Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki?

Hogyan tanítsam meg neki?

Figyelt kérdés

11 hetes kutyusom van, nagyon okos.

A "beszélj" parancsot már megtanulta (felszólításra ugat), hogyan taníthatnám meg neki a "suttogj" (halkan ugat) parancsot?



2021. jan. 10. 19:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
72%
Igazából amiket itt a 4-es felsorolt, azokat egy normális tenyésztőtől származó kutya, akivel a gazdája is foglalkozik első perctől kezdve, már tudja. :D 11 hetes kiskutyát alapból nagy társaságba nem is ajánlott vinni az oltások hiánya miatt, (más kérdés, hogy a szocializáció miatt meg fontos a rengeteg új inger) szóval én kételkednék a hozzáértésben.
2021. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Van mellette másik kutya, ha készen leszünk az oltási programmal megyünk kutyaoviba.


Utolsóval egyetértek :)

2021. jan. 10. 20:02
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy meg tanítsd nyugodtan, ha folyamatosan gyakoroljátok a régi trükköket, nem fogja őket elfelejteni. A kamaszkori hülyeség az más téma, de akkor sem elfelejti, amit tanult, csak szarik rá. :D Viszont fontos, hogy hozzászokjon az agya a tanuláshoz, én ajánlom a formálás elsajátítását, nagyon kreatív dolgokat lehet vele művelni.
2021. jan. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Kilencesnek igaza van teljesen!

De a játék mellett kell neki valami ami agyilag is le tudja fárasztani. Ezért tanítom, tudom, hogy a kamaszkorban el fog felejteni sok mindent, "egyik fülén be másikon ki". De így teljes egy napunk:)

2021. jan. 10. 20:04
 15/22 anonim ***** válasza:

Ovihoz jo tipp: tanitsd meg neki addig, hogy kovesse a falatot! Ott minden ezen mulik :)


Hozzam 14 hetesen kerult a kutyam, a tenyeszto addig szepen foglalkozott vele, alapokat tudta. 11 hetesen realis amiket a kerdezo irt :) Foleg ha esetleg benti kutyus.

Milyen fajta? :)


Illetve a keszsegekre menj ra: hatsolab erzet (rear end awarness) hasznos nagyon.

2021. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, dolgozom rajta:)
2021. jan. 11. 07:36
 17/22 anonim ***** válasza:
65%

Azt mondtad elég sok mindent tud, és jó esetben 3 hete lehetne nálad törvényileg. Nem gondolod hogy sok neki ez a sokféle trükk?

Én is tanítottam elejétől kezdve a kutyámat, de nem egyből az egészet akartam neki átadni. Attól, hogy most ő megcsinalja az nem csak azért lehet, mert szereti. Mondta neked, hogy szereti? Vagy te csak úgy kitaláltad?

A tanításoknak kell egy határt szabni, nem kéne túlterhelni....

2021. jan. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Nem, nem gondolom, hogy sok:)

Nem erdekel te mit tanitottal es mikor, en nem fogok masra alapozni! Javaslatra lett tanitva, ismerem a kutyat. Majd en eldontom.

2021. jan. 11. 12:59
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem meghatározni akartam, tanácsolni szerettem volna, hogy ne terheld túl a kutyát. Látom nem jutott

el az információ, csak azt láttad ebben hogy meg akartam szabni mit csinálj.

Azért érdekes, hogy most alakul ki a személyisége de te már ismered a kutyát. Jó felfogásod van. Minek kértél tanácsokat, hogyha egy negativitásra is így támadsz? :))

2021. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Jójó, inkább ne okoskodj. Tanácsot kértem nem kiosztást ;)
2021. jan. 11. 18:37
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!