Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az autoimmun nevű betegség...

Az autoimmun nevű betegség öröklődő a kutyáknál?

Figyelt kérdés
Ha igen, egy megfelelő tenyésztőnél előfordulhat, hogy olyan kutyái születnek, akik ebben a betegségben szenvednek?
2010. aug. 14. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom közvetlen nem öröklődik, de ha a kutya felmenői között volt olyan aki ebben szendved, az hajlamosít.
2010. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem egy betegség hanem egy betegség csoport gyűjtőneve, van amelyik öröklődik van amelyik nem. Van amelyiknél a hajlam öröklődik csak. Pontosan melyik autoimmun bajról van szó?
2010. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az autoimmun az egy betegségcsoport, épp úgy, mint pl. a fertőzések. Ezeken belül sok betegség lehet.
2010. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem tudtam.

A helyzet az, hogy az ismerősömnek már 7 éves a kutyája, tenyésztőtől vásárolták. Pontosan nem tudom, hogy milyen betegség, azt tudom, hogy a bőre tulajdonképpen "rohad". Lehet, hogy úgy alakul (vagy alakulna), hogy én is attól a tenyésztőtől vásárolnék kutyát, de nem tudom, hogy milyen eséllyel fognék ki pont egy ilyen beteg kutyust.

2010. aug. 14. 13:59
 5/9 anonim ***** válasza:

"Kialakulásukban különböző immunológiai, genetikai, infektológiai és környezeti faktorok játszanak szerepet."

"Ismert, hogy egyes autoimmun betegségek családokban halmozódhatnak"

"Környezeti faktorokra kevésbé jellemző, hogy a betegségre való hajlamot növelik, inkább a betegség kitörésében játszanak szerepet. Kémiai anyagok, illetve gyógyszerek szerepet játszhatnak autoimmun betegségek kitörésében"


Olvasd végig az egészet, ha érdekel.

[link]

2010. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem keress másik tenyésztőt inkább.
2010. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. aug. 14. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:
De mégha öröklődik is, az már 7 éve volt! Azóta lehet, hogy már azzal a vérvonallal nem is tenyészt. Mielőtt döntessz nézd meg az ismerősöd kutyájának a törzskönyvét és a te leendő kutyád szüleinek a törzskönyvét és kiderül, hogy egyáltalán van-e köztük rokoni kapcsolat!
2010. aug. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Némelyik öröklődik, másik fajta meg valamilyen környezeti hatásra kialakul.

Van olyan autoimmun betegség, ami csak bizonyos fajtákra jellemző. Van, amelyik halálos, de van amelyik csak egy kis szőrhullással jár pl. tüzeléskor.

2010. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!