Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladó fajtiszta border collie?

Eladó fajtiszta border collie?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudtok jelenleg jó áron eladó törzskönyves border collie kölyköt hobbi célra? Megbízható tenyésztőtől lenne a legjobb. Hiába kerestem nem találtam, amit meg pl.: ebadtán hirdetnek, nem törzskönyvesek./: Lehető legjobb lenne február környékén elhozható kiskölyköt találni, de persze csak ha megoldható. Segítsetek kérlek🥺

2021. jan. 14. 13:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mindenképpen törzskönyves kiskutyát veszek. Későbbiekre vonatkozóan nincsenek problémák ebből a szempontból segítenek a szüleim, de a kutyát nekem kell megvennem. Tisztában vagyok vele, mivel jár egy border collie tartása. Megbízható tenyésztőt szeretnék találni az occsó’ pedig nem az 50.000Ft-ot jelenti hanem mondjuk a 200.000Ft alatti kutyákra értem.
2021. jan. 14. 14:36
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Találhatsz most is tenyésztőnél, mi is nemrég érdeklődtünk, tavasszal, nyár elején szeretnénk kiskutyát venni vagy örökbe fogadni. Azt hisze, a lucky for you kenneltől írták vissza, hogy van most is eladó kiskutya, ca. 300-350ezer Ft. Ettől olcsóbban szerintem sehol nem kapsz.
2021. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Annyiért nem nagyon fogsz kapni, esetleg a standardtól eltérő hibás egyedet, de ebben sem vagyok biztos, nem ismerem az árakat.

Olyanba ne menj bele, hogy törzskönyv nélkül sokkal olcsóbb, az nem tenyésztő. Gyűjts még erre, addig keress fel kenneleket, érdeklődj, készülj fel a fajtából alaposan, szerezz be, amit tudsz, akkor nem egyszerre kell költeni a kutyára is meg felszerelésre is.

2021. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%
Azt elárulnád, hogy miért szeretnél ilyen fajta kutyát? Mi tetszik benne, mit tervezel vele?
2021. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Kiskoromban volt nagyszüleimnek egy collieja és örök szerelem.(:

Egyébként mindenképpen egy rendkívül sportos intelligens kutyát szeretnék, akit lehet vinni nyaralásra, kirándulásra vagy akár egy szimpla találkozóra is. Akinek lételeme az egész napos pörgés rohangálás és élvezné is a folyamatos sportolást, kirándulást stb. Erre pedig a collie tökéletesen alkalmas főleg, hogy még oda is vagyok érte.:D

2021. jan. 14. 16:56
 16/20 anonim ***** válasza:
12%
Lehet kapni BC-t 120 ezertől kezdődően. Tk-val, szűrt szülőktől, eredményekkel...
2021. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
És melyik tenyésztőnél?
2021. jan. 14. 17:24
 18/20 anonim ***** válasza:
16%

Általánosságban írtam, minden fajta ekörül kezdődik. 120-180 ezer között tuti találsz. Legalább is, amikor én tenyésztőket kerestem fel, kaptam ilyen árajánlatokat ugyanilyen kaliberű fajtánál. Hobbyra biztos nem kérnek el 300 ezret... Lépj be egy BC-s csoportba, ahol látod, hogy mondjuk csak kennelnévvel lehet hirdetni, és egyből tudsz is tájékozódni.


200 ezerért tudok például egy tenyésztőt, írj ha érdekel, beszélj vele, és dönts.

2021. jan. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, hogy most teljesen szétcincálom a fajtaválasztásról szóló indokaidat, de ez így úgy ahogyan van, nincs rendben és ezekkel az indokokkal még nehezebben fogsz normális tenyésztőtől kutyát kapni. Szóval kérlek gondold át, mérlegelj és ha valóban csak ezeket az érveket tudnád felhozni a border collie mellett, akkor inkább vagy várj még a kutyázással, vagy nézz még szét más fajták között is.


1."Kiskoromban volt nagyszüleimnek." Ez a legáltalánosabb érv, vagy igaz, vagy nem, ellenőrizhetetlen. De mindegy is, abból indulunk ki, hogy igaz. Hogyan tartották a nagyszüleid a kutyát? Rendesen lefárasztották mentálisan és fizikailag is vagy csak tengette a mindennapjait a kertben? Kiegyensúlyozott, nyugodt kutya volt, vagy inkább a még lehulló falevelet is ugató típus? Ha az előbbi, részt vettél a kutya nevelésében, megtanultad, hogy hogyan kell bánni egy ilyen kutyával, foglalkoztál vele, vagy csak simogattad meg labdáztál vele havonta 1-2 alkalommal, amikor meglátogattátok a nagyszüleidet? Ha az utóbbi, akkor valójában nincs tapasztalatod ezzel a fajtával. Az egyik nagypapámnak volt egy nagyon intelligens, jól nevelt dobermannja, a másiknak meg egy láncravert németjuhásza, ez se azt nem jelenti, hogy én értek a dobikhoz, se azt, hogy láncon tartanám a kutyám. Ergo egyáltalán nem releváns.

