Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudisok, a ti kutyátok hogy...

Mudisok, a ti kutyátok hogy viselkedik?

Figyelt kérdés

Olyanra vagyok kiváncsi hogy: bátor, félős, harapós, barátságos, barátságtalan stb. Az emberekkel, családtagokkal, idegenekkel, rosszakarókkal stb.

Akik csak ismerik a mudit (élőben, nem könyvből!, és azért nem egy darab rosszul nevet kutyáról), azok milyennek látják a jellemét?


2010. aug. 13. 20:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Megfelel a standardban írtaknak? És azért választottátok a fajtát mert tetszik a jelleme vagy azt csak elviselitek?
2010. aug. 13. 21:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szia! Az enyém 8,5 hónapos, kan. Most már szépen ugat, de csak kerítésen belül! Ahogy bejön valaki, beengedi, akkor is, ha nem vagyunk itthon. De nem harci kutyának vettem, szerintem jelzőkutya. Nem lehet elvárni tőle, hogy megharapjon bárkit is komolyan. De lehet, hogy az enyém még fiatal.

Különben rendkívül okos, az első kutyám, akit nem kell bezárni, ha kiállunk az autóval. Leül a fűbe. Viszont kennelbe nem megy. Egyáltalán nem.

Aranyos, kedves, nagyon értelmes. És szétrágja a kezemet :)). Imádom, minden este séta.

Volt már angol cocker spánielem, ő volt ilyen okos. Volt beagle-m, ő nem volt egy észlény. Mikor elpusztultak, akkor keresgettem a hirdetéseket, és megláttam Csilit. Régen szerettem volna, hát most megvan.

Most már egyetlen pisszenésemet is megérti séta közben. Komolyan. Rá se kell teljesen szólnom. Nagyon figyel a gazdára. Nagyon nagy a mozgásigénye, az enyém olyan köröket fut az udvaron, hogy néha félreugrok :)).

Szerintem jól jár, aki mudit vesz, főleg, hogy az emberek nem ismerik. Azt is kérdezték már tőlem, hogy az a neve, hogy mudi? Na ilyenkor akadok ki. Persze magyar létére a yorkshire terriert azt ismeri. (ez csak egy példa volt, az is cuki lehet.)

Szóval ennyi. Jó hosszú lett :)).

2010. aug. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
a mienk nagyon nagyon ugatós volt, szerette ha simogatták, ill. nagyon domináns volt a másik kutyával pedig az volt az erősebb és nagyobb és idősebb, így amíg éltek rosszban voltak, bár sose bántották egymást csak mindenen morogtak és marakodtak.
2010. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van egy 3 és fél hónapos cifra kan mudim. Hosszú-hosszú ideig keresgéltem és olvastam utána. találkoztam tenyésztőkkel, megnéztem a szülőket stb, mire úgy döntöttem, mudi kutyus fog a házhoz, egészen pontosan a lakásba érkezni. Melepően gyorsan alkalmazkodik minden helyzethez! Az esze vág mint a beretva, hajlamos is probágatni a határait. De ha figyelmes az ember hamar meg tudja győzni a rangsorban lévő helyéről. Egyébként ezt a helyet úgy tűnik szereti is. Abszolút elfogadja a falkavezért! Nagyon szeret futni és játszani, de ha nem érek rá, egyszerűen csak lefekszik aludni.Pl mindig ott ahol vagyok. Székem alá, asztal alá, vagy épp a hálószoba ajtó elé. (nálunk nem alszik bent a kutya sem a szobába sem az ágyba) A kutyákkal normális játszik, kivéve a többi kutyásnak furcsán, szereti terelni a nála sokkal nagyobb fajtákat :) Rettenthetetlen, simán odarohan bármelyik kutyához, most még védattséget élvez ugyan a kölyök léte miatt, de addig is tanul, mert néha azért kap pofont tőlük. Ilyenkor néha még visaz is beszél nekik. Az emberekkel első pillantásra tartózkodó, de amint vett szagmintát már nem foglalkozik elük, vagy ha szimpatikus neki oda is bújik akár, de csak kicsit, rövid ideig. Itthon egyáltalán nem ugat(eddig) illetve játék közben vakkant egyet egyet. kint a kutyákkal elég sokat, főleg ha nem vele játszanak :) Imádni valóan aranyos és hízelegni is nagyon szeret. Ja igen a kézrágás nálunk is megvan! :)

2010. aug. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 noree. ***** válasza:
100%

Nekem egy mentett mudim van.

