Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen vitaminokat ajánlanátok...

Milyen vitaminokat ajánlanátok ezekre a problémákra?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves sheltiem, ivartalanított kan kutya.

Elég érzékeny a gyomra, hasnyálmirigy gyulladásra hajlamos, ezért zsírszegény tápot eszik. Egyébként ezen kívül teljesen egészséges, de ivartalanítás után felszedett közel 1kg-t, amit alig lehetett észrevenni rajta. Utána derült ki hogy hasnyálmirigy gyulladásra hajlamos, a vérvételből, és nem igazán értem ezt hogy hogyan derül ki ez egy vérvételből, ha az orvos szerint NINCS begyulladva a hasnyálmirigye, csak hajlamos rá.


Azóta eltelt kb 4 hónap, sikerült leadni már fél kg-t, teljesen jól van. Azért én szeretnék adni neki valamilyen vitamint, és az orvos a B-vitamint ajánlotta. Akárhogy keresek B vitamint a kutyás boltokban személyesen, és neten is, nem találok. A sorelesztot javasolták, azt már meg is vettem, a szőre nagyon szép tőle, de azért gondoltam megkérdezem már itt, hogy tudtok ennél jobbat esetleg, vagy maradjak ennél?


Illetve ha már itt vagyok, megkerdezem ezt is.

Vettünk egy új ágyat, ami jóval magasabb a régi ágyunknál. A kutya fel le ugrál róla, és nehezen ugrik le, tényleg elég magas neki hisz ez egy kis termetű eb. Veszek neki ilyen kutya rámpát, de tudom hogy ha nem leszünk itthon, nem fogja használni ugyanúgy fel le fog ugrálni rajta. Fél kg plusz súllyal szerintem ez megterhelő lehet az ízületeinek, adnék neki valamilyen ízületvédőt a biztonság kedvéért, és mit adjak neki? A barátnőm a c-vitamin-kollagén kombót ajánlotta, de 3 felé vitamint adnék akkor már neki, az nem sok egy kicsit?

Akkor inkább legyen a zoldkagylo por?


Amúgy lehet fontos, belcando-adult light tápot eszik, és rengeteget sportolunk, agility, futás, terelés.


Köszi.



2020. dec. 27. 10:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Zöldkagylópor, kollagén, c vitamin :) vidd el diszplázia szűrésre
2020. dec. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Vajon ezt meglehet előzni bármilyen etrend kiegészítővel?"

Ha már születetten rossz a csípő, azt nincs olyan étrend kiegészítő, ami rendbe hozná.

A hajlamot lehet kezelni növekedéskor megfelelő súly, mozgás, porcvédő alkalmazásával.

2020. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Sajnos diszplázia szűrésre csak akkor vihetem el, ha ténylegesen van panasz is. Ha sántít, furán jár, fajlalja, mert allergiás a kábító/altató valamelyik hatóanyagára, és mivel nincs vizsgálat arra hogy melyikre allergiás, csak úgy lehet kideríteni ha mindet kipróbáljuk egyenként (ez az ivartalanításkor derült ki)

Nem szeretném, mert ugyan nem súlyos allergiáról van szó (középsúlyos) nagyon gyorsan reagál, marmint a dagadás, szinte azonnal és a múltkor is sokkot kapott szerencsétlen, annyira megijedt, sikitozott és annyira megeroltette magát hogy szegénynek még a nyirokcsomói is kidülledtek...

Tehat diszplázia szűrés és bármilyen altatassal és kabitassal járó beavatkozás csak akkor, ha indokolt.


Sokat mozog, és szépen fut szépek a lábai, szép a mozgása. Nem hiszem hogy most baj lenne, de ártani nem árt ha védekezünk.

Köszi a válaszokat!

2020. dec. 28. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!