Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatápok között nehéz...

A kutyatápok között nehéz eligazodni. Melyik a legmegfelelőbb Mudi kutyámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél hónapos Mudim. Royal canin-al etetem. Ő elégedett vele és én is :)

Csakhogy azt hallottam, hogy a R.C. tápoktól túl nagyra nőnek a kutyák. Nekem is furcsán hangzik, de azért belemászott a fülembe eme megjegyzés.


2010. aug. 14. 09:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A Royal Canin jó táp.Egy kutya meg akkorára fog nőni mint amekkorára a fajtája szerint nőnie kell.Nem lesz 2x akkora csak a táp miatt.
2010. aug. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem a táptól nő a kutya nagyra, hanem a genetikától.

ehetnék én akármit, akkor se lennék több 170 cm-nél. nem? :)


amúgy a Royal Canin áráért sokkal jobb tápot kapsz.

2010. aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
47%
A Hills a legjobb kutyatáp, mi azt adjuk nekünk, amerikai bulldog kölykünk van, ettől biztos nem hízik el, de minden ami fontos a kölyökkutyáknak az benne van. Elég drága, de megéri. Szerintem sőt ismerős tenyésztők és az állatorvos is azt mondta, hogy ez a legjobb amit csak kaphat!
2010. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Royal Canin egy jó táp, szerintem sokkal jobb, mint a Hills's, ami azért az árért, amit elkérnek érte, igazán megtehetné, hogy nm nyomja tele a termékeit szójával. Az meg nem igaz, hogy túl nagy lesz egy táptól a kutya. Minden kutya akkorára nő meg, ami genetikailag bele van kódolva, nem többre. Max, ha az állat nem kap meg kiskorában mindent, akkor kisebb maradhat.
2010. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
szerintem az Acana és az Orijen ezerszer jobb ezeknél a reklámtápoknál....
2010. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Én kiskorában Hills-szel kezdtem etetni, jó tápnak tartottam. Ám baromi sokszor volt széklete a kiskutyának, nagyon magas a táp szénhidráttartalma s kevés volt a tápban neki a hasznos tápanyag, ezért ürített sokszor. Aztán fél éves korában már Orijen, illetve Acanát kapott, lényegesen kevesebbet kakil, többet feldogoz belőle a szervezete, jobbízűen is eszi, aktív és a szőre például feltünően szebb lett, fényesebb. Árban pedig egyáltalán nem drágább.
2010. aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Eukanoba ! Mojndjuk Mudinak nem kell ilyen drága táp jó neki az olcsóbb mondjuk te tudod
2010. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 mudim van. Próbáltunk Acana-t, Orijent, Royal canint, Dog chowt de egyik sem vált be! A kutyáim lefogytak, már zörgött a csontjuk kb. Most Brit kutyatápot esznek és ezzel meg van elégedve! Ízlik nekik (bár nekik minden ízlik), normális méretű a tápszem stb. De ha neked jó a Royal canin akkor maradj annál nem kell váltogatni. Szerintem eztr a nagyobb testű kutyákra értették akiknek vigyázni kell a növekedésével.
2010. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Ezaz vesszetek már össze megint a tápokon , egyszerűen szánalmas....


Nem a táp határozza meg a kutya nagyságát , annyiban fontos (főleg kölyök korban a nagytestű kutyáknál) hogy mikor fejlődik a kutya megkapjon minden vitamint amitől normálisan fejlődhet a kutya csontozata mondjuk.Én kiskorban drágább táppal etettem a kutyáat , de mostmár 2 éves múlt így visszább vettem a minőségből , most sem kap rosszat csak kb fele annyiba kerül mint ezelőtt.

2010. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A Royal Canin táppal egyenlőre semmi problémám nincs. Gyakori széklete van a kis kuttynak ez igaz, de szerintem ez kölyökkutyusnál természetes. Egy kiállításon mondták nekem, persze ez nem jelenti, elfogadtam eme véleményt. Viszont az tény, h a tápokat annyira még nem ismerem. Az orjen és acana tápokról viszont sok jót hallottam. Majd ki is probáljuk, ha elfogyott a R. C.


Ja! És szerintem itt senki nem veszekedett, szóval nem kell ide is egy bőszítő!!!!!


Majd később megírom mit tapasztaltam az egyéb tápokról!

2010. aug. 15. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!