Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyilvános kutyafuttató, ki...

Nyilvános kutyafuttató, ki dönti el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy kuvasz kölyök kutyám, hét hónapos. Kutyaovit csináljuk. Már szépen behívható, ül, marad, tiéd (kaja) megy neki. Szerettem volna bevinni a város egy nagy parkjának a kutyafuttatójába, kicsit játszani a többi kutyával. Ezen a futtatón még nem voltunk, én gondoltam, hogy jót tenne a szocializációnak, ha újabb kutyákat is megismerne. Mikor beléptünk a futtató ajtaján, a bent lévő kutyatulajdonosok kiabálni kezdtek, hogy nem mehetek be a kutyával, mert az veszélyes fajta, és HÁTHA megtámadja a többi kutyát! Ennek ellenére bementünk, mondtam, hogy még kölyök, Jólnevelt, egyáltalán nem agresszív, soha nem láttam agresszívnak. Ottlévők egyik férfi azt mondta, hogy ez az ő futtatójuk, megszokták egymást a kutyák, vigyem máshova az enyém...

Nagyon rosszul esett, hiszen láthatták, hogy kölyök és szófogadó kutyám van, akivel végülis pár perc után eljöttünk, mert az az undor, ahogy néztek ránk.. Így utólag bánom, hogy nem voltam karakánabb, mert nyilván ők voltak tudatlanok, de hirtelen nem is tudtam, milyen szabályok vannak az ilyen futtatókban.

Ahova rendszeresen járunk, legtöbb kutya mopsz, csivava, yorki, ilyesmi, az én kutyámnak már nem igazán játszótársak, de senki egy szóval sem mondta még, hogy ne menjünk oda többet, mert féltik a nagyobb kutyámtól a sajátjukat. Ráadásul ez, jóval kisebb futtató, mint ahol ért bennünket ez a nem is tudom mi /atrocitás. És a nagyobban jóval több a kutya, nagytestű is.

Mit tegyek? Ti mit tennétek?


2021. jan. 1. 21:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
ha a kutyaddal nincs baj, akkor nincs joguk elkuldeni teged... menj vissza nyugodtan
2021. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
43%
Ha csak nem magánterület, ami az övék, akkor semmi joga nincs erről dönteni. Én lehet azért megeresztenék az önkormányzat vagy a helyi jegyző felé egy kérdést erről, már csak azért, hogy tudjanak arról, hogy ott ilyen konfliktus lehetséges. Ha az odajárókat zavarja, hogy nem csak ők használhatják a futtatót, meg kell mondani nekik, hogy menjenek haza, ott magukban lehetnek.
2021. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
Hát mielőtt bemész egy futtatóba,vagy nyilvános helyen bárhol alapvető kutyás etikett, hogy beszélsz először a kutyásokkal, hogy mehet-e a pajtizás... Te meg egyből bementél, pórázról levetted és oda akartad engedni idegen kutyákhoz?
2021. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

3-as. Be sem léptem még a kapun.

A bentlévők akkor szóltak már, mikor nyitottam a kaput, pórázon volt a kutyám. Esélyem sem lett volna bármit is szólnom. A távolba kiabálás meg nem az én műfajom. Nem tudtam, hogy engedélyt kell kérnem bárkitől is. Ezek szerint a futtatók úgy működnek, hogy aki előbb bent van, ő döntheti el, melyik fajta tartózkodhat bent?

Tudomásom szerint nem magántulajdon. De ennek utánajárok, hogy biztos legyek benne.

Egyébként két keverék közepes testű kutya volt bent, egy vizsla, plusz még több közepes.

2021. jan. 1. 21:28
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Hasonló a tapasztalatom nekem is a kutyafuttatókkal. Szvsz messziről kerüld el az összeset, hacsak éppen nem teljesen üres.
2021. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos hallottam ilyet máshol is, ahol a helyi h-lyék megpróbálták kisajátítani a futtatót. Vagy a sarkadra állsz, vagy nem mész oda. Maximum ha úgy könnyebb, vigyél magaddal valakit, úgy sokszor nem kötekednek olyan szívesen az ilyenek, ha nem egyedül vagy.
2021. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
16%
Nincs más kutyafuttató?
2021. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%
Olyan társaságot kell találnod, ahol kompatibilisek a kutyáddal, és szívesen látnak. Nem erőltetheted rá a kutyád másokra!
2021. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Sok kutyás kibérli a megszokott futtatót. Vannak összeszokott társaságok, ahova a gazdák nem igazán fogadnak be újat.

A futtató közterület. Csak éppen a kialakult klikkek uralják. Hiába szólsz bárhol is. Mi értelme lenne pl rendőri kisérettel bejutnod egy futtatóba, ha nem akarják a gazdák . Max elmennek onnan, te meg ott állhatsz a kutyáddal egyedül.Azért vannak kedvesebb társaságok is, csak szerencse kell megtalálni őket.

2021. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Eléggé parasztok voltak. Mi ezért találtuk ki azt futisok, hogy megbeszéltünk időpontot, mikor jönnek a nagykutyások, és mikor mi kiskutyások. Én a helyedben nem mennék oda vissza, mert fújni fognak rátok ezután is, ha már az elején ilyen bunkók voltak. Nincs más nagyobb testű kutyás ismerősöd, akikkel el tudtok menni másik futira, vagy akár egy olyan zöldterületre ami védve van az autóktól, forgalmas utaktól?
2021. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!