Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép-ázsiai juhászkutyával...

Közép-ázsiai juhászkutyával tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Olvastam róluk sokat, most saját tapasztalat érdekelne a fajtával kapcsolatban olyan gazdáktól, akiknek van/volt ilyen kutyájuk.

Szóval érdekelne, hogy:

Mivel van etetve a kutya és mennyit eszik abból? Ha kész kutyakaja, akkor milyen márka?

Mennyit és hogyan mozgatod? Sétára milyen pórázt használsz, ha labdázik, akkor milyen labdával?

Mennyire szoktad ölelgetni, puszilgatni a nagy mackó fejét? Mennyire szereti?

Történeteket is szívesen fogadok, bármilyen tapasztalat érdekel vele kapcsolatban, de elsősorban a fent említett 3 kérdés, etetés, mozgatás, szeretgetés.

Előre is köszönöm.



2021. jan. 4. 03:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Minek pitizzen a kutyad idegennek?? Miert kene,hogy idegen simogassa. Ez az enyemre is erveses,aki nem kizepazsiai,hanem mas ov kutya.


Ugyanugy az enyem se turi a tiszteletlenseget.



Csak az egyedtol fugg,h szereti-e a simogatast,olelgetest puszilgatast. Errol csak a tenyeszto tud : tudni fogja melyik egyed lesz/ilyen az alombol. Es azt kene adnia,h elegedett legyel.

2021. jan. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#10-es, így most átértékelve újra elolvastam a válaszaidat, nagyon megkönnyebbültem.

Annyira rossz, hogy volnának igazi ridegtartásra termett kutyák, de már azt sem lehet. Féltem, hogy kínszenvedés volna neki benti kutyaként, de szerencsére a kutyák ezerszer jobbak az embernél és az idők során megtanultak alkalmazkodni az emberi hülyeséghez:)

2021. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Főleg a részletes kifejtést az elején.

Igaz az, hogy teljesen más lesz, ha bent él veled a lakásban és sokat jártok együtt kirándulni, szaladni, mintha csak kint él egy hatalmas területes magányosan, ridegtartásban és kb csak enni adsz neki, mert csak a porta őrzésére van? Illetve gondolom, hogy más lesz a természete ekkor, de milyen irányban változik? Mert nem vagyok benne biztos, hogy eltűri a káj, ha "babusgatják" vagy ilyesmi, mint egy bernáthegyit, aki lehet nyúzni órákig, meg a pici gyerekek a hátán kutyagolnak, mert egy lusta, emberimádó nagy mackó, a káj azért komolyabb önállóbb kutya, nem tudom mennyire lehet belőle egy szelíd nagy mackó. Mármint mennyire tud hozzá alkalmazkodni vagy egyáltalán mennyire alkalmas arra a célra, hogy nem csak egy őrkutya, hanem legjobb barát a neve és társamként bánnék vele, nem riasztóként.

Jól beletrafált az egyik válaszadó(inkább kérdező, de nem gond), én is bent tartanám, de kételyeim vannak, hogy jól érezné-e magát.

Tudom, jött rá válasz, hogy a másik válaszadóé is bent lakik, de erről írhatnátok picit részletesebben, mármint a természetéről, hogy hogyan tűri a lakásban bent a semmittevést egy ízig-vérig kint őrködésre termett hatalmas kutya.

Köszi még egyszer és az esetleges további válaszokat is.

2021. jan. 4. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!