Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen vitaminokat ajánlanátok...

Milyen vitaminokat ajánlanátok ezekre a problémákra?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves sheltiem, ivartalanított kan kutya.

Elég érzékeny a gyomra, hasnyálmirigy gyulladásra hajlamos, ezért zsírszegény tápot eszik. Egyébként ezen kívül teljesen egészséges, de ivartalanítás után felszedett közel 1kg-t, amit alig lehetett észrevenni rajta. Utána derült ki hogy hasnyálmirigy gyulladásra hajlamos, a vérvételből, és nem igazán értem ezt hogy hogyan derül ki ez egy vérvételből, ha az orvos szerint NINCS begyulladva a hasnyálmirigye, csak hajlamos rá.


Azóta eltelt kb 4 hónap, sikerült leadni már fél kg-t, teljesen jól van. Azért én szeretnék adni neki valamilyen vitamint, és az orvos a B-vitamint ajánlotta. Akárhogy keresek B vitamint a kutyás boltokban személyesen, és neten is, nem találok. A sorelesztot javasolták, azt már meg is vettem, a szőre nagyon szép tőle, de azért gondoltam megkérdezem már itt, hogy tudtok ennél jobbat esetleg, vagy maradjak ennél?


Illetve ha már itt vagyok, megkerdezem ezt is.

Vettünk egy új ágyat, ami jóval magasabb a régi ágyunknál. A kutya fel le ugrál róla, és nehezen ugrik le, tényleg elég magas neki hisz ez egy kis termetű eb. Veszek neki ilyen kutya rámpát, de tudom hogy ha nem leszünk itthon, nem fogja használni ugyanúgy fel le fog ugrálni rajta. Fél kg plusz súllyal szerintem ez megterhelő lehet az ízületeinek, adnék neki valamilyen ízületvédőt a biztonság kedvéért, és mit adjak neki? A barátnőm a c-vitamin-kollagén kombót ajánlotta, de 3 felé vitamint adnék akkor már neki, az nem sok egy kicsit?

Akkor inkább legyen a zoldkagylo por?


Amúgy lehet fontos, belcando-adult light tápot eszik, és rengeteget sportolunk, agility, futás, terelés.


Köszi.



2020. dec. 27. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Emésztésre én a kókuszolajat tudom ajánlani, nálunk bevált. Zöldkagyló por az izületekre remek, kollagénnel együtt a legjobb. Mivel ennyit sportoltok (mi is ennyit sportolunk) szívből tudom ajánlani, nálunk bevált
2020. dec. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!


Lehet a kokuszolaj nem lenne nekünk jó, az én kutyám bármilyen olajos dologtól egész nap hány, tényleg nagyon érzékeny a gyomra.


A zoldkagylot lehet a kollagennel keverni?

Mintha azt hallottam volna, hogy a kollagent c-vitaminnal együtt ajánlott szedni.

Szuper amúgy, ti is ennyit sportoltok, akkor biztos nekünk is beválhat így! :)

2020. dec. 27. 10:25
 3/13 anonim ***** válasza:

Én a kókuszolajat az ételéhez keverem (nem olyan folyós mint az olajok, napi 1 grammot kap)

Lehet egyszerre adni őket, illetve c-t is lehet adni mellé árulják így csomagban is. Mi ezt vettük:

[link]

Egyébként a kutyám egy ivartalan szuka puli keverék :)

2020. dec. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

Ne adj neki kokuszolajat,a zsir nem jo neki.

Viszont jobb lenne,ha foznel neki leveseket hussal zoldseggel fokhagymaval tengeri soval.

2020. dec. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A zsír tényleg nem jó hasnyálmirigy problémára, de akkor ha jól értem lehet ennyifele vitamint egyben adagolni. :) a zsír kivételével szerintem mindent adni fogok neki, lehet úgy fogom csinálni hogy 1 hónapig adom, 2 hét szünet. Köszi a válaszokat, utána nézek ennek a forever freedomnak is.
2020. dec. 27. 12:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol kerestél, de már az első keresésénél ezt találtam B vitaminnál:

[link]

2020. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Az ágy problémát nem lehet megoldani, hogy amikor nem vagytok otthon,ajtó bezár?

2020. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nincs raktáron már egy ideje ez a tabletta, mert egy párszor már néztem én is, de kb 2 hónapja nem kapható miközben az oldalon fent van.

Tehát ezt nem tekintem elérhető terméknek. :)


Hát esetleg meglehetne oldani, úgy is hogy egyszerűen letiltom az ágyról mert bármikor letudom küldeni, de neki az ágyon az ágy végében van a helye, ott alszik, nem szívesen zárnám ki a szobából. Szívesebben ruházok be egy kis pénzt a rámpába. :)


Köszi a választ!

2020. dec. 27. 22:44
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ez nagyon jól hangzik, nektek mi a véleményetek erről a termékről?

2020. dec. 28. 09:19
 10/13 A kérdező kommentje:

Illetve a napokban hallottam, hogy rengeteg sheltie gazdi panaszkodik arra hogy a kutyája diszpláziás lett, holott nyilván tenyésztőtől vásárolták a kutyákat.

Nekünk nincs ilyen problémánk, a mi tenyésztőnk se tökéletes de még én akkor vettem tőle a mi kutyankat, amikor még jó almokat hozott le. Viszont ettől még aggodalomra ad okot hogy ennyi sheltie diszplazias.

Vajon ezt meglehet előzni bármilyen etrend kiegészítővel?

2020. dec. 28. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!