Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt van szobakennelben...

Mennyi időt van szobakennelben a kutyátok, és mekkor a kenneletek?

Figyelt kérdés
Mikor és minek zárjátok be oda?
2021. jan. 8. 15:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Nincs szobakennele, de nem is értem, miért kellene, hogy legyen. Van 2-3 fekhelye, aztán azokban elvan. Ha akar, kimegy az udvarra a saját kis ajtaján. Nem szoktuk bezárni soha, vagy max. elvétve, évente egyszer-egyszer, ha valamiért nem szeretnénk, hogy láb alatt legyen.
2021. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%
Ha elmegyünk itthonról, a fürdőben van. Ugyis alszik.
2021. jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%

Nem hasznalunk kennelt ... szerintem nem is lehetne :) ... 80 kilos kutyam van.


En meg kolyok koraban megtanitottam, hogy ne romboljon itthon ... azota semmi baj.


Nem kell neki ketrec ... jolnevelt :)

2021. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Épp nemrég adtam el a szobakennelt, aki megvette, autóban használja a kutyái utaztatására.

Nekem mentett kutyám van, díszmadarak mellé került. Az első 1-2 hónapban használtam aktívan a szobakennelt azért, hogy ne hozza rá a frászt a madarakra távollétemben, szokják egymás jelenlétét, illetve amikor vendég jött, eleinte nem fogadta szívesen az idegeneket, még a szüleimnek is neki akart menni (nem élünk együtt), a kennelben látott is minket, de nem tudott senkiben kárt tenni a bizalmatlansága miatt. Több időre nem is volt szükség, a madarakat megszokta, ők is megszokták a kutyát, a vendégeket sem akarja már megenni. Ezután csak akkor használtam, amikor valami felújítási munka idején láb alatt lett volna.

Van egy kolléganőm, neki a kutyája szobatisztaságra nevelésében segített a szobakennel.

2021. jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

2-es, és mekkora az a fürdő? Mennyi időt tölt el ott?


Én örülök annak, hogy ti nem használtok szobakennelt, de nem erre irányult a kérdést.

2021. jan. 8. 17:42
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van. Kb. 110*80 vagy hasonló - 20 kg-s kutya.

Kölyökkorában abban éjszakázott, meg abban volt, amikor nem voltunk itthon, max. 2 órát.

Megszerette, ha pl. megijed, pl. vihar miatt, maga megy bele. Ezen kívül leginkább akkor zárjuk be, ha túlságosan fel van pörögve - ilyenkor kb. 15-30 perc, de max. 2 perc múlva lehiggad, csak ha kiengedném rögtön, belehergelné magát újra. De nincs ellenére, mert olyankor is sokszor maga megy bele. Bezárjuk még, ha pl. jön valami idegen a házba, aki nem vendég: villanyórás, szerelő, ilyesmi.

Ha "csak" elmegyünk itthonról, akkor nem zárjuk be. (Amúgy max. 4 órát van egyedül.)

2021. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

2 vagyok


Azért rakom oda, mert ott nem tud kárt tenni. Ha beküldöm, simán besétál, tudja, hogy most marad, de jövünk. Pár hét alatt megszokta, pedig vele mindig volt valaki. Szomszédok elmomdása szerint max 10 percig sírt, ma már annyit se.

2021. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

"Én örülök annak, hogy ti nem használtok szobakennelt, de nem erre irányult a kérdést."


"Mikor és minek zárjátok be oda?"


Te magyar vagy kedves-edes kerdezo? Arra iranyult a kerdes, hogy mikor es minek zarjatok be oda ... erre a valasz, nem zarjuk be oda, nem hasznalunk kennel ... erre te beszolsz!? "nem erre iranyult a kerdes"?


:))) vicces vagy!!!

2021. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az az alkérdés. Inkább az érdekelne, hogy mennyi időre és mekkora helyre zárjátok be a kutyát.


Bocs elfelejtettem, hogy kibővítettem a saját kérdésemet.

2021. jan. 8. 18:46
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagyok, mellette van egy részmunkaidős állásom, akkor van bezárva ha elmegyek, hogy véletlenül se romboljon mert bérletben lakunk. Napi 4-8 órát a munkanapokon. Este magától megy be aludni, de akkor nem zárom rá. A pontos méreteket meg nem mondom, de kb akkora lehet mint a 6os válaszolóé. Közép schnauzer kutya amúgy.


Jól elvannak benne, csak hozzá kell szoktatni meg mellette jól lefárasztani. Nagyrészt kennel nélkül is csak fetrengene egy helyben de a kis ördög sosem alszik. (Pláne ennél a fajtánál...)

2021. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!