Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutyát célszerű...

Szuka vagy kan kutyát célszerűbb ivartalaníttatni, ha együtt tartják őket?

Figyelt kérdés
Tudom, mindkettőt. A kérdés pusztán elméleti, érdekelnének érvek, vélemények.
2021. jan. 2. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Minkettőt
2021. jan. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Mindkettőt ajánlott
2021. jan. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha mindenképpen csak egyet akarsz akkor a szukát, viszont a legjobb döntés mindkettőt ivartalanítani.
2021. jan. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Ha az egyiket nem ivartalanítod akkor a hormonjai meg lesznek és dugni fogja a másik kutyát meg minden mást is
2021. jan. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de írtam, hogy a kérdés elméleti, két ivartalan szuka kutya gazdája vagyok btw.

Az érdekelne alapvetően melyiket volna fontosabb a fent említett felállásból, akár egészségügyi szempontból vagy bármi, ami eszetekbe jut/tapasztaltátok. :)

2021. jan. 2. 09:21
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

Ha a szukát ivartalanítod, nem fog tüzelni, viszont az ivaros kanod szökhet, ha tüzelő szukát érez.

Ha a kant ivartalanítod, attól a szuka még tüzel, ő is szökhet, vagy idegen kanok szökhetnek be hozzá (nagyon találékonyak tudnak lenni).

2021. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk két németjuhász van, egy kan, egy szuka. A szuka van ivartalanítva. Én szívem szerint a kant is ivartalanítattam volna, de anyámék nem akarják.

Viszont a 4-esnek nincs igaza, a kan soha nem akarta megizélni a szukát.

Szerintem érdemesebb a szukát ivartalanítani, mert ha ő tüzel akkor az összes kutya ott fog lebzselni a házatoknál.

2021. jan. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

3 kutyánk van. 1 ivartalan szuka, 1 ivartalan kan és 1 ivaros kan.


Ivaros kan, de sosem szökött, nagyon ragaszkodó, nem jelöl, nem dominál, más kanokkal is barátságos. Nem zavarják a hormonok (nem hág, nem őrül meg tüzelő szuka esetén)


Ivartalan kanom régen, ivarosan elég domináns volt. Más kan kutyákkal balhézott, mindegy volt neki, hogy csivava vagy kuvasz méretű. Elsősorban ezért lett ivartalanítva, mert nem tudtunk békésen sétálni vele. Azóta minta példány. Behívható, más kutyákkal barátságos vagy semleges. Tüzelő szuka sem érdekli.


A lány első tüzelése után lett ivartalanítva, mert rögtön átcsapott álvemhességbe, így nem halogattuk tovább, amúgy is ivartalanítani akartuk.


Szóval igazából a kutya személyiségétől is függ, mert egy domináns kan tud gondot okozni. Alap járaton a lányt érdemes inkább, mert náluk könnyen kialakulhat méhgyulladás. Illetve nektek is könnyebb, ha nem tüzel.

2021. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Haziasitas lenyege, hogy az ember felulkerekedik az allat osztonen ... amit leginkabb az ivartalanitassal lehet elerni. A szocializacio lenyege, hogy az allat beilleszkedjen az emberi eletbe. Nehez ugy problemamentesen elni a kornyezettel ha dulnak a hormonok, ezert nemtol fuggetlenul javasolt az ivartalanitas. Ez a civilizalt, kozossegi kutyatartas lenyege.
2021. jan. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Mindkettő nagyon gázos tud lenni ivarosan.

Ami biztos, hogy ha összes létező kutya közül az egyik nem összes létező tagját ivartalanítanánk, akkor nem volna szaporulat.

2021. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!