Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól lehet bágyadt a kutyusom...

Attól lehet bágyadt a kutyusom, hogy tüzel?

Figyelt kérdés

Pár napja olyan bágyadt a Yorkim. Szomorú, behúzott farokkal jár-kel. Általában fekszik a padlón. Nincs kedve játszani, enni se nagyon. Most fog tüzelni, mert meg van neki duzzadva, és találkoztam már pár vércseppel is. Másfél éves, már egyszer tüzelt, de nem emlékszem pontos, hogy akkor is ilyen kis bágyadt lett volna. Vagy más baja lehet? Hívjak orvost?

L/17


2010. aug. 14. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg babézia, jobb lesz, ha orvoshoz viszed mielőtt belehal.
2010. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Önmagában a tüzelés nem szabadna, hogy ilyen tüneteket okozzon, úgyhogy szerintem vidd orvoshoz.
2010. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem, de attól fogy a szén a pincében
2010. aug. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vidd el gyorsan orvoshoz, mert lehet, hogy méhgyulladása van! Nézz utána, a bágyadság és a duzzadás ennek a jele!

Sürgősen vidd dokihoz szegénykét, mert ebbe akár bele is lehet halni! Szurkolok a kutyusért, remélem minden rendben lesz!

2010. aug. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
54%

A tüzeléskor bágyadtabbak, kedvetlenebbek a kutyák. Akár étvágytalanság is előfordul. Szerintem nekik is fáj a hasuk ilyenkor, csak ők nem tudják mondani, hogy adjunk már egy gyógyszert. :))

A méhgyulladásnak egészen más jelei vannak. Vérzés nem, hanem gennyes, alvadt véres rendkívül büdös váladék, magas láz, amitől a kutya nagyon sok vizet iszik. Teljes étvágytalanság, esetleg remegés. És a méhgyulladás általában a tüzelés után 1-2 hónappal jelentkezik.

Mivel be van duzzadva a kutyusod nemi szerve, ez a tüzeléstől lesz. A méhgyulladásnál ilyen jelzés nincs.

2010. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Babézia? Ezt meg honnan veszed? Egy szóval sem említette a gazdi a kullancsot...

Igen, lehet a tüzeléstől bágyadt. Legalábbis az én yorkim mindig az volt a tüzelések alatt. Aztán ivartalanítva lett:)

2010. aug. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, látta éllatorvos. Csak a tüzelés miatt van. Kullancs volt az első, amit megnéztem, hogy van e benne. Szerencsére csak fájt a pocakja, kapott Nospát. Ma már jobban van.
2010. aug. 17. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!