Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt Szibériai Husky...

Van itt Szibériai Husky gazda? Vagy akinek régebben volt ilyen fajta kutyája? Válaszolhatna a lent leírtakra.

Figyelt kérdés

Régi álmom egy ilyen fajtájú kutya, elképesztő rajongója vagyok a küllemének. Viszont sokkal fontosabb a kutya jelleme, igénye. Kérdés, tudok-e egyáltalán ilyen fajtát tartani, ki tudom-e elégíteni az igényeit?


Idén, 2021-ben fogok elköltözni, és lesz lehetőségem kutyát tartani. Ezért aztán: Szeretném, ha valaki, akinek vagy volt, vagy jelenleg is van Huskyja, elmondaná nekem kerek perec azt, hogy mivel kell rendelkeznem, mi tesz engem személy szerint, mint leendő gazdát, alkalmassá arra, hogy Huskym legyen?


Természetesen már rengeteget olvastam a fajtáról, a tartásáról, szóval nagyjából képben vagyok, pont emiatt is kételkedek. De nem tűnik elérhetetlennek, lehetetlennek, hogy jó gazdija legyek egy Huskynak. De tudnom kell, mivel állok szemben, és elég volt a netes magyarázókból: Személyes tapasztalatok érdekelnek!


Szóval a kérdés: Honnan tudom, hogy én alkalmas vagyok Husky-gazdinak, vagy nem? Mivel kell rendelkeznem, mit kell tudnom nyújtani?


2021. jan. 5. 17:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én bemutatom neked pár mondatban a mi huskynkat. Másfél éves ivaros kan (még!). Nem járunk vele futni ugyanis felénk nincs kutyafuttató mi pedig nem a legnagyobb sportemberek vagyunk. Setalni járunk napi szinten többször is. Labdazunk itthon (ilyenkor rohangál rengeteget), valamint most ugye nem, de jártunk kutyaiskolába is. Sajnos a korona miatt most nincs lehetőség rá de amint lehet visszük ismét. Sajnos nekünk nincsenek kutya barátaink mert sokszor történt hogy séta közben ilyen kis vadaszkutya megtámadott minket és hat a huskynk majdnem atomjaira szedte. 5-en tudtuk szét szedni őket. (Jelzem a kiskutya támadt és a mienk védekezett, mikor leszedtuk rola a miénket a kiskutya ismét megtámadta) És ha egy kóbor kutya is odajön hozzánk, vagy egy kutya kiszalad a kerítésen (semmi bántó szándékkal) o már vedekezeskepp támad. Szívből remelem hogy a kutyaiskolaban erre tudunk megoldást találni. Nagyon makacs, hiába hivod be nem jön megy a feje után, ezért kizárólag csak porazzal setalunk. Előfordult már hogy elszokott, de szerencsere nem jellemző. Nyitott kapun menne egybol, ezért erre nagyon figyelnünk kell hogyha kocsival all be vagy ki valaki akkor bezárjuk öt a házba, vagy valaki fogja a nyakorvet addig. Nálunk kinti benti kutya, imádja az ágyat reggelente szokott jönni mellem aludni mikor párom elmegy dolgozni. Bentre szeretnèk neki csinálni egy nagy fekhelyet ami csak az öve, odakint van egy olja amit ritkan de használ. Amúgy a konyhában az asztal alatt szeret aludni (kitudja miért). Éjszaka általában bent van bár ebben a nagyon hideg mínuszokban inkább kimegy. Akkor jön be amikor szeretne és akkor megy ki amikor szeretne. Mi leginkább táppal etetjük de van hogy kap husit meg ilyen finomságokat amiket kutyáknak készítenek. Régen imádta a gyümölcsöt mostmár annyira nem érdekli öt. Kunyeralas az mindig menne, meglátja a kezedben a tányért és már szalad hozzad. Néha elég akaratos és rettentően makacs. Ha veszed a cipod o már bebeszéli magának hogy setalni mentek (közvetlenül séta után is képes erre) és aztán sértődés és sírás a vége amiért o nem jöhet. Imád autózni és tényleg egy energiabomba. Nem igazán beszédes típus a mienk, néha néha vonyit pár percig meg köszönéskepp ilyen morgó hangot ad ki mikozben ‘meghajol’. Nagyon Imadom bár kifejezetten a husky ellen voltam (mozgasigenye és szökései miatt) de egy nagyon szerethető és aranyos kutya. Hazorzonek nem jó mert mindenkinek örül aki jön hozzánk.
2021. febr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!