Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility orvosi alkalmassági...

Agility orvosi alkalmassági nemzeti versenyre?(csak hazai)

Figyelt kérdés
Sziasztok!Elsőre furcsán hangozhat a kérdés de olvasd végig..van egy 2 éves németjuhászom,tenyésztőtől vettem 2 hónaposan de sajnos így is belefutottam a displasiaba(közepes)..1 évesen megműtettem az ínszalagjait.előrelátási céllal nem azért mert annyira súlyos hanem h a későbbiekben ne legyen baja,meg ezáltal kapja is a synomaxot(izületerősítő) minden nap.Nem kell "kímélgetnem"(szóbeli orvosi engedéllyel) tehát jöhet-mehet futhat..annyi hogy a hátsó lábai kicsit "kacskán" állnak de nem huzza nem fájlalja..kutyaiskolázok is vele(BH vizsgája idén lett volna a virus miatt sajnos..) meg mellette nyomkövetőzök vele mellette azért ezt választottam mert az örző-védőzést nem mertem bevállalni vele a fent említett indokok miatt..és akkor most jönne csak a kérdésem:Most decemberben elkezdtem itthon gyakorolni vele agility feladatokat..ugrások max 20cm(nagyobbat ugrik naponta többször pl teraszra fel-le) szlalom kerülések stb..szóval ha esetleg jobban menne orvosilag megprobálhatnék-e hazai versenyre nevezni vele?Illetve csak olyan egészséges kutyával lehet nevezni aminek semmi korelőzménye sincs,vagy a dokumentumai(leletek,röntgen,műtét stb)alapján egyéni elbírálás alá esik/eshetne?Természetesen nem a rendszer megkerülése a célom vagy az egészségében kárt tenni..mert akkor hagyom és marad csak a nyomkövetés meg a BH vizsga

2020. dec. 26. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Nincs ilyesmi, semmi papirt nem kell bemutatni a kutya egészségéről.


De, egy nj az maxi lesz, 60 cm-t fog kelleni ugrania. Én a helyedben nem erőltetném...

2020. dec. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha erre vetemednék is fogok róla orvosi véleményt kérni..akár új aktuális röntgennel is..az ugrást illetően M(medium kategoriába tartozna 35 cm marmagassággal) tehát max.45cm-es lehetne az ugrója ahogy néztem..de ha tévedek elfogadom az építő kritikát:)
2020. dec. 26. 20:05
 3/11 A kérdező kommentje:

5Anemzeti versenyeken négy kategóriában kerül megtartásra a rendezvény: •S (small): 35 cm marmagasság alatti kutyák számára •M (medium) : 35 cm és annál magasabb, de 43 cm-nél alacsonyabb marmagasságú kutyák számára •M+ (medium+)*: 43 cm és annál magasabb, de 48 cm-nél alacsonyabb marmagasságú kutyák számára (választható)•L (large): 43 cm és magasabb marmagasságú kutyák számára.


MEOESZ Agility szabályzatból másoltam ki

2020. dec. 26. 20:09
 4/11 A kérdező kommentje:
A 4.1. Ugróakadályok:a) Egyszeres ugróakadály Magasság: L: 55 -60 cm –M+: 45-50 cm-M: 35 -40cm -S: 25 -30cm. Szélesség: legalább 120 cm -legfeljebb 130 cmAz ugróakadályokon egyverőléc található, amelynek anyaga fa vagy biztonságos műanyag; fém nem engedélyezett. A verőléc átmérője 3 -5 cm és legalább 3 eltérő színű részből kell, hogy álljon.
2020. dec. 26. 20:11
 5/11 A kérdező kommentje:
"M" 35-40
2020. dec. 26. 20:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű kutyák alkalmatlanok agility-re, mert a súlyuk miatt idős korukra tropára megy az ízületük. Én nem erőltetném. Hát még ha műtve is volt diszplázia miatt, ez alapból alkalmasságból kizáró ok.


(Igen, tudom, hogy van hivatalosan nagytestűeknek is kategória, de én nem értek vele egyet, ennyi.)

2020. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6..

Tippeled vagy tudod h kizáró ok?Jóhiszemű kérdés nem fellengzős!:)

2020. dec. 26. 20:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Baba, fejből tudom a szabályzatot, nyugi...


Ha a kutyád tényleg németjuhàsz, akkor gyorsan vidd vissza a tenyésztőhöz, mert 35 cm-s marral, az huuude nagyon nem okés...


A nj fajtastandard alapján: Magasság: Hím: 60–65 cm, Nőstény: 55–60 cm


Tehát nem lehet 35 cm-s nemetjuhasz.


50 cm-tol van a maxi kategoria, amelyik 60 cm-t ugrik.


Amire te minden áron utalgatsz, az az, hogy van e szabály arra, hogy a kutyádat nem viheted versenyre. Írom még egyszer: NINCS!!! Ha nagyon amorf a hátsó lába, vagy nagyon rossz a mozgàsa, elképzelhető, hogy a bíró kizár titeket vagy nem is enged elindulni, de nevezni fogtok tudni.

2020. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem erőltetném, főleg úgy hogy műtve is volt diszplázia miatt. Lehet, hogy otthon ugrál, szaladgál stb. De ne hogy valami baja legyen a verseny alatt.
2020. dec. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A másik dolog pedig, hogy esélyetek sem lesz. Semmi. 0. Zéró.


Kezdő kategóriában a maxiknál (ahova a legtöbben neveznek), simán csinàlnak a borderek, malik hibátlan pályákat 6 m/s feletti ezrekkel. Ez az jelenti. Hogy a kutya egy másodperc alatt az akadályokat hibátlanul teljesítve 6 métert megtesz. Ez eszméletlenül gyors tempó. A borderek, malik teste erre lett kitalálva. Vedd azt, hogy egy nj szuka mondjuk 55 cm, egy border szuka simán lehet 50-52 cm. A nj 30 kg, a border max 16. Na szerinted, ki tud gyorsabban szaladni? És kinek mennek tönkre az ízületei?


Tehát, innentől kezdve igazából 2 lehetőséged van. Egy: elbukdácsoltok csigatempóban ami nem tesz tul jot a lábának a versenyeken, vagy széthajtod a kutyád és biztosan egy életre tönkre teszed.


Szerintem engedd ezt el. A nj-vel igp-zz (nem is értem, hogy fordul meg a fejedben az agility, h te magad írod hogy öv-zni nem mersz a lábai miatt... lófütty terhelés az öv az izuleteinek az agilityhez kepest).

2020. dec. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!