Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik ragaszkodik jobban a...

Melyik ragaszkodik jobban a gazdához? Beagle vagy whippet?

Figyelt kérdés
Mindkettő önálló vadászkutya, de szerintetek melyik a gazdacentrikusabb fajta? Esetleg tapasztalat a két fajtával?

2021. jan. 13. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem mindkettő, de a whippet talán kicsit jobban...

Mindkettővel csak olyan tapasztalatom van, ahol a gazda kint tartotta Őket (én tudom, hogy nem kéne), de mindkettő eléggé ragaszkodott a gazdájához ennek ellenére is.

2021. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Hát egyik se tipikus gazdacentrikus, mindkettő önálló és makacs. Nekem egy beagle - whippet keverékem volt pár éve (szegény azóta elhunyt).

Nem nagyon érdekelte hogy én ott vagyok, igazából szerintem neki csak azért kellettem hogy kaját adjak xd pedig aztán jártunk suliba meg mindenhova

2021. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy önállóan vadászik egy kutya nem jelenti azt hogy nem kötődik a gazdájához. A whippet nagyon gazdacentrikus, neki lételeme hogy a gazdával legyen állandóan ezért sokszor szeparációs szorongásra is hajlamosak, ha sokáig egyedül hagyják őket. Viszont ha vadat lát akkor se kép se hang, csak az űzésre figyel, mert erre lettek szelektálva. Ahogy abbahagyja rögtön megy vissza a gazdájához.
2021. jan. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Kotelidegek is keves ehhez a fajta kutyakhoz. Keszulj fel....
2021. jan. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
A beagle nem gazdacentrikus. 8 évig volt beagle-m, hát... Nem szaladt a simogatásért... Kb le se tojta, hogy vagyok.
2021. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Whippetem van, úgy tapad rám mint egy matrica. Kölyök korában a mosdóba se tudtam úgy elmenni, hogy ne jött volna utánam. Folyton velem akar lenni, séta során is ha elbújok akkor azonnal fut vissza megkeresni. Viszont ha vadat lát akkor elborítja a lila köd és semmi nem állítja meg, ezért nagyon fontos még azelőtt letiltani mielőtt neki iramodna.
2021. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A beagle iszonyat ember központú kutya, mivel falkakutya. Nagyon ragaszkodik a falkája minden tagjához.
2021. jan. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!