Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyafajta...

Szerintetek melyik kutyafajta való nekünk?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kiskutyát venni. Csak mi még nem tudtunk dönteni a fajták közül. Leírom az igényeimet és remélem tudtok segíteni. A kiskutyát tenyésztőtől vennénk, törzskönyves , Diszplázia szűrt, jó idegrendszerű szülőktől és a kiskutya is törzskönyves lenne. A kiskutyát is elvinném diszplázia szűrésre. A kutyussal kirándulni is mennénk és szeretnénk vele sportolni, esetleg néha versenyre is járni. (pl.: Agility, Flyball, Dog dancing...stb.) Tehát sportos kutyust szeretnénk, olyat amelyik könnyen tanítható, jó házőrző és ha olyan helyzetbe (betörnek, megtámadnak...stb.) megvéd minket. Fontos, hogy a kutyus gyerekszerető legyen mert van 2 gyerek is (12 éves lány és 5 éves lány). Vannak más állataink is. 5 ló és 2 póni, 1 macska, 10 db aranyhal, és egy Drótszőrű tacskó. A kutyust kutya oviba is vinnénk a megfelelő szocializáció miatt. Rendszeresen járnánk vele kutyasuliba. Az sem baj ha juhász vagy pásztor kutyát ajánlotok, legalább kicsit tereli a lovakat. Rendszerese vinnénk oltatni és rendszeresen féregtelenítenénk is a ő és a mi egészségünk érdekében. A kutyust igazából a gyerekeknek szánjuk mert minden vágyuk egy kiskutya . Elsősorban a kiskutyáért a 12 éves lányom felelne. Ő etetné, sétáltatná, gondozná, etetné. Persze felügyelet alatt. Mert a másik kutyánk nem a leg gyerekszeretőbb kutyus. Nagy házban lakunk , hatalmas udvarral , tehát a mozgás sem akadály. Persze minden nap elvinnénk sétálni. De mi most nem csak egy kutyát ha nem egy családtagot keresünk. Nem lenne sokat egyedül, ha mi nem vagyunk otthon akkor is ott a másik kutyánk.


Segítsetek dönteni!!!


Előre is köszönöm!!!


2010. jún. 17. 09:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
33%
Leírásod alapján és a bernipásztort javasolnám nektek, gyekekszerető, barátságos a többi állattal is, szeret kirándulni és a nagy kertben jól érzi magát!
2010. jún. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem Begale ő nagyon barátságos és sportos vagy Vizsla..25/L
2010. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
0%
09:17 vagyok elírtam Beagle
2010. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
50%

Hát az hogy megvédjen ha baj van az nevelés kérdés, bár én mindig azt mondom hogy gyerek mellé 1000% megbízható és agresszió mentes kutyát szabad csak, mert bizonyos esetben helyzetben képes emberre támadni, akkor más helyzetet is félre érthet.

Az alapján amiket írsz, sok fajta lenne megfelelő.

Tibeti terrier, Német juhász, skót juhász, schnauzer, airedale terrier, uszkár, kuvasz, dalmata, boxer, szetter.

2010. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
50%
Mit szólsz egy springer spánielhez? Vagy a colliek is nagyon jók erre, border, boarded, vagy sima. Esetleg vizsla, vagy boxer? Ezek közül mondjuk védésre a boxer a legalkalmasabb talán, de a gyereknek a springer szerintem tök jó társ lehetne, csak hát ő nem az az őrző védő típus :) Egyébként erről az a véleményem, hogy még egy yorkival sétáló emberrel sem mernek kötekedni, mert kiszámíthatatlan a kutya reakciója, fellármázza a környéket, stb. Szóval szerintem magában az, hogy van nálad egy kutya védelmet jelent, mert inkább a kutyátlanokkal kötekednek, kutyátlan házba tönek be, ha választani kell, bármekkora is a kutya.
2010. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom leírni hogy én milyet választanék, mert a szempontjaink úgy látszik nagyon hasonlóak:)

- mudi, pumi - vidám, sportos, gyerekszerető kutyák és a házat is őrzik ha kell

- német juhász - sajnos nála nogyon oda kell figyelni honnan veszed, én csakis régebbi típusú kutyát választanék, nem a mai "ülvefutókat"

- ha egy kicsit "keményebb" kutya is jöhet akkor kuvasz, dobermann - a tévhittel ellentétbe egyik sem őrül meg, remek családi kutyák ha megfelelően vannak foglalkoztatva.

2010. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
33%
Szia!Szerintem egy beagle jól elvan több állat társaságában is, mert falkakutya,okos, igaz makacs, de élvezni a kertet.Vagy retriever is jó választás, jámbor, gyermekszerető fajta.De szerintem egy jól tanítható border collie is remek ötlet.
2010. jún. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
Mudi, pumi, foxterrier, hovawart, berni pásztor, rhodéziai ridgeback, labrador, boxer, dalmata
2010. jún. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
100%
mudi , svájci fehér juhászkutya , belga juhászkutya , berni pásztor kutya , collie (skót juhászkutya), boxer ,dalmata, uszkár , , ausztrál juhászkutya óangol juhászkutya, border collei
2010. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Beagle és retriever nem jöhet szóba. Mert legalább őrizze a házat. A Border Collie őrzi a házat?
2010. jún. 17. 10:01
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!