Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így igazságtalan a kutyákka...

Ez így igazságtalan a kutyákkal? Kivételezés?

Figyelt kérdés

Szóval van egy kinti kutyám, hosszúszőrű, nem jöhet be a házba van saját meleg háza értelemszerűen, de nem is túlzottan lenne egészséges bent tartani. Viszont régóta szeretnék egy whippetet vagy agarat, azt pedig nem hagyhatnám kinn, mindig bent lenne velem.

De ezt igazságtalannak gondolom a másik kutyával szemben, nyilván nem hülye, az csapódna le neki hogy a másik kutya a gazdival lehet egész nap, ő meg ki van zárva a falkából.

Vélemények erről?

Persze gondoltam arra is hogy mindkettőt beengedem, de sztem megőrülne és vagy hőgutát kapna az eddigi juhászkám, inkább minthogy kimenjen,ha már megengedem hogy velem legyen.



2020. dec. 29. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a kutya majd eldönti. Ha néha kimész és foglalkozol vele, lehet, hogy nem fog akarni bemenni (de az is, hogy igen).
2020. dec. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Legyen kinti-benti, így ott lehet ah szeretne.
2020. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Legyen fenntartva neki a lehetőség, hogy ő is bent legyen, akkor nem érzi majd úgy, hogy ki van zárva.
2020. dec. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Nekem volt olyan kutyám, ami hiába volt kölyök korától bent, amint elég nagy lett, nem volt hajlandó bejönni a házba. Ha behoztam állt az ajtóban és ki akart menni. Volt mellette házba bejárós kutyám, soha nem irigykedett rá.

A te kinti kutyád volt már bent? Egyáltalán szeretne bent lenni?

2020. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta kutya az a hosszúszőrű?
2020. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, szeretne-e bent lenni a kinti. Én ismerek olyat, akinél van egy kinti malamut és egy kinti benti foxi. A foxi elvan kint is, bent is, de többet van bent, a malamut meg bejöhetne ha akarna, néha be is viszi a gazda, de 5 perc múlva már megy is vissza az udvarra, melege van, nem szeret bent lenni. Viszont sajnos olyat is ismerek, akinél egy yorkie bent van a házban egész nap, egy goldi meg kint szomorkodik a kertben, pedig imádna bent lenni a gazdival.

Szóval attól függ, mire van igénye/szüksége a kutyádnak.

2020. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Barátomnál egy kinti németjuhász volt és egy kinti-benti spicc.

A német juhász nagyon jófej volt, nem volt irigy. A spicc viszont egy elkényeztetett kis dög lett. Viharban meg petárdázáskor beengedték a nagyot az előszobába és a kicsi nagyon csúnyán zavarta volna ki mindig.

A kutyusodtól függ, de ha már mrgszokta kint, akkor nem hiszem, hogy zavarná. Ha továbbra is foglalkozol vele, ő nem mérucskéli a szeretetet. :)

2020. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kinti-benti lehetne
2020. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahol egyenlőség van, ott nem mindig fair is a szituáció. Minden kutyának másra van szüksége, ne kezeld őket egyenlőnek. Whippet a szőre miatt nem lehet kinti, a juhászkutya meg simán.


Pont tegnap olvastam erről egy cikket egy kiképzőtől. Egyik kutya mondjuk 3 óráig bírja visszatartani, a másiknak 10 óra is megy. Akkor legyünk egyenlők: 10 óránként mehetnek pisilni. Ez egyenlő, de nem fair a 3 órás kutyával szemben.


Vagy ugyanannyi kaját adjunk egy 3 kg-os kutyának, és egy 30 kg-nak? Ez ismét egyenlőség. De nem fair. Ugyanez áll fent a te szituációdban is.

2020. dec. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
És ne felejtsük el, hogy ők kutyák, nem emberek. Nem úgy gondolkoznak, mint mi. Mondom ezt úgy, hogy én is marha nagy kutyás vagyok, minimum heti 8x járunk foglalkozásokra (nyom, engedelmes, őv stb...), és tudom, hogy a kutyámat kutyaként kell kezelni.
2020. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!