Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős (10+) kutya gazdik, a ti...

Idős (10+) kutya gazdik, a ti kutyátok szőre is ritkul?

Figyelt kérdés
Egyik kutyám 12 éves és azt vettem észre, hogy gyérebb a szőre, mint fiatalon. Főleg a hasán lehet észrevenni, illetve puhább is lett a bundája az évek során. Nem foltokban hullik vagy ilyesmi, szimplán mintha gyérebb lenne. Korához képest egyébként fitt, mozgékony.
2021. jan. 2. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Huhuu, nem. Az enyémet naponta fésülöm, mindennap 3 maréknyi kupac szőr kijön, de ugyanúgy olyan dús, hogy a 4. gépet vágja haza, mikor csak évi 2x nyírom.

13 éves mudi-drótos foxi mix.

Ő is nagyon aktív, a világ végére is elsétálna velem, valamint imád ásni.

2021. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy esetleg hasznos választ is adjak(#1 vagyok), nem tudom mivel van etetve, de vannak különféle olajok, amiktől szebb lehet a bundája, a vedlést is segítik. Pl lazacolaj, kendermagolaj, lenmagolaj, kukoricaolaj, kókuszolaj. Nem 1xre, nem mindig. Kúrákban, 2 hónap után ugyanennyi szünet, aztán lehet folytatni.

Ami még segített nekünk, mikor örökbe fogadtuk és nagyon gyatra volt, az a 2naponta 1db nyers tojássárga, és 2hetente 1db nyers csirkemáj.

Pusszi a kutyusodnak.

2021. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, teljesen normális ha ritkul,vékonyodik a szőre!


Első kutyámnak 13 éves kora után kezdett ritkulni.

Most a havanese-m idén nyáron lesz 10 éves,de neki is kezd ritkulni picit.


Kutyakozmetikus vagyok. 10 éves kor felett már teljesen megváltozik a szőrük.Látjuk :)


Kivételt képezhetnek a vedlős fajták német juhász,husky,golden nekik általában nem szokott látványosan ritkulni.


Természetesen megkell győződni arról is,hogy nincs e belső probléma máj próbléma is okozhat szőrhullást meg a pajzsmirigy probléma is.


De ez egy vérvizsgálatból kideríthető :)

2021. jan. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 #2 vagyok, ja, az én kutyám is vedlős, akkir lehet azért nem. Valami németjuhász keverék.
2021. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kell neki vitamin, pl lazacolaj segiti a szort es a bort is hidratalja. Ezen kivul oreg kutyaknak nagyon jo izuleti problemakra, idegrendszerre, szemre, allergiakra. Tobbfunkcios!!!

( Csakis bio 100% os kutyaknak valo lazacolajat adj neki)

2021. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!