2. "lehet vinni nyaralásra, kirándulásra vagy akár egy szimpla találkozóra is." Na ez pont nem a bc, erre sokkal, de sokkal alkalmasabb egy nyugodt, kisebb testű kutya. Egyrészt, mert sok szálláson méretkorlátozás van (max. 10kg-ig lehet kutyát vinni), egy szimpla találkozót, amíg te a barátaiddal beszélgetsz, kávézol, akármi egy bc halálra un, neki az nem program, hogy ülhet melletted, ahogyan az sem, hogy amíg ti strandoltok, éttermekbe jártok vár téged a szálláson. Nagyon kevés kutyás strand van, belföldön, külföldön egyaránt, ennek utána kell járni nyaralás előtt és sokszor fel kell adni érte a komfortot, a Balatonon például kutyás strandok közelében vagy kemping van, ami állatbarát, vagy közel háromszoros árat kérnek a kutyás apartmanokért, mert pontosan tudják, hogy a kutyás strand közelébe kutyások fognak szállást foglalni, ők se hülyék. Kirándulni pedig a legtöbb fajta szeret, szóval ez alapján egyelőre maximum a nyomott orrú, rövid lábú fajtákat zárnám ki, de egy kényelmes pár km-es túrára ugyanúgy tudsz vinni egy berni pásztort vagy egy törpe uszkárt, ehhez még nem kell sem intelligensnek, sem sportosnak lennie egy kutyának.

3. "lételeme az egész napos pörgés rohangálás" Biztos vagy te ebben? 8tól délután 2ig suliban vagy, utána még dolgozni is jársz, tanulnod is kell valamikor. Suli előtt elvinnéd 1,5-2 órára futni, labdázni, mozogni, hogy nyugodtan töltse azt a 8-10 órát amíg nem érsz haza? És suli, munka után egyből megint séta, foglalkozás vele, mert ő egészen addig pihent és most már várja, hogy megint "lételeme" lehessen az "egész napos pörgés." Hidd el, ennyi elfoglaltság mellett pont nem jó egy olyan kutya, amelyik nem bír néhanapján megülni a fenekén. Persze nem mindenki foglalkozik napi 4-5 órát egy bc-vel sem, nézzünk erre egy pozitív példát, mert a negatív következményeivel a gyk-s kérdések is több oldalt kitesznek. Szóval van olyan, aki napi 1-1,5 óránál nem foglalkozik a bc-vel és mégis jól tartja, mert ebben az időben csak tréningezik a kutyával, tanítja és ezáltal mentálisan lefárad (fizikailag közel lehetetlen lefárasztani egy bc-t). De ez nem a pacsi, meg a hempereg szintű tanítás, hanem olyan, ami komoly mentális munkát igényel a kutyától, agility, obedience, terelés, stb. Időt, PÉNZT!, energiát nem sajnálva el fogsz majd járni kutyasuliba, hogy ezeknek a sportoknak az alapjait megtanuld, hogy utána megfelelően tudj foglalkozni a kutyával? Ugyanis ezt csak úgy, ösztönösen senki nem tudja, ahhoz, hogy tanítsd a kutyád először neked kell tanulnod.

4. "élvezné is a folyamatos sportolást" Pontosan milyen sportra gondolsz? Mert egy agility pálya bérlése, vagy naponta kijárni terelni általában elég húzós összeg, de tegyük fel, hogy mondjuk 2.000/alkalom áron meg tudod szerezni, az havi 60.000 csak a lemozgatása. Vagy mit sportoltok, amihez nem kell "eszköz", pálya? Csak mert egy bc-nek veled futni megintcsak halál unalmas.

5. És végül a kedvenc érvem: "intelligens kutyát szeretnék." Na ez aztán semmiben sem a kutyán múlik, láttam már neveletlen, szófogadatlan bordert (mert gondolom ilyesmit értesz alatta), nem is egyet és BH vizsgás kistestű játszótéri keveréket is. Ez abszolút a gazdán múlik, azon, hogy mennyi munkát "rak bele" a kutyába. Más értelemben meg ez egy teljesen megfoghatatlan fogalom, egy vizsla borzasztó gyorsan megtanítható arra, hogy kutassa fel, állja meg a vadat, egy beagle, hogy hajtsa, mégis utóbbit makacsnak, nehezen taníthatónak ítélik és ezért talán kevésbé intelligensnek.

