Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép-ázsiai juhászkutyával...

Közép-ázsiai juhászkutyával tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Olvastam róluk sokat, most saját tapasztalat érdekelne a fajtával kapcsolatban olyan gazdáktól, akiknek van/volt ilyen kutyájuk.

Szóval érdekelne, hogy:

Mivel van etetve a kutya és mennyit eszik abból? Ha kész kutyakaja, akkor milyen márka?

Mennyit és hogyan mozgatod? Sétára milyen pórázt használsz, ha labdázik, akkor milyen labdával?

Mennyire szoktad ölelgetni, puszilgatni a nagy mackó fejét? Mennyire szereti?

Történeteket is szívesen fogadok, bármilyen tapasztalat érdekel vele kapcsolatban, de elsősorban a fent említett 3 kérdés, etetés, mozgatás, szeretgetés.

Előre is köszönöm.



2021. jan. 4. 03:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ja és még egy fontos kérdés nagyon foglalkoztat.

Állítólag a családon kívül mindenkivel ellenséges. De akkor hogy viszem sétálni szocializálni idegen emberek, más kutyák közé? Ha felnő mindenkit el kell kerülni, vagy hogy működik ez náluk? Mert a szememben ez a két dolog(szocializáció, társas élet VS őrző-védő harci ebzet) nagyon üti egymást.

2021. jan. 4. 03:49
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Jo kerdes, vegul is szeretek 'omlengeni' a kutyamrol :)


Etetes: hazi kosztot is eszik es tapot is fogyaszt. 1-1,5kg a napi adagja (reggel-este). Ha fozok szinhus+zoldseg+barnarizs ... ha tap, akkor keverem a konzervet a szaraztappal. Mondjuk en a kutyamert elek ezert mindenbol a legjobbat kapja, de sokat lehetne sporolni ha jobban odefigyelnek a reszletekre.


Mozgas: napi 3x seta a budai hegyekben ... nagyjabol 1,5 ora/alkalom. Normalis nyakorv-porazt hasznalunk (szerintem ekkora meretben nincs is ham es hulyen is nezne ki a kutya hamban).

Nem kimondottan labdazos fajta, bar az eldobott dolgok utan szalad de nem egy apportirozo tipus. Jobban szeret botot huzogatni es mas kutyakkal fogocskazni.

Imadja, ha bungyurgatjak (valojaban ez a helyes megkozelitese az ilyen kutyanak, a tularado bartsagossag) ... aki ovatosan banik vele, azzal bizalmatlan.

Egyaltalan nem ellenseges az idegenekkel, hanem bizalmatlan ... idegen nem kezdemenyezhet baratsagot, meg kell varni amig a kutya felmeri az illetot, utana mar semmi baj.

Az ilyen kutya nagyon nagy egyeniseg, sajat gondolatokkal, sajat dontesekkel ... sokkal tobbet kellett vele foglalkozni iskolaban (leginkabb velem), hogy nagyjabol 2 eves korara most mar nagyjabol en iranyitom az esemenyeket :) Sok kalandunk volt mire idaig eljutottunk.


Nem harci kutya! Igazsagerzetbol kuzd es nem vadsagbol. Tiszteletlenseget nem turi, de az ilyen vitak is ver nelkul szoktak megoldodni. Buntetest is csak addig viseli el amig igazsagosnak tartja, utana leall vitazni :) Cuki ilyenkor!

2021. jan. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra kellett figyelni az elejen, hogy neki is legyen gyerekkora. Sajnos o mar picinek is nagymeretu volt es ezert a gyerekkori setakkor az felnott kutyak nem kolyokkent kezeltek. Akkor nagyon figyeltem, hogy ne legyenek rossz elmenyei ... ez sokkal kesobb halalta meg magat.
2021. jan. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Erzelmekre es ertelemre sokkal fogekonyabb a kutya mint a lefektetett szabalyokra. Szabalyokat rendre a sajat javara modositja, folyamatosan feszegeti a hatarait ... valojaban csak vizsgaztatja a gazdi figyelmet. Joindulatu amugy, nincs benne gonoszsag, de folyamatosan probalkozik :)

Imadja a szabadsagot es meghalalja a bizalmat ... itt is a gazdinak kell felnoni a feladathoz, hogy merje engedni.


