Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakennel tapasztalatok?...

Szobakennel tapasztalatok? Mikor hasznos? Ti hogyan használjátok?

Figyelt kérdés
2020. máj. 25. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább olyan mint egy benti kutya ház. A kutya eltud oda vonulni és ott nyugton lehet. Nem piszkálja semmi. Egyfajta védelmet érez ott bent.


Hasznos lehet ha bármi miatt a kutyust elkell zárni. Akár lakásfelújítás vagy bármi egyéb. De csak akkor tudod becsukni ha a kutya szeret a szoba kennelben tartózkodni és tényleg a saját bunkerének tekinti.

2020. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy szobakennelem a házban és egy attól nagyobb karámom az udvaron. 6 kilós szobakutyáról van szó. Mindig szabadon van de ha pl kint vagyunk a kertben és nyitva a kapu,vagy olyan dolog van hogy nem tudunk ráfigyelni,esetleg útban lenne, akkor a kinti karámban van. Így lát minket helye is van mozogni de nem kerül bajba :)

Szobakennelben akkor van ha mi is bent vagyunk,szintén nem tudunk rá figyelni,takarítás van, vagy jön valaki és nem akarom hogy útban legyen,ugassa vagy össze ugrálja.Míg kisebb volt egész éjjel abban volt az ágyam mellett,most már csak ha szükséges. Szépen el van mind a kettőben,mondjuk játék és rágcsa van benne ne unatkozzon.

Hasznos kellékek kutyásoknak és ha a kutya megszokja nem szenvedés neki,bár a mai napig szereti sajnáltatni magát és "duzzog" :D de ez csak addig tart amíg ránézel utána játszik.

2020. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is a takarítás miatt gondoltam rá, kicsi kutya, vannak balesetek még, ezért kénytelen vagyok hipós/domestosos vízzel felmosni, amibe nem hiszem, hogy jó, ha belegyalogol még a száradás előtt. Porszívózásnál is kicsit rémült még, nem igazán tudja, hol a kis menedéke.


Arra is gondoltam, hogy bútorból készítek egy jópofa kennelt, nagyon szépek vannak. Köszi a tanácsokat, már látom, hogy nem csak kölyköknél lehet hasznos :)


Van egy idős kutyám, neki nem nagyon volt ilyenre szüksége, csak egy babarács van a konyhán hogy ne menjen be oda, de azért lásson minket, ez pedig egyáltalán nem ugyanaz a kategória.

2020. máj. 25. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg hasznos. Volt olyan hogy egy látogatóm félt a kutyáktól,így addig is oda tettem be.Szobába elzárni nem jó mert akkor nyüszít,hogy nem lát.Ez a megoldás mindenkinek megfelelő :)
2020. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Számomra akkor volt hasznos, mikor hozzám került a kutya, és éppen nem tudtam folyamatosan szemmel tartani, mondjuk mikor nem voltam otthon, illetve abban aludt eleinte, ez 1-1,5 hónap volt. Egy kolléganőmnek a szobatisztaságra nevelésnél volt haszna. Nekem akkor volt még jó, amikor az ablakaimat cserélték. Mivel panelban élek, nincs kert, és az ablakcsere miatt nagy szabad helyre volt szükségük a munkát végzőknek, jobb volt így, hogy a kutya nem volt útban, hanem ott volt a kennelben, amíg ők elvégezték a melót. Nem kennelben él, alváshoz sem igényli, megvannak a maga elvonulós kuckói a lakásban, de ha szükség van rá, hogy külön legyen zárva, akkor bármikor elő tudom szedni. Egyébként amikor nem kell, össze van csukva, és nem sok helyet foglal.
2020. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szobatisztaságra szoktatásnál nagyon sokat segíett nekünk majd később, pár évesen kitalálta, hogy evés után a legjobb buli szaladgálni, így egy ideig ott kapta a kajáját, rázártuk az ajtót, másfél óra után pedig kiengedtük. Miután kb két perc alatt felporszívózott mindent a fennmaradó időben aludt, így elkerültük a gyomorcsavart :)
2020. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!