Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy reggeli 5 órás 20 perces...

Egy reggeli 5 órás 20 perces séta előtt ettem egy almát. Hadd ne mondjam mekkorát fostam miután bemenekültem a wc-re. Miért van a sima sétától ekkora hajlamom egy gyümölcsevés utáni fosásra? A séta megmozgatja a beleket, vagy mi? Nem első eset.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 29. 23:31
 1/8 A kérdező kommentje:
csak hogy tiszta legyen, 5 kor indultam el és a séta 20 percig tartott és nem 5 óra 20 percig tartott a séta :)
2016. ápr. 29. 23:33
 2/8 Zsuzsi94 válasza:
Jól megmostad? Lehet ,akár vírus,ételintolarencia ,bármi...ha többször elfordul nem árt kivizsgálni..:)
2016. ápr. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az alma elég sok mindenkit meghajt :D nem gond!!
2016. ápr. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen megmostam, amúgy a barackal is így jártam múltkor. Ezért nem eszek semmi gyümölcsöt elötte. Soha máskor nem történt ilyen. Amikor napközben eszek gyümölcsöt akkor sem. Mindig csak reggel.
2016. ápr. 30. 05:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jot mulattam a szövegeden

A mozgas "összeráz" ugyebar emiatt lehetett

Velem is ugyanez volt csak vacsi utan.... Hozzatennem h nekem nem volt akkora szerencsem, nem ertem haza... Utkozben kellett megszabadulnom a csomagtol :D

2016. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Beindul az emésztésed a gyümölcsevéstől, ami utána az előző napi étkezésekből felhalmozódott anyag ürítésére ösztönöz, hát ez teljesen normális. Nem a séta mozgatja meg a beleket, hanem a gyümölcsevés. Egyél a séta után, vagy az evés után várd meg a fosást is, és utána menj sétálni, mégiscsak neked kell ismerni a szervezeted működését és ahhoz alkalmazkodni.
2016. máj. 1. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rosszul tudja előttem lévő! A séta igenis megmozgatja a beleket serkentőleg hat az emésztésre!

Az történhetett, hogy üres gyomorra sétáltál az előző napi étel kikéredzkedett már és erre az alma gyümölcssavai is rásegítettek, mert üres gyomorra etted! A séta bélmozgató!

2016. máj. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A séta bélmozgató, de az alma rost-tartalma, sőt a cukor is benne, meghajthat!

Természetesen a mosatlan, permetszeres alma még inkább okozhat ilyet.

Nem is javasolják hogy éhgyomorra gyümölcsöt egyen valaki, mert nagy vércukor-ingadozást okozhat, vagy a gyomorsavat felveri.

2016. máj. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!