Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam a kölyök...

Hogy szoktassam a kölyök kutyát,hogy nem megyek el örökre?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kiskutyánk. Benti kutya. 2 hete kb pisilni sem tudok elmenni úgy,hogy ne sírna az ajtó előtt. Hiába vannak körülötte a fiaim és a férjem,sír. Ha elugrok a boltba,vár az ajtó előtt,el sem moccan onnan. Egyszerűen folyton a lábam alatt van,állandóan követ mindenhova. Ez eddig nem is annyira zavart,de van visszaütője,mert a gyerekeket hordom a suliba,férjem megy a munkába,tehát kb fél órát egyedül van itthon napi 2x. Nem egy nagy dolog lenne szerintem,csak valahogy meg kellene taníttatnom vele,hogy minden rendben,visszajövök. Ahogy elmegyek itthonról,hallom hogy keservesen sír. Mire hazaérek,lerángatja a pulcsim,vagy elviszi a mamuszom. Bár ez sem zavarna(mármint a mamusz),ha ettől megnyugszik. Csak szerintem nem ez történik. Más cipőt nem hord,csak a mamuszom,de csak elviszi fél métert és ráfekszik.

Mikor idekerült(10 hetesen) nem volt ilyen gond,de mióta az iskolában most szünet volt és nem mentem ennyit,azóta katasztrófa. De már az előtt elkezdődött,hogy újra iskolába viszem a gyerekeket,csak most még a héten rosszabb.

Nagyon ragaszkodó. Talán túlzásba estem a babusgatásával,vagy idővel megszokja és nem lesz ez a szep.szorongás?


2021. jan. 7. 10:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Utolsó,kedves vagy!

Kongos jutifalat tartóját reggel szoktam megtölteni,de nem érdekli,csak miután hazaérek... Próbáltam a pedigrees fogkefés falatot is,semmi siker. Játékjait is odahordtam az ajtóhoz,semmi... Ugyhogy már csak az marad,hogy fegyelmezem.

2021. jan. 7. 11:42
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen azt mindenképp kezd el akár most, akár kamupisilést lepróbálsz vagy kamuelmenést. Már ha el tudod érni, hogy pisilésed közben csöndben nyugton tudjon maradni, az már fél siker. Először úgyis ilyen kicsiben kezded, hogy megértse mit akarsz. Lehet egyszer elég lesz kiszólnod, hogy NEM és abba is hagyja. Aztán eleve úgy gyere ki, hogy jutifali ha szépen viselkedett...stb. Szívesen segítek még,ha tudok!:)
2021. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Azt próbáltad már, hogy bekapcsolva hagyod a rádiót, mikor elmész? Nekem van rádiós ébresztőm, azon van olyan funkció, hogy mondjuk 2 óra múlva magától kikapcsol.
2021. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!