Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok...

Milyen kutyafajtát ajánlotok nekünk? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyimmal most költöztünk el, egy kicsi kertes házba.

2 szobás ház egy 20-30 nm-es kerttel.

Eddig mindig kistermetű keverék kutyáink voltak, viszont most fajtatiszta kutyát szeretnénk, tenyésztőtől, törzskönyvel.

Nagytestű kutyát szeretnénk.

Nagyimnak a Németjuhász és a Magyar vizsla tetszik.

Én a Németjuhászt nagyon ellenzem, mivel azt mondják rendszeres fésülés mellett is nagyon hullik a szőrük és Mo. nem látok egyik tenyésztőnél sem show vonalas egyenes hátú Németjuhászt.

Nekem az Amstaff tetszett, de mama nagyon fél az ilyen típusú (csupa izom, "ijesztő" fejű) kutyáktól.

Naponta 1× sétálnánk.

Kutyafuttatós, játékos, tanítós sétára gondoltam.

Nagyjából 2 órát.

Kinti-benti kutya lenne.

Ilyen feltételek mellett milyen kutyát ajánlotok?

Ha van kérdésetek, tegyétek fel nyugodtan.


2021. jan. 8. 15:10
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Miért kell nagytestűnek lennie? Az alapján, hogy mekkora alapterületre szánjátok, mennyi foglalkozással, én nem ajánlanám a nagytestű fajtákat. Nagyika mellé sem biztos, hogy jó választás egy olyan, amelyik ha játékból meglöki, a mama biztos hanyatt vágódik.
2021. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Az osszes kutyanak hullik a szore, remelem most nem mondtam nagyon ujat, a rovidszoruek gazabbak, mert a szor akkor tenyleg mindenhol ott van, hiszen aprobb, nehezebb is felszedni, hatezerfele szall, ha fesulod, stb.

Vizslam volt, tapasztaltam :D

A nemetjuhasznak pont, hogy szerintem meg elviselhetobb is, ha apolod.

Ajanlani fajtat nem tudok, mondjuk en nem kezdenek rogton egy nagytestu, makacsabb fajtaval, de ezt neked kell eldonteni. Kutyasulit mindenkeppen tervezz be, plusz nemetjuhasszal es amstaffal valami sportot, munkat is. Bar ha a nagymamad nem rajong a fajtaert, akkor en inkabb nem eroltetnem, hidd el, te sem akarnal egyutt elni valakivel, akitol felsz, vagy nem szimpatikus.

2021. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
91%

Golden retriever.

Családbarát, könnyen tanítható és nevelhető, barátságos, megbízható kutya. Okssága, engedelmessége ismert. Ragaszkodik a gazdájához, könnyen összeszokik más háziállatokkal.


Én nagyon szeretem a Goldie kutyákat, szerintem a nagymamádnak is tetszene.


Itt bővebb leírást találsz:

[link]

2021. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
54%
Vizslával van tapasztalatom,
2021. jan. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
91%

Vizslával már volt tapasztalatom, megfelelő mozgatás és foglalkozás mellett nem lesz nagy gond vele. Vannak rövidebb szőrű németjuhászok is, akár azok közül is nézelődhetsz.

Ha a nagymamám fél az amstafftól akkor hanyagold, te sem örülnél neki ha olyan állattal kellene együtt élned akitől félsz. Ha ténylegesen a nagyobb kutya mellett döntöttök, akkor nyugodtabb típusú kutyákat javaslom a nagymamád mellé.

Én is a golden retriever és a labradort is ajánlanám a Ti kiválasztottaitok mellé.

2021. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Akkor megnézzük a Golden Retrievert és a Labradort.

Egyébként igen tudom hogy szinte mindegyik kutyának hullik a szőre, csak van amelyknek jobban van amelyknek kevésbé.

2021. jan. 8. 16:01
 7/32 anonim ***** válasza:
17%
Aki stefi kutyát akar.. annak nem jó a vizsla. Az olyan ember.
2021. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Azt mondják a labradornak és a goldennek nagy a mozgásigénye, ez mennyire igaz?
2021. jan. 8. 16:17
 9/32 anonim ***** válasza:
23%
2021. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

Egy labradornak és egy goldinak sem kicsi a mozgásigénye, de egy vizslának nagyobb...


Én tudom ajánlani a berni pásztort, mert a legalkalmazkodóbb kutyafajták egyike, ha megtanítjátok neki, hogy ne ugráljon, akkor abból sem lehet probléma hogy a nagyi idős...


De tudom még ajánlani a standard, magyarban óriás uszkár is, mert nagyon okos és nem igazán hullik a szőre, majdnem teljesen hipoallergén... Viszont kozmetikushoz kell vinni, de nem kell havonta.


Nem értem a legtöbb választ amúgy.


A kérdező leírta, hogy kinti-benti kutya lesz, szóval ne csak a kis kert méretével számoljatok, illetve azt is leírta, hogy már TÖBB kistermetű keverék kutyájuk volt, ergo nem elsőre akarnak nagyot.

2021. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!