Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vagy szaporító?

Tenyésztő vagy szaporító?

Figyelt kérdés
2020 tavaszán meghalt a kiskutyám. Úgy döntöttem, veszek két törpe tacskót, de csakis tenyésztőtől, adásvételi szerződéssel, törzskönyvvel, hogy biztosan egészségesek legyenek. Próbáltam információkat szerezni megbízható tenyésztőkről a MEOE-tól, a Tacsko clubtól, de adatvédelemre hivatkozva elutasítottak. Végül az internetről kinéztem két tenyésztőt és megvettem a kiskutyákat.Mindkét tenyésztő törzskönyvezett, egészséges kiskutyát árult, jó drágán. 8 hetes korban hoztam el a kiskutyákat. Az Újszentmargitai Alfa Black tenyészetből elhozott törzskönyvezett kiskutyáról később kiderült, hogy rejtett heréjű. A Karcagi Kun Karcag Szépe kennelből elhozott kiskutyáról kiderült, mivel az anyának nem volt meg a tenyésszemléje, törzskönyvezni sem lehet. Hosszú huza-vona után végül nagy nehezen meglett a törzskönyve. Mindebből az a tanulság, a tenyésztőtől vásárolt kiskutyákkal is lehet probléma. Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy támogassuk a szaporítókat, tudom ott még több probléma van. Csak jó lenne egy olyan adatbázis, ahol valóban ki lehetne szűrni a megbízhatatlan tenyésztőket.

#tenyésztő vagy szaporító
2021. jan. 14. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Ok. Kösz a meglátást.
2021. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Hát igen...

A második kutya tenyésztője inkább törzskönyves szaporítónak tűnik, de az első se különb, nem azért, mert besikerült egy rejtett heréjű kölyök, hanem, mert erről nem tájékoztatott.


Amúgy vannak már erre kezdeményezések, a border collieknak pl van lista a megbízható tenyésztőkről.


Ezért lenne fontos, hogy vásárlás előtt látogassuk meg a tenyészetet, mutatassuk meg a törzskönyveket és a szűrési papírokat(előtte pedig tájékozódjunk a fajta betegségeiről, hogy tudjuk, hogy mit nézünk, keresünk egyáltalán).

2021. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Rossz helyről választottál.
2021. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Minden autonak van forgalmija es muszaki vizsgaval is kell rendelkeznie ... de ez nem jelenti azt, hogy minden auto makulatlan allapotu.
2021. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Nehezen hihető a sztori eleje, a fajtagondozó egyesület és a MEOE is ad információt a tenyésztőkről, többek között ezért vannak. Az nem megvédendő személyes információ hogy valaki bejegyzett kennelként kutyákat tenyészt. A legtöbb fajtagondozó egyesület honlapjáról letölthető a kennelek listája (aki nem hiszi, járjon utána), a többi a te dolgod.

A tacskósoké pl itt van, tudod, ez az a fajtagondozó egyesület ami állítólag nem akart neked információt adni: [link]

Ez az egyik.

A másik, hogy az interneten mindenféle bizonyíték nélkül hitelrontó információkat akárki írhat kennelekről, én is ideírhatnám, hogy az XY tenyésztőtől ilyen és ilyen kutyát vettem, és a fentiek miatt neked konkrétan nehezen is hiszem el. Szívesen meg is kérdezném ezt a két állítólagos kennelt, bár nem lennék meglepve ha nem is azok lennének.

Az egész sztori inkább a tenyésztőszidó kamufolyam tagjának tűnik.

Nyugodtan lehet lepontozni.

2021. jan. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

"törzskönyvezni sem lehet"

A tenyésztő eleve törzskönnyvel ad kutyát. Ha neked ilyet nem adtak, akkor az nem tenyésztő, hanem szaporító.


"8 hetes korban hoztam el a kiskutyákat"

Tenyésztő nem ad 8 hetesen kiskutyát.


"később kiderült, hogy rejtett heréjű"

És? Ez előfordulhat, ráadásul néhány hónapos korig még leszállhat, nem a tenyésztő hibája, hogy ott is előfordulhat néha egy hiba.


Ezek alapján, vagy rossz "tenyésztőt" választottál mindkét esetben, és most jó megmondtad a magadét, vagy pedig csak ide böfögtél valamit, hogy neked legyen igazad a tenyésztőkről. :)

2021. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

"Tenyésztő nem ad 8 hetesen kiskutyát."

Ha hiszed, ha nem, 8 hetesen szokták a kiskutyákat odaadni.

Az ÁVT-ben is ez a kor szerepel.

2021. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Szaporítótól nem szabad kutyát venni. Nekünk is volt évekkel ezelőtt egy onnan. Munkatárs révén szervezték ide a kutyát, de nem volt hosszú életű.

Azóta meggondolom kétszer honnan szerzek be kutyát.

2021. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom... Az idesüss kennel tökéletes kutyákat ad például, törzskönyvvel.

Igaz, azok standard tacskók, nem törpék.


Viszont van egy olyan érzésem, hogy a tenyésztő neked nem adott volna kutyát, főleg ha előálltál volna ezzel a történettel, meg a halott kutyáiddal.

2021. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5%
Kérdést jelentettem, mert ez üzletrontás. Haladjunk tovább!
2021. jan. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!