Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy husky megfagyhat éjjel...

Egy husky megfagyhat éjjel ilyen időben?

Figyelt kérdés
Lehet valami baja?

2021. jan. 8. 21:18
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként szerintem sok múlik azon is, hogy hol él a kutya. Nem olyan értelemben, hogy kint vagy bent, hanem, hogy melyik országban.

Egyik nagynénémnek volt valamelyik szánhúzó fajtája, huskynál kisebb és bundásabb, nem tudom, melyik. Ez a nagynéném Svédországban él, a kutya ott a kertes házban kinti/benti kutya volt, ott az udvaron nem is lehet a kutya felügyelet nélkül. Minden esetre ott a kutya remekül érezte magát így, de amikor hazalátogattak Magyarországra, télen, bent melege volt, állandóan kint akart lenni. Na most egy ugyanilyen kutya ha a magyar klímát szokja meg, teljesen jól elvan bent is ezen az éghajlaton.

2021. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
75%
#31, a kérdés gondolom Magyarországra vonatkozott. Egyébként az nem teljesen igaz, hogy meg tudják szokni az itthoni klímát, mert én ismerek olyan malamutot aki itt született és 5 percnél többet képtelen a házban lenni, nem bírja a meleget. Pedig már több mint 8 éves, tehát nem arról van szó hogy nem lett volna ideje megszokni. Egy korábbi válaszomban leírtam, hogy ez nagyrészt genetika. A szánhúzó fajták nem arra lettek kitalálva, hogy 35 fokban üljenek a kertben, hanem arra, hogy az alaszkai -20-ban, hóban, fagyban, szélben kibírjanak órákat.
2021. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
50%
32, ez oké, hogy mire lettek kitalálva, de ismertem azt a kutyát, láttam, hogy él, Svédországban nem akart annyit kint lenni, mint itt, pedig elhiheted, hogy nem eszkimó módon éltek, hanem fűtött házban. Viszont itthon akiket ismerek szánhúzókat, ők meg nem fáznak kint, de bent sincs annyira melegük.
2021. jan. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
80%

Már bocs, de nem fogom a 4 malamutomat kidobni, mert pár idióta szerint állatkínzás itthon tartani őket...


Itthoni állomány már rengeteg generáció óta ritkább aljszőrrel és kevesebb zsírral rendelkezik, a jellegzetes fejzsírjuk ki sem alakul már. Semmivel nincs rosszabbul nyáron, mint egy egy komondor vagy kuvasz vagy kaukázusi.

Ennek megfelelően a telet sem bírja úgy már ha -40 fokos viharról beszélünk, de -10 fokban semmi baja nem lesz itthon, ha kinti kutya és van ólja és nem kölyök vagy öreg.

2021. febr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!