Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a kölyök...

Hogy szoktassam a kölyök kutyát,hogy nem megyek el örökre?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kiskutyánk. Benti kutya. 2 hete kb pisilni sem tudok elmenni úgy,hogy ne sírna az ajtó előtt. Hiába vannak körülötte a fiaim és a férjem,sír. Ha elugrok a boltba,vár az ajtó előtt,el sem moccan onnan. Egyszerűen folyton a lábam alatt van,állandóan követ mindenhova. Ez eddig nem is annyira zavart,de van visszaütője,mert a gyerekeket hordom a suliba,férjem megy a munkába,tehát kb fél órát egyedül van itthon napi 2x. Nem egy nagy dolog lenne szerintem,csak valahogy meg kellene taníttatnom vele,hogy minden rendben,visszajövök. Ahogy elmegyek itthonról,hallom hogy keservesen sír. Mire hazaérek,lerángatja a pulcsim,vagy elviszi a mamuszom. Bár ez sem zavarna(mármint a mamusz),ha ettől megnyugszik. Csak szerintem nem ez történik. Más cipőt nem hord,csak a mamuszom,de csak elviszi fél métert és ráfekszik.

Mikor idekerült(10 hetesen) nem volt ilyen gond,de mióta az iskolában most szünet volt és nem mentem ennyit,azóta katasztrófa. De már az előtt elkezdődött,hogy újra iskolába viszem a gyerekeket,csak most még a héten rosszabb.

Nagyon ragaszkodó. Talán túlzásba estem a babusgatásával,vagy idővel megszokja és nem lesz ez a szep.szorongás?


2021. jan. 7. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Hát tanítani sose késő,de azért ezt már illene egy fél éves kölyöknek tudnia. Én ici-pici korától így neveltem, hogy megvan mit mondok és teszek ha csak pár percre megyek el és tudja azt is mikor megyek el 2-3 órára és akkor pihenjen. Ugyanúgy tanítsd mint bármely más cselekvést eddig.
2021. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Illetve azért írd le, eddig miként tanítottad, mert hát nem is biztos, hogy úgy jó lesz.
2021. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szalad az ajtónak,ha indulok,de ha aztmondom maradsz,akkor leül és nem moccan. Ezt a részt,hogy elmegyek vagy nem megyek,sohasem gyakoroltuk,főleg hogy a bolton és iskolán kívűl mindenhova viszem magammal...

Ezért tettem fel a kérdést.

2021. jan. 7. 11:04
 4/13 anonim ***** válasza:
A nemet tudja?
2021. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Természetesen! Nagyon okos,csak most lett ennyire ragaszkodó. Sokat tanítom,de most ezzel a helyzettel nem tudok mit kezdeni. Esetleg ha kimennék az udvarra és ha sír,rászólnék kívűről,hogy nem? Vagy fejezd be. Érti azt is
2021. jan. 7. 11:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugy tudod megszoktatni, ha termeszetesen viselkedsz. Amikor elmesz pisilni es a kutya ott vinnyog az ajto elott, akkor nem kommunikalsz vele az ajto tuloldalarol, nem cukiskodsz vele ... amikor elmesz otthonrol es kikiser a kapuhoz, akkor nem fordulsz vissza minden lepesnel es nem bucsuzkodsz, nem cukiskodsz, hanem mesz a dolgodra.


Szoval ne cukiskodj allandoan a kutyaval, mert ez valtja ki a nyuszogest amikor elmesz.

2021. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen pontosan így gondoltam.:) Ha elhallgat/megnyugszik azonnal ledícsérni és így tovább.
2021. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A szeparációs szorongásnak nézz utána. Ott választ kapsz a kérdésedre is.
2021. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Termeszetesen nem cukiskodok,olvastam errol. Illetve ha hazaerek sem "udvozlom" azonnal. Mondjuk hazajovetelnel meg is varja mig levetkozom,lepakolok.


Koszi a tippet.

2021. jan. 7. 11:31
 10/13 anonim ***** válasza:
1,2,4,7 vagyok. Tudod mi jutott még eszembe? Mert ezt megtanítani, hogy nem kell fél óráig sírni azért hosszabb folyamat lesz... Hogy addig míg elmész arra a 2x30 percre adhatnál Neki valami olyat,ami leköti a figyelmét, pl.egy jó kemény szárított húsos marhabőr darabot vagy valami keményebb finom fogtisztítót-mert nem tudom milyen fajtájú, hogy nem-e túl kemény amit elsőnek ajánlottam. Közben pedig mostmár folyamatosan kezdd el ugyanazt mondani Neki a fél órás útjaid előtt. Így szépen lassan berögzül + ugye a jutalmazós tanítással is vegyétek át sokszor.
2021. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!