Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félelmi agressziót hogy kezeljük?

Félelmi agressziót hogy kezeljük?

Figyelt kérdés
Jártunk kutyasuliba és jelenleg a harmadik trénerrel dolgozunk, de eddig nem sikerült megoldani a problémát. Néha voltak kisebb sikerek, de mióta az exem és az ő kutyája elköltöztek, csak rosszabb lett a helyzet. Az összes kutyához akit lát az utcán acsarogva rohanna oda. Mikor már odaér és ösezeszagoltak, minden rendben van,onnantól boldogan játszik bárkivel.
2020. dec. 30. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%

Nem felelmi agresszio ez :) Egyszeruen a kutyad fegyelmezetlen, te pedig egyaltalan nem iranyitod.

Alap lenne, hogy van porazfegyelem ... tehat nem rangatja a porazt a kutya, nem tor ki magatol hanem laza porazzal setal a gazdi mellett. Ezt kell megtanulni, hogy tortenjen barmi (futo, kerekparos, kirandulo vagy egy masik kutya) ... a kutyanak ott kell mennie melletted.

Kutyad tul hebrencs, tojik a fejedre (jo ertelemben) es valoszinu ra is hagyod amikor hibazik, de vegul is nem csinal bajt.

Mi is a negyedik oktatonal tartottunk korulbelul ennel a problemanal :) Aztan sikerult a porazfegyelem es az ivartalanitas ota 180fokot fordult a vilag :)

2020. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Biztos jobban tudod mint a trénerek... Teljesen rendben van a pórázfegyelem és ivartalanított.
2020. dec. 30. 16:37
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen rendben van a pórázfegyelem=azonnal acsarkodva rohanna oda? Hmm.. Mióta?

Segíteni akart a válaszadó, de elég lekezelő voltál vele. Hordjad akkor 20 trénerhez, bár ők eddig sem segítettek.

2020. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Az enyém is ilyen, el lehet terelni a figyelmét, de ha látja a másik kutyát egyszerűen azt látom nem tudja kezelni a szitut. Azt hiszi a másik kutya bánt, ha pedig a másik is ugatós akkor totál túlpörgi. Ha odaengedem más kutyához ugat és morog 2-3 percig majd megbékél és instant játszana. Én eddig 1 trénernél jártam, de nem volt túl sikeres. Én maradtam a figyelem elterelésnél, de örülnék ha egyszer el tudnánk menni egy kutya mellett úgy hogy nincs megrögzötten rákattanva.


Nekem is elegem van azokból akik szerint ez egy pórázfegyelemmel megoldható és ők szarták a spanyol viaszt. Szerintem a kérdező hozzám hasonlóan már ezer és ezer dolgot próbált, nem a pórázfegyelem lesz az amire még nem gondolt.

2020. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Kepzeld el 2-es, a leirtak alapjan tokre magamra ismertem, mert hasonlo cipoben jartam, csak nekem mar sikerult korrigalni a dolgot.

Ha rendben lenne a porazfegyelem, akkor a kutyad fegyelmezetten viselkedne (poraz nelkul is). A kutyad nem veszitheti el a fejet, nem torhet ki semmire ... te egyaltalan nem iranyitod a kutyadat, hiaba nem tetszik.

2020. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem mentett kutyám van, aki már felnőttként került hozzám. Ő nagyon szereti a hasát, úgyhogy a kajás figyelemelterelést alkalmazom az ilyen problémára. Sajt, sonka, virsli, ilyeneket használok, ha erősebb figyelemelterelés kell, ha már valami jól megy, akkor jók a kutyáknak gyártott jutalomfalatok is.

Illetve köss a pórázra sárga szalagot, ha valaki ismeri, nem fog megzavarni titeket.

2020. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sorrendisegi szabalyojat betartod? Elfogad vezernek/fonoknek? Ezen kell aaposabban dolgozni.
2020. dec. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Pórázon gyönyörűen jön mellettem, míg meg nem lát egy másik kutyát, amikor eldobja az agyát. Sorrend úgy gondolom rendben van, minden szabályt betartunk. A legneccesebb szitukból is vissza tudom hívni egyből (pl balhé, játék, kaja), nem megy ki az ajtón előttem, rám sem néz mikor eszem... Mikor póráz nélkül megyünk és így kirohan egy kutyára, még akkor is gond nélkül vissza tudom hívni, csak hát utána ugat tovább mellettem. Sőt, még a járdaszabályt is betartja ilyenkor is, nem szalad át a másik ebhez, a járdaszegélyen megtorpan és onnan ugatja. Igazából ő egy nagyon jól képzett kutya, rengeteget foglalkoztam vele, de ezzel egyszerűen nem tudok mit kezdeni.
2021. jan. 1. 08:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Mi is a figyelemelterelést alkalmazzuk most, de van hogy az sem elég. Illetve nem akarok innentől még 15 évig úgy sétálni vele, hogy egyfolytában azt figyelem mikor bukkan fel egy másik eb, miközben fél kiló virsli lóg az oldalamon. Sárga szalag sem oké. Nem elkerülni akarom az ilyen szitukat, hanem megoldani. Amúgy ez már kölyökkorától benne van, idő közben értünk el átmenetileg kisebb javulásokat, de mióta így megváltozott az élethelyzetünk hatalmasat romlott a szitu. Hamarosan 1,5 éves lesz, 7 hónapos kora óta van velem.
2021. jan. 1. 08:41
 10/13 anonim ***** válasza:
A suliban is így viselkedik a kutyákkal vagy ott nem csoportos foglalkozáson vagytok? Én azt látnám megoldásnak, hogy további szocializáció lenne szükséges.
2021. jan. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!