el onnan.

2020. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
77%

Engedjétek el a kérdést. Ne válaszoljatok.


A kérdező troll.

2020. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
A kérdésemre még mindíg nem tudott senki sem értelmes választ adni úgyhogy inkább hagyjuk a sok okoskodásra nem vagyok kíváncsi
2020. dec. 21. 16:52
 20/43 anonim ***** válasza:
91%
Fogalomzavarban vagy kérdező. Az akit tenyésztőnek hívsz szaporító, veled egyetemben. Nem tudom az általad említett "tenyészet" , vagy inkább szaporítótelep, hova van bejelentve, egyáltalán miért gondolod h tenyészet? Ugyanolyan szaporító mint amilyen te vagy, csak ráadásként úgy bánik az állatokkal ahogy nem szabad. Én megbízható tenyészetből vásárolok ha fajtatiszta macskát akarok pl. Ha jó a sima házimacska akkor befogadok egyet, ilyen egyszerű. Hiába fényezed itt magad, te sem vagy különb.
2020. dec. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!