Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafajták melyeket lehet...

Kutyafajták melyeket lehet kint tartani és lehet velük futni is?

Figyelt kérdés

Az nem baj, ha fűtött kutyaházra legalább szüksége van...

Azt tudok neki biztosítani is, meg sok foglalkozást is.


Az óriás schnauzer az ilyen kutya... El van kint és lehet vele futni, hiszen postakocsikat és egyéb lovaskocsikat kísért hosszúidőn keresztül.


Csak az a baj, hogy egy fokkal kisebb kutya kéne, nekem ez már túl nagy.

A közép az nem tudom, hogy tarható e kint... Illetve, hogy lehet e vele futni.

Ha minden igaz, akkor Ő eléggé másra lett eredetileg kitenyésztve.


A szánhúzókutyákhoz meg kevés vagyok...


Inkább olyan fajták érdekelnének, melyek kezdőknek is ajánlottak.


A németjuhász is jó lenne, csak az a baj, hogy a show vonallal nem lehet futni, mert csipőficamosak lesznek, a munka vonalasak meg nem ajánlottak csak tapasztaltabb kutyásoknak.



2020. dec. 27. 05:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2%
Pit
2020. dec. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Puli
2020. dec. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
77%
golden retriever
2020. dec. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Kelpi
2020. dec. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A pittel szerintem maximum lassan kocogni lehet, elvileg nem ajánlott nekik a rendes futás vagy tempósabb kocogás, viszont kisétálnak a világból is...


Meg őszintén szólva az ilyen jellegű kutyák gazdáinak 99% nekem nem szimpatikus, nem szeretném hogy egy kalap alá vegyenek velük.


A puli nagyon tetszik, csak nem tudom hogy lehet e vele futni.

Elvileg egy kan 45 centi magas, szóval lehetséges hogy lehetne vele futni, sokszor olvastam hogy lehet is... Csak sajnos sokszor olvastam azt is, hogy nem. Állítólag a terelőkutyák természetüknél fogva úgy mozognak, hogy fekszenek pár percet, aztán körkörösen rohannak minden erejüket bele adva, de ettől 1 perc alatt annyira kifáradnak hogy megint percekig kell feküdniük, emiatt emberrel való futásra, hosszabb távon (mondjuk 10-15 km) nem alkalmasak, ahogy az agarak sem, mert sprintelősek és hamar kifáradnak.

De nem vagyok benne biztos, hogy ez a pulikra igaz.


A golden retriever is egy jelöltem, csak az a baj, hogy nagyon sok tenyésztő van, sok beteges, dagadt, lajhárral, illetve a népszerűsége miatt magas az epilepsziának és a különböző idegrendszeri problémáknak az előfordulási aránya.


Az ausztrál kelpie mindig is az egyik kedvenc fajtám volt. Szerintem gyönyörű, főleg cser-feketében.

De nem hinném, hogy bírja a magyar teleket.

2020. dec. 27. 08:41
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
Alabai
2020. dec. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Mudi? :)
2020. dec. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
Vizsla, de tényleg kell neki a fűtött ház.
2020. dec. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Kuvasz
2020. dec. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Pulival futó vagyok, lehet velük futni bírja is ilyenkor a bundából érdemes kicsit levágni alulról hogy minden kosz ne kerüljön bele
2020. dec. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!