Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a barátnőm kutyája....

Meghalt a barátnőm kutyája. Mit tudnék tenni, amivel felvidíthatnám?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja élünk együtt. A kutyája 11 éves volt, öt és fél éve került hozzá. Akkor még nem éltünk együtt, de már akkor is együtt voltunk. Láttam, milyen a kutyájával. Imádta őt. Letargikusan került hozzá, és úgy láttam, hogy lett belőle farokcsóváló haver, akibe újra életkedv szorult és követelte a gazdája figyelmét. Hozzám is nőtt, hiszen láttam, hogy változik meg, és vele is éltem az utóbbi időben. A kutya velünk aludt, költözés előtt is már együtt aludtak. Nagyon aranyosak voltak együtt, jó volt nézni, ahogy nagy örömmel "zaklatják egymást".

Párom már mindkét szemét kisírta, közben mondogatja, hogy tudja, ez az élet rendje, főleg mivel idősebb kutyák vett magához az állatvédőktől, nem túl jó állapotban. Új kutyáról szó sem lehet. Meg nem merném neki említeni. És ami igaz, az igaz, tényleg kivételes volt. Amikor barátnőm megjött, mondhatni kecskeként ugrált előtte, csóváló farokkal. És amilyen szépen ugrált, olyan precízen botlott el sokszor a saját lábában, amikor hívtuk, de olyan is akadt, hogy véletlenül lefejelte az ajtókeretet amikor fordult. Már nekem is mindenhol a kutya jut eszembe a lakásban! Pontosítom a kérdést. Mit tudok tenni, hogy a barátnőm ne legyen annyira szomorú, és mit tudok tenni magamért, hogy ne lássam lelki szemeimmel a megszokottakat a lakásban? Még a székből is úgy állom fel, hogy előtte reflexből ellenőrzöm, nehogy a kutyára guruljak...


2021. jan. 7. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sajnálom :( Közhely, de csak az idő segíthet, addig marad a sírás és a hiány, nálam még lelkiismeretfurdalás is volt, bár nem volt rá okom. S tudom milyen érzés, én hetekig óvatosan keltem éjszaka az ágyamból, nehogy rálépjek a kutyámra, mert míg élt, mindig az ágyam előtt aludt éjszaka.
2021. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Semmit ne tegyél, a halál gyásszal jár. Nem lehet és nem is szabad megúszni.
2021. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Menj el egy faiskolaba es vegyel egy csemetet ... fogd karon a baratnodet es menjetek el a kutya kedvenc helyere a facsemetevel es ultessetek el. Talan ezzel a 'szertartassal' eltudjatok engeni a gondolatot ... es barmikor visszaterhettek a fahoz ha nagyon hianyzik a kutyus.
2021. jan. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Így lett cicánk. Eleinte hagyott gyászolni a párom, és kb egy hónap után dobta be, hogy mi lenne ha...

Kutyára nem tudtam volna ránézni, de a cica jó ötlet volt. Lefoglalt a keresgélés, melyik menhely a jó, mi tetszik mindkettőnknek, cicás könyvek, milyen cucc kell, stb.

Azóta már többen vannak, három év telt el. :) A kutyum ugyanúgy hiányzik, őt nem pótolhatja semmi, de sokat segített a cica. Őket nem akarom folyton a régi kutyához hasonlítani (vszeg egy másik kutyával ezt tettem volna az első évben).

2021. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Sajnálom, nagyon átérzem, az én kutyám lassan két éve hagyott itt engem, de még most is elkap a sírás, ha rá gondolok, miután elment bárhova néztem ő jutott eszembe. Idő kell még megszokod, hogy nincs veletek, ez fájdalmas, de idővel enyhülni fog, tudasd vele, hogy mellette vagy és beszéljetek a kutyáról is, beszéljetek arról, miért szerettétek és, hogy milyen vicces dolgokat csinált.Gyászoljátok meg, és legyetek hálásak neki, hogy veletek volt és gondoljatok arra mennyi szép emléket adott nektek. Kitartást :)
2021. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Hagyni kell, hogy a gyász lecsengjen és tovább lépjetek. Ne akarjátok "pótolni" egyből a hiányzó családtagot.

Később már lehet ismét tud a barátnőd is úgy tekinteni az újabb kutya gondolatára, mint egy újabb megmenthető életre. Ehhez azonban készen kell állnia, hiszen az a kutya nem az előző új verziója lesz, hanem egy másik.

2021. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
Pótoljátok egy másik blökivel, sokat segíthet.
2021. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Ha meg fiatal vagy es belefer egy uj kutyus, akkor en is inkabb azt mondanam, hogy "kutyaharapast szorevel" ... vagjatok bele egy masik kutyaba. A halal gondolatahoz hozza kell szokni az eletben, mert mindannyiunkra ez a sors var egyszer. El kell tudni fogadni az elmulas gondolatat mire vege az eletnek.
2021. jan. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Légy ott mellette. Ha beszélni akar hallgasd meg, ha nincs szüksége társaságra, akkor értsd meg azt is.


"még a székből is úgy állom fel, hogy előtte reflexből ellenőrzöm, nehogy a kutyára guruljak..."

Ez meg sajnos egy darabig még ilyen lesz. Azt tudod tenni, hogy magadnak is időt adsz.



Nyáron halt meg a kutyám: hasonló szitu, cifra állapotban, idősen örökbe fogadva, 5 évig élt velünk.


Legyen ide feketén-fehéren leírva: sokaknál működik az, hogy rögtön/hamarost új kutyát vesznek magukhoz, de közel sem mindenkinél. Nálam se. Egyetlen egyszer vagyok hajlandó valakinek elmondani, hogy NEM lesz másik kutya, sőt, ha még észérvekkel is alátámasztom a mondókámat, másodjára már elküldöm az értetlen idiótát a ferde fiszbe. Az a minimum, hogy tiszteletben tartjuk, amit a másik mond, nem?


Az is érthető, ha soha többé nem akar kutyát, de az is lehet, hogy csak hosszú idő múlva. (Én spec. tudom magamról, hogy ehhez még sok idő kell, valószínű a barátnődnek is.)

2021. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%
Most hiába szavaztok le minket, az elpusztult, feltehetően boldog életet élt blökinek nem lesz jobb ha a gazdája szenved, de egy új kiskutya nagyban megkönnyítheti a dolgot.
2021. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!