Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így elég neki a 30 perces séta?

Így elég neki a 30 perces séta?

Figyelt kérdés

1.5 éves Jack Russel,most kb már 3-4 hete csak napi 1x sétálunk,délután kb 5körül,de fél 6ra már itthon is vagyunk,tehát nem megyünk sokat,de ha hazaérünk,megvacsorázik és 6kor már durmol reggelig.

Ez így okés?

Attól féltem,hogy majd kevés lesz neki a napi 1x 30 perces séta(mert eddig 2x1.5 órát mentünk),de ezek szerint ez így elég neki?


Napközben sokat játszik/játszunk,rengeteget húz kötélen,rohangál,labdázik. Benti kutya.


Ha ez így elégnek tűnik,akkor megfelel így neki szerintetek?

Nagyon okos,nyugodt,szófogadó,nem rombol.


2021. jan. 3. 11:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
11%

De egy jack russel terriernek, aki meg szinte kolyok, napi 4 ora futas mellett is egesznap porognie kene ! Beteg a kutyad ! A hideg nem tart vissza a mozgastol egy terriert, ezek allandoan porognek, mint a duracell nyuszi ! Nekem csak yorkim van, ami mar az evek tenyezstese soran inkabb olebbe valt, mint terrier, de meg igy is, 3x fel ora + 1x masfel ora, amit menni kell vele, szinte rohan a porazon, alig birom kovetni + bent kell meg tanitani, jatszani vele 1 orat legalabb, de egesznap elrohangaszna a lakasban a pluss utan ! Bar o aktivabb, mint az atlag, a tobbi ismeros yorkinal. De azoknak is kell delutan legalabb egy ora gyors tempoju seta, meg meg 2x 15 perc eu seta, ez a minimum.

Egy jack russel, az verbeli terrier, folyton aktiv, vidd orvoshoz, ha kell teljes kivizsgalasra, mert ez nem normalis !

Amugy persze, ha nem akar menni egy kutya, vagy lathatoan sok neki, akkor nem szabad eroltetni, de nem normalis ez egy ilyen kutyanal.

2021. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen ,szerintem is visszaáll tavasszal. Olvastam többször,hogy a Jack Russelek milyen aktívak,de ő mintha más lenne. Nyáron futni (kocogni)jártunk hajnalban,de mikor hazaértünk,egész nap hulla volt,hiába próbáltam életet lehelni belé. Az esti sétánál sem volt valami aktív,szépen sétált mellettem,nem volt az a nagyon lelkes,mint pl egy nem kocogós,sétás hajnalon. Tehát lehet,hogy nyáron is elég lett volna az az 1-1.5 óra reggel.
2021. jan. 3. 11:58
 13/18 A kérdező kommentje:

Itthon egész nap pörög,ha látnád,nem mondanád (látatlanban egy leírás alapján),hogy beteg.

Egyébként 3 hónapja volt vérvételen mert nem jöttek rá mitől hullott a szőre.

2021. jan. 3. 12:01
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

Lehet,hogy fázik,szerintem egy kötött pulcsit adj rá ilyenkor biztos jobban bírja majd.


Nekem bár idősebb a havanese-m,de brutál milyen aktív, jó egy jackhez képest lófütty,de szeret pörögni..de mikor csípős hideg van, nem akar lent lenni ház előtt pisil kakil és húz vissza hogy most már ő haza akar menni :D neki mondjuk hosszúra van hagyva a szőre,de már egyre ritkább,sokat nem szigetel. De ha adok rá egy kötött pulcsit akkor szívesebb sétál.

2021. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%

Lehet vissza fog ütni. 30 perc alatt nem juttok messzire az otthonotoktól és ebből kifolyólag kevésbé változatos a séta, kevesebb inger éri. Ennek két következménye is lehet (és mindkettővel találkoztam már sajnos):

- a kutya elkezd viselkedési problémákat produkálni az ingerszegénység miatt

- a kutya megszokja a közlekedési útvonalakat és gátak alakulnak ki benne új helyekre menve.


Szóval én emiatt beiktatnék hetente egy-két hosszabb sétát. És vinnék magammal finomabb jutalomfalatokat, hogy amíg rá nem jön, hogy 10°C-ban sem a világ katasztrófája sétálni menni. Nem fogja megutálni, de ahhoz az is kell, hogy te sem úgy indulj el vele, mintha kivégzésre mennétek. (A mentettemen visítva röhögtek kutyás ismerőseim: nagy levegő, mártír arckifejezés, lerítt kizárólag azért jött sétálni velem, mert tudja, hogy nekem fontos, hogy elkísérjen.)


És igen, a leírás alapján úgy tűnik, hogy a nyáron is elég lett volna neki kevesebb séta.

2021. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
Mi lenne, ha nem dogmákat követnétek, ha em ezt csinálnátok ami a kutyátoknak jó? Ha ennek elég a napi 30 perc elég, akkor elég, felesleges a kérdezőbe beleállni, hogy nem napi 4-6-8-10 órákat kutyázik. Van olyan kutya amelyiknek ez kell, másiknak meg az. Ne az uralkodó divatos dolgokba tuszkoljátok bele a kutyátokat, hanem vegyétek észre azok valós igényeit!
2021. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Meleg kabátja van,belül béléses,kívül vízlepergetős.

Akkor nincs mese viszem hosszabb sétára,egyébként igen,lehet hogy már nem változatos az útvonal. 4-5 útvonalon tudunk menni,Tisza part mellett lakunk,így élből ott jobbra és balra is elmegyünk(hol erre hol arra),ott szabadon is mehetne de nem megy el mellőlem,plusz ugye hol melyik utcán,vagy a hátsó részen a parkba. Nyáron kocsival is elmegyünk heti 2-3x erdőbe v mezőre,tőlünk messze lenne gyalog.

Lehet,hogy a kutyusunk a 8 éves ikreimtől fárad így le? Felváltva "nyúzzák",ha már nagyon liheg a kutya,én szoktam kényszerpihenőre küldeni.

2021. jan. 3. 12:34
 18/18 anonim ***** válasza:
70%
Én panelban élek, félhosszú szőrű mentett keverék kutyám van, aki remek túratárs alapvetően. Idén annyira befűtöttek (távfűtés, nyitott ablak mellett is 23-24°C van bent), hogy a kutyám hidegebbnek érzi a kinti levegőt, úgyhogy ő is kabátban sétál. Kabát nélkül fázik. Ha egyszer végre sikerül végigvinni a fűtéskorszerűsítést a tömbben, akkor végre le tudom tekerni a radiátort, most sajnos nem állítható, így elég sokat van nyitva az ablak.
2021. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!