De ha mondjuk a taníthatóságot vesszük az intelligencia fokmérőjének, akkor is szeretném megkérdezni, hogy mire kell neked egy "rendkívül" könnyen tanítható kutya? Annyi trükköt, feladatot, bármit szeretnél neki tanítani? Csak mert a hagyományos feladatokat, ül, fekszik, marad, hozd vissza, stb. egy nyugodtabb kutya sokszor sokkal könnyebben megtanulja, mert könnyebben összpontosít, nem "pörög túl" egy-egy feladatot. Nemrég tanítottam kézjeles pozíciókat egy nyugodtabb, lassabb és egy pörgősebb kutyának, a pörgős kutya ahogy megmozdult a testem már pozíciót váltott, gyorsan összerakta a sorrendet is, egyiket se tartotta ki szépen, mert meg akarta mutatni, hogy ő bizony mindent tud, ezért az egészet elsiette. Szóval itt melyik kutya az intelligensebb? Ugye, hogy nehéz eldönteni? És persze tök jó dolgozni egy ilyen mentalitású kutyával is, de ha nem értesz hozzá, akkor bizony sokkal nehezebb is.


Tényleg nem megsérteni akarlak, csak azt érzem, hogy leírsz egy ilyen teljesen általános, sablonos szöveget, hogy miért szeretnél collie-t, mindenféle releváns tapasztalat vagy utánajárás nélkül, kvázi mintha kimásoltad volna az első fajtaleírást, minden konkrét kutyás cél nélkül. Rengetegszer találkozom ezzel az érveléssel egyébként, hogy "okos és szép kutyát szerettem volna, ezért választottam a bc-t" és általában az ilyen gazdáknál totál viselkedésproblémás egy amúgy csodálatos, de kihasználatlan munkakutya.

Gondold végig, a belvárosi közlekedéshez vennél magadnak egy hatalmas terepjárót, csak azért, mert azzal bármilyen mocsáron át tudsz menni? Ugye hogy nem. Ugye, hogy a városba is sokkal kényelmesebb egy kis autó, amivel könnyű parkolni, könnyebb lavírozni a forgalomban. A kutyáknál ugyanez, agility VB-re tuti alkalmasabb egy bc, de sétálni és túrázni hetente pár órát nem. Tegyük fel, hogy te egy dobermann tenyésztő vagy. Őszintén, te adnál nekem jó szívvel kutyát csak azért, mert a nagypapámnak volt, és az övé nagyon okos volt, egyébként meg imádom az erős, határozott jellemű kutyákat, és olyan kutyát szeretnék, aki megvéd, ennyi indokkal már nyugodt lennél, hogy nálam jó helyen lesz a kutya?

2021. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő!

Köszönöm hosszan kifejtett válaszodat, alaposan körüljártam a témát mielőtt collie mellett döntöttem. Ez nem éppen egy elsietett döntés volt, hónapok óta készülünk rá, vesszük a kellékeket, előre időpontot foglaltunk kutyaoviba, tehát úgy érzem fel vagyunk készülve. Most jutottunk el arra a pontra, hogy megkeressük a megfelelő kennelt. Végigkéreztünk minden collies ismerősünket, ide sem azért írtam ki a kérdést, mert az itt kapott válaszokból döntjük el, honnan is lesz a kutyus. Mérlegeljük a "begyűjtött" kenneleket, hogy a végén a lehető legjobbat válasszuk, a kutya egészségének szempontjából és az sem árt ha nem a legdrágább kutyát veszem meg. Hiszen attól még, hogy valami drága nem feltétlenül a legjobb minőségű.

Sportra gondolok, mint pl.: a minden nyáron megtett biciklis Balaton kör. Hétköznap szinte minden nap csinálunk valamilyen sport tevékenységet, amibe a kutya is bevonható. (Tudom, írtad, hogy a futás a kutyának nem élvezet, azonban ha hiszed, ha nem, több collies gazdi számolt be arról, hogy kutyája imád vele futni kocogni stb.(: )

Nagyszüleim képezték a kutyát, versenyeket nyert, és igen, a lehető legtöbb "edzésen" aktívan részt is vettem. Tisztában vagyok vele, hogy mekkora mozgásigénnyel rendelkezik ez a faj, sok időt töltöttünk együtt míg élt...

Biztos vagyok benne, hogy jól érezné magát nálunk, ha már csak azért is mert tanyán élünk, hatalmas kerttel másik két kutyával.

Egyébként minél több helyre viszem magammal, igen, még ha csak egy találkozóra is, (aminél nem épp egy kávézásra gondoltam...) a kutyát annál több inger éri, így ha már nem is "labdázok" vele órákat, ez kellőképpen lefárasztja mentálisan.

Nyaralásra pedig nyílván nem úgy viszem majd magammal, hogy szerencsétlen vár a szállodában amíg én elmegyek, hisz mégis mi értelme lenne így?!


Köszönöm a válaszokat!

2021. jan. 14. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!