Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó nekünk?...

Milyen kutya lenne jó nekünk? Lent.

Figyelt kérdés
Mindenképpen szeresse a gyerekeket, a legkisebb 7 éves, szóval már ő sem pici annyira. Lehetőleg közép méretű, és ne OLYAN igényes. Segítetek? :)

2013. jan. 10. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Részletezned kellene a körülményeket, mert így nem lehet segíteni. Legegyszerűbb ha menhelyen nézel körbe.
2013. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagy kertes házban lakunk, naponta tudnánk vele foglalkozni és sétáltatni. Főleg a lakásban lenne velünk, de ha elmennénk napközben akkor mondjuk kint lenne. Van egy macskánk és egy nyuszink.
2013. jan. 10. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Boxer? Ő aztán örök gyerek.:) Tesóméknál a tavasszal pusztult el sajnos, de fáradhatatlan volt Devil.:) Mondjuk tesómat nem túlontúl szerette, de engem nagyon.:D

De mondjuk azt nem lehet mondani, hogy nem igényes...

Igaz, h közepest írtál, de én a Tacskókat is tudom ajánlani, igazán türelmesek, nekem is van, Zsivány, és még azt is engedi, h keresztlányom tologassa babakocsiba, be van takarva, még egyszer a körme is ki lett festve, de már tisztáztuk, hogy azt nem kellene.:) Jah, és a Tacskó fajtamentőknél sok szép Tacsika várja szerető családját.:) De mondjuk igényesek ők is.

2013. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Ajánlom figyelmedbe a mudit, ill. a Mudi Fajtamentő Egyesületet, mivel nem egy igényes fajta, s a család minden tagját szereti és óvja. Ha van kérdésed a fajtával kapcsolatban, írj nyugodtan privátban.
2013. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Mudit nem szeretnék, nemrég megharapott egy...
2013. jan. 10. 13:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ne már... egy mudi? Én sokat ismerek, de vagy őrült barátságosak, vagy csak akkor csípnek, ha valaki minden elkerülő manőverük ellenére mégiscsak nem hagyja őket békén. Nah mindegy, megértem, ha így nem szeretnél. Szerintem üss fel egy kutya enciklopédiát, mert rengeteg fajta jól érezné magát nálatok, azok alapján, amiket leírtál. Egy menhelyen is találhattok megfelelő kutyust, vagy más fajták fajtamentőinél.
2013. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MrHard ***** válasza:
37%
Szerintem vegyetek egy "harci kutyát". Az ilyen fajta kutyusoknál nincsen jobb családi kutya, ezt tapasztalatból mondom! Az Angol Staffordshire Bullterrier pedig egyszerűen egy tündér:D Vagány, kedves, barátságos, lehet nyúzni...egyedül házőrzésre nem alkalmas, úgyhogy ezt mérlegelni kell! Nekem volt Amstaffom és Angol StaffiBullom és hihetetlen nagy örömet szereztek az egész családnak :D
2013. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Én is "harci kutya" párti vagyok :D Nekem argentin dogom van 3 kisgyerek mellett (a legkisebb 2 éves). Ha tényleg megfelelően foglalkoztok vele, tanítjátok, szocializáljátok nagyon "emberbarátságos" (kisfiam így jellemzi a kutyánkat) tud lenni. Ő alapvetően ugyebár vadászkutya, "kockafej", minden tulajdonságával, előnyeikkel és hátrányaikkal egyaránt. Alaposan utána kell olvasni a fajtának, de azért azt elmondhatom, hogy korántsem olyan nehéz eset, mint ami a köztudatban van.
2013. jan. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Golden retriever, nagyon emberbarát, szelíd és szó szerint hagyja hogy a gyerek azt csináljon vele amit akar. Vagy dobberman, (én 3 dobbermannal játszottam 6 éves koromig) megfelelő foglalkozás mellett nagyon jól ellehet a gyerekekkel (emlékszem hogy mindig le feküdt nekem hogy felmásszak a hátára és úgy "kutyagoltunk" (sétált velem) az udvaron kb. 4 éves lehettem.

Esetleg magyar vizsla, beagle, dalmát, német juhász is jó választás lehet.

2021. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!