Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Problémám van a 12 éves...

Tomiszive kérdése:

Problémám van a 12 éves fiammal. Soha nem ér haza időbe, hazudik. A párom németbe van. Egyszerűen nem bírok vele. Mit tegyek? Az apjával ellentétesen neveltük, ő mindent ráhagyott, amit én nem engedtem ő már csakazért is.

Figyelt kérdés

2013. szept. 20. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Szoba fogság internet tv eltiltás és ebben az évben már sehova sem mehet hétvégente.
2013. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
91%

Azért ne a gyerek szívjon már,mert ti az apjával nem tudtok egységesen nevelni...

Oké,ha azután sem tud viselkedni,miután beszéltél vele,akkor mondjuk mondhatod neki,hogy x hétig nem mehet sehova délutánonként vagy hogy x órát netezhet egy nap.

De szerintem az hatásosabb,hogyha próbálsz vele beszélni,érvekkel.Nem kisgyerek már.

Valószínűleg az is lehet a viselkedése mögött,hogy az apukája kint van,nem?

2013. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
hasonló általában az összes 12 éves..kamaszodik. az nem jó, ha ellentétesen neveltétek, de beszélgess el vele, ne büntesd, attól csak még inkább fogja csinálni.
2013. szept. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak 10 évvel vagyok idősebb, mint a fiad, de azt mondom, hogy ha bünteted, méginkább fogja csinálni, lázadni fog és teljesen ellened fordul, meg fog utálni. Le kell vele ülni beszélgetni, megállapodni a szabályokban.
2013. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! 12 éves vagyok, bár lány. Velem nem nincs ilyen gond és ilyen mértékben nem is volt, de mikor anyu bármit is tiltott én csak azért is csináltam. Szóval ne tilts nagy mértékben. Én is inkább a beszélgetést javaslom.
2013. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet írták már nem olvastam bele a kommentekbe.

1 Benne van egy német emberbe?

2 Neki most kezdődik ez az időszaka...

3 Ne akarjátok ellentétesen nevelni. /azzal csak rosszabb lesz/

4 Vonj meg tőle dolgokat. /tv, sz.gép, telefon stb/

2013. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Horus-feri válasza:
Elöször is nem büntetem mert a szülök hibája miatt jutott ide. Elbeszélgetni vele felnött módjára, abban látok igazi fantáziát. Neked vissza kell nyerned a bizalmát, ha erre nem vagy képes a helyzet köztetek csak rosszabbodni fog. Ellentétesen neveni egy gyereket hatalmas szülöi hiba, elöször ebbölö indulj ki, és ne öt okold minden miatt. Az ö korosztálya amugyis kritikus, pláne a mai világban mikor még kilátásuk sincs a jövöbe a fiataloknak.
2014. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!