Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyat ajanlanato...

Milyen fajta kutyat ajanlanatok kisgyermek (6eves) melle?

Figyelt kérdés
2020. máj. 12. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi mozgásra, tanytásra lenne kapacitásotok, időben? Benti vagy kinti-benti lenne? Szülők mennyire értenek a kutyákhoz? Mennyit szánnának rá pénzben?
2020. máj. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
golden retriver
2020. máj. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Bármilyet. Csak kölyök legyen, onnantól nevelés kérdése.
2020. máj. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Semmit. Nincs elég bajod a gyerekkel, és a következővel?
2020. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
30%

Golden

Lablador

2020. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

A kutyáknak nagyjából 6 óra a napi aktív idejük, amúgy fekszenek vagy alszanak. Kérdés, hogy a gazdi azt a 6 órát hogyan és mivel tudja kitölteni, ettől függ hogy kinek milyen kutya való.


Gyakorlatilag nem tudsz olyan kutyát venni, ami ne őrülne bele, ha nem foglalkoznak vele. Ennek a fordítottja, hogy ha foglalkozol a kutyáddal akkor tök mindegy milyen fajta, bármelyiket kenyérre lehet kenni.

2020. máj. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
16%
havagnese, nagyon barátságos, közepes testű kutya, gyerek mellé is bőven passzol és nem hullik a szőre
2020. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Én kuvasszal nőttem fel, apum rottival, anyum német juhászokkal. Az egyik testvérem fiai mellett hovawart van, a másik tesóm kislányánál meg német dog.

Tapasztalatból írom, hogy minden nevelés kérdése. Kutya és gyerek részéről is!

2020. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

Nevelés kérdése, de a fajta ad hozzá alapot. Épp ezért vannak a különböző fajták. Egy agarat nem fogsz juhásznak nevelni, mert más a két fajtacsoport... Szóval nem minden a nevelés azért.

Sokat számít az idegrendszer is, gondolom alap hogy normális tenyésztőtől akarsz kutyát, főleg gyerek mellé.

2020. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

)-es, úgy értettem, hogy bármilyen kutya hozzászoktatható a gyerekekhez, megfelelő neveléssel, a kutya és a gyerek részéről is. Az már csak rajtuk múlik, hogy milyen fajtának tudják az igényeit kielégíteni, mi illik bele az életmódjukba. Azért írtam le a mi példáinkat, hogy nem kell félni a nagytestű, erőteljes fajtáktól, természetesen, ha van nagy udvar, van a családban legalább egy erőskezű ember, aki határozottan tudja fogni. De ha pl kislakásban élnek, napi max 2 óra van a kutya sétáltatására, akkor egy bichon, pincsi féle kistestű is jó. Szóval mivel más szempontot nem adott meg a kérdező, ezért írtam, hogy ilyen alapon bármilyen kutyát beszerezhetnek.


JA ÉS ne felejtsük el a menhelyi keverék kutyusokat, nekem most is van több is, már régóta csak altatás elől mentett kutyáim vannak, ha lesznek valaha gyerekeim ők is ilyen kutyákkal fognak felnőni:)

2020. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!