Nagy mozgás igényű, okos, alkalmazkodó kutya.

Mi sportolunk, úgyhogy kellőképpen le van fárasztva. Imád rohanni, ugrálni játszani.

Sok foglalkozást igényel, nem csak fizikálisan hanem mentálisan is le kell fárasztani (különben elfoglalja magát és az bizony rombolással jár :) ).

Az emberekkel kissé tartozkodó, nem szereti ha valaki nagyon rámenős, de ha valaki türelmesen közelít felé és nem mindenáron simogatni akarja, akkor nagyon hamar feloldódik és haverkodik.

Az idegeneket ugatja, keményen védi a területét! De könnyen le lehet állítani és visszahívni az ugatásból.

Az enyém nem szereti igazán a gyerekeket, egy rossz élmény miatt :(

2010. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk is mentett mudink van.

Ő a világ legnyugisabb kutyája, elviseli a gyerekeket és ha a lábára lépnek (véletlenül) akkor is csak arrébb megy...

Most már ugat 2-3 ha valaki csenget (de a lépcsőházban járkálókkal nem foglalkozik (szerencsére), általában csendes (kivéve ha többen megyünk vele, ill. ha hazaérünk), csak akkor "harap" ha jutifalatot kap (kissé mohó), általában barátságos (sokszor úgy dörgölőzik mint egy cica) ha valaki nem tetszik neki akkor elkerüli (kutyákat néha elzavar, ha a sétafalkából valakivel túlrámenős az idegen kutya), vihartól/ petárdától csak akkor ijed meg kicsit ha hatalmasat szól (de akkor is csak arréb megy kicsit), csak akkor sétál ha én is megyek ha egyhelyben vagyok akkor a közelemben ül/ fekszik/ szaglászik (de a férjemmel szoktak futni/ biciklizni is).

Nincs benne semmi örző-védő hajlam...

2010. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk két cifra mudink van, mivel kecskékkel foglalkozunk, így kellett a hajtókutya.

A mienink kedvesek, aranyosak, de idegen emberekkel távolságtartóak. Ha azonban látják, hogy nincs mitöl tartani, odamennek hozzá. A gyerekeket szeretik, de nincsenek elájulva tőle, bármikor el lehet küldeni őket dolgozni.

A kecskéknek szoktak vakkantani néha, de nem feleslegesen csihognak.

2010. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

minden leirasban a mudira ismerek.

nekunk mindegyik mudink masmilyen jellemu, az egyik nem nagyon gyerekszereto ,a masik imadja a tarsasagukat.szoval sok mulik a nevelesen es gazdajan hogy milyen kutya lesz belole.

de teny hogy eleseszu, imad tanulni, nagyon tud porogni ha kell, de le is lehet allitani.miden helyzethez jol alkamazkodik, varosban fegyelmezetten tud viselkedni, akar tomegkozlekedesen akar autoban.

sokmindent elvarhatsz tole mert eleg hamar kepes felfogni es megtanulni mit kivansz tole igy erdemes magasan tartani a mercet (es ha kedvet kapsz hozza, sportolni vele akar hobby szinten is) neki jutalom ha a gazdajaval van.es ha lehet ilyet mondani nagyon jo a humorerzeke.

mudival jobb az elet. mert mozogni kell nevetni kell, es rengeteget tanulni toluk.

2010. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
az enyém nagyon barátságos, a postást és cigányt megugatja, harapni nem harapott de 1x játék közbe meg kapott, de ez úgy gondolom belefér, iszonyú sokat nyalaxik, de nem úgy h csöpögjek csak lefety. ezt családtagokkal, velem, ismerősökkel és a legtöbb gyerekkel. baromi okos, már a kézmozdulatból (pl a helye felé mutatók beslattyog :) vagy az ajtóra akkor kimegy) megérti mi a szitu, az autóktól nem fél, ha ki-be állunk lefexik a járdára vagy egy fűcsomóra és radarozik a fülével, nézelődik. séta közben nem kell aggódni h kiugrik és elcsapják, fegyelmezett annak ellenére, h soha nem volt úgy foglalkozva vele, a póráz is csak dísznek van, h ne pattogjon a zsaru. amikor a szántóföldre megyünk mintha a kiskutya kitörne, kilő azt szalad, mint a mérgezett egér, látni rajta h boldog. összegezve, kedves, aranyos, játékos és értelmes. most 9 éves lesz és minden percét szeretem :)
2011. jún. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ez enyém még kicsi így harapdálós mégegykicsit de amúgy aranyos
2012. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!