Egyetlen hatranya az ilyen kutyanak, hogy csak itthon van nyugalmam ... ahogy kilepsz az eletbe vagy fotoznak, vagy simogatni akarnak, vagy allandoan megallitanak beszelgetni a kutyarol ... amikor kutyas helyre ersz mindenki aggodon figyel, menekulnek a kutyasok. En ertem, feltudom fogni a dolgokat ellenben a kutya nem erti miert menekul mindenki?!

2021. jan. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%

Meg valami eszembe jutott, de inkabb csak vicc :)


Tok csajozos kutya, raadasul jo izlese van ... mindig fog nekem egy csinos futolanyt az erdoben :)))

2021. jan. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Mindent egybe veve a kozepazsiaival az elet. a kutyazas szent gralja, csak minden olyan nagy.


Nagy adag kaja, nagy adag kaka, nagy adag gyogyszer, nagy setak, nagy erolkodesek, nagy erzelmek, nagy harcok ... minden olyan nagy :)


Ellenben elkerulnek az altalanos kutyas problemak:


-mi tortenik, ha megtamadjak a kutyamat?

-mi tortenik ha kirohan a kapun az orjongo kutya?

-mi tortenik amikor vaddisznoval talalkozol az erdoben?

-mi tortenik ha megtamadnak az utcan?


... ilyenek soha tobbe nem foglalkoztatnak mert tudhatod, hogy a kutya mindent bolcsen elrendez. Mindent! :)

2021. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
A szomszédban van egy ilyen kutya, kertes háznál, de szegénnyel nem foglalkoznak csak elrettentésképp vették, ráadásul fel is mérgelték kicsinek direkt, szóval estére engedik ki és tulajdonképpen végig ugat, bármit, egy szellőt is. Nyilván rengeteg szegénynek a felgyülemlett energiája. Én imádom a kutyákat, szoktam Hozzá kedvesen beszélni,de abszolút nem bratyizós fajta,de legalább már nem ugat meg,mint eleinte. Úgy ahogy a fenti KÁJ tulaj mondja bizalmatlan! És nagyon jól ismeri a kutyáját, mert ez valóban így van, hogy "aki óvatosan bánik vele azzal bizalmatlan". Nekem a szomszédok azt mondták (nemrég költöztünk be), hogy menjek át higyjem el ha Ők ott vannak beenged csak simogassam meg a fejét és máris bújni fog. Nem szoktam félni kutyától de hát kételkedtem benne,de Ők a gazdái így az utasításaik szerint jártam el és nem tetszett a kutyának a simi! De csak annyit tett, hogy kibújt alóla. Na akkor foszlott szét minden szavuk a szememben a szomszédéknak,de amúgy se tartottam kompetens kutyatartóknak. Szerencsére nem vagyunk átjárós viszonyban,de így nem is fogok tudni azzal a kutyával baráti viszonyt kialakítani sajnos. Én így már annak is örülök, hogy mondhatni megszokott.
2021. jan. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lakásban elvan?

Napi 4 óra séta + 2 óra biciklivel futtatás mellett?

2021. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Van udvar, de 1xűen nem merem kiengedni felügyelet nélkül, mert itt már minden kutyát lemérgeznek hobbiból. Mindenfélét bedobálnak, akár éjjel, amíg amúgy is bent van a kutya, reggel kiengedem föleheti. Nem merem kiengedni. De 4 óra intenzív sétával és mellé 2 órát futtatom biciklivel, úgy el van bent is?
2021. jan. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%
2-6.valaszokban egy belvarosban tartott (benti) kozepazsiairol van szo. Otthon leginkabb csak alszik, vagy hulyeskedik egy kicsit a macskaval. Nem rombol, nem rohangal, nem ugat ... mindig figyeli mit csinalok, mindig ott van ahol en vagyok. Tok jol elvan a lakasban, de en tenyleg napjaban 3x kimegyek vele a termeszetbe ... haztomb kerulo setaval biztos nem lehet kielegiteni az igenyeit.
2021. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!