Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek többsége miért a...

Az emberek többsége miért a tenyésztők részesíti előnyben?

Figyelt kérdés

Nem egyszer jöttek már úgy hozzánk kutyusért, hogy elöttünk tenyésztőnél nézett kutyust, és borzalmas körülmények között voltak a kutyák és nem is engedte oda hozzájuk/be az udvarba.

Minket is állandóan keresnek hogy vigyük ide-oda az összes babát (akár már 2-3 hetesen) nem is kérdés hogy miért kell neki az összes már ilyen fiatalon.

A szomszédban tenyésztő lakik a kB 20 db kutya kenelekbe zárva a szarba, szarba nem egyszer verekszenek össze, van hogy hetekig se vizuk se kajajuk.

Az meg már mellékes hogy az első kutyánk akit úgy fogadtunk örökbe (edeti gazdija tenyésztőtől vette) epilepsziás volt, mint kiderült a szülei testvérek voltak.

Mindenki azt mondja nem jó ha egy kutya állandóan szül, mi akik "szaporítók" vagyunk és családtagnak tekintjük a kutyáinkat (3 db van NEM 20) és vannak 2 évente kiskutyák mégis megkiabálnak, akik bezárva tartják a kutyáinkat félévente fialtatjak őket pedig istenítik.

Miért van ez miért jobb ez az embereknek?

Ti kiket részesítettek előnyben?



2020. dec. 21. 15:45
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
92%

Nem jobb ketrecből kutyát venni, mint családi szapiból. Ez a nagyon rossz, meg a kisebbik rossz kategória.

Tessék, válaszoltam a konkrét kérdésedre, kérdező.


De a ketreces szomszéd MÉG MINDIG NEM TENYÉSZTŐ.

A tenyésztőtől származó kutya jobb a ketrecesnél és jobb a te háziszapidnál is. Ezért preferálják sokan a tenyésztőket.


Ennél egyszerűbben nem lehet leírni...

2020. dec. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

Azért ebből a kérdésből egy dolog bebizonyosodott, ha egy embernek más a véleménye mint a tiéd az már hülye 🤷‍♀️🤷‍♂️


Emberség na persze az már kihalt

2020. dec. 21. 18:55
 33/43 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező. Mi az istenért nem jelented a szomszédod ha 20 kutyát tart ketrecben étlen és szomjan? Tessék csinálni pár képet és irány pár állatvédő szervezet,ha szereted a kutyàkat ez alap.


Egyébként meg olvasd el párszor amiket a többiek írtak hátha többszöri olvasatra sikerül a szövegértés.

2020. dec. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy pl nekem teljesen más a tenyésztő definíciója, mint neked.

Neked az a személy, aki tk-val adja el a kölyköket, nekem az, akinek a fajta nemesítése, jobbá tétele a fő célja és a kutyáinak pedig kielégíti az alap szükségleteit(friss víz, minőségi élelem, száraz, fedett hely, mozgás és tanulás igény, fajtától függően).

2020. dec. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
87%

Attól, hogy tenyésztőnek adja ki magát még nem lesz az. Aki normális tenyésztőtől akar kutyát az tudja, hogy 10 hetes kora előtt többször megnézi a piciket és már kb 4-6 hetes korában kiválasztja de még párszor el megy megnézni. Alommal, szülőkkel, életkörülménnyel együtt.


Nem fog elhozni egy hátsó sufniból előre hozott kiskutyát ami "olcsóbb ha nem kell tk". Aki mégis, az meg is érdemli.


Én már régen feljelentettem volna a szomszédot.


Nekem nincs bajom a szapikkal csak nagyon meg kell válogatni. Amikor kerestem a kutyám az első 10 hívás olyan volt hogy "már nem lehet megnézni a szukát se" "6 hetesen vigye el" "4 ellés után már nincs itt az anya" stb stb. Sokan undorítóban nyomják.

2020. dec. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
72%
Na, most már megnyugodtál kèrdezö? Senki, de senki nem adotr neked igazat. Nagyon úgy tünik, hogy te ülsz itt fordítva a lovon...
2020. dec. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
86%
Mit írkálsz privátot? Jobban érzed magad tőle? Akkor egészségedre! A véleményem nem változott. "Na puszi"
2020. dec. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
87%

Én elég sok valódi tenyésztőnél jártam a tizen X évem alatt és sosem láttam olyan körülményeket amiket leírtál. Attól még, mert valakinek van ismerőse aki ki tud állítani törzskönyvet és kivált egy kennelnevet, még nem lesz tenyésztő.


Tenyészszemléken is látom, hogy sokszor nem a valóban jó kutya nyer, hanem a Kiss Pistának a foghibás és harapáshibás kutyája rossz fülállással, mert ismeri a Nagy Gézát.


Aki egy kicsit is ért az adott fajtához, azt nem lehet bepalizni egy kennelnévvel meg pár törzskönyvvel.


És a NORMÁLIS tenyésztő ugyanúgy max évi 1 almot hoz le egy szukától, de inkább kétévente. Annyi, hogy van 1-2 jó tenyészkanja és pár szukája, akik nem szülnek orrba-szájba. Plusz ugye fedeztetést is vállal, de azt se minden hülyének, hanem annak is szigorú feltételei vannak, hogy ne romoljon a vérvonal.

2020. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
82%

Na akkor megpróbálom elmagyarázni, bár neked lehet, nem fogod fel azzal a szép fejecskéddel.


1. A szomszédod miért SZAPORÍTÓ?

- rengeteg kutyája van

- ketrecekben tartsa

- éheznek, szomjaznak

- foglalkozás, szocializálás hiánya

- nincsenek orvosi vizsgálatok, betegségre szűrések

- anya-fia, lánytesó-fiútesó is párzik, így beteg kölykök születnek

- évente 2-3 almot is lehoz egy szukától


2. Ha TENYÉSZTŐ lenne a szomszédod, akkor ilyen körülmények lennének

- sok kutyája van, de nem 20, inkább csak olyan 9-10

- családi körülmények között, a házban tartsa a kutyáit, esetleg egy külön fűtött helyiségben csak a kutyák részére

- minden nap friss vizet biztosít a kutyáinak és minőségi táppal eteti őket (nem Pedigree meg Darling, hanem Acana, Orijen)

- naponta sétálnak, játszanak, engedelmességi feladatokat tanulnak, kutya iskolába járnak

- rendszeresen látja őket orvos, betegségek ellen szürve vannak, oltások megvannak, idősebb-tenyészképtelen kutya ivartalanítva van

- nem pároztat rokonokat, csak megfelelő egészségügyi állapotlan levő kutyákat

- 2 évente hoz le egy almot 1 szukától


3. Te miért vagy SZAPORÍTÓ?

- a kutyáid nincsenek betegségek ellen szürve

- nem fajtatiszták, mert ha azok lennének akkor a tenyésztő kikötötte volna a szerződésben hogy ivartalanítani kötelező.

- nem tudom milyen táppal etetsz, de a stílusodból ítélve, nem etetsz csak Pedigree-vel, ami szintén rossz


4. Hogyan NE legyél SZAPORÍTÓ?

- ivartalanítsd mindakét kutyádat!!!

2020. dec. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
17%
Én meg sem a szaporítókat sem a tenyésztőket nem részesítettem előnyben, utcáról mentett felnőtt kutyát fogadtam örökbe.
2020. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!