Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire gyakori hogy ellopják...

Mennyire gyakori hogy ellopják a kutyákat?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű keverék kutyám hat hónapos és féltem nehogy ellopják. Faluba sok cigány él és ők bármire képesek.

2021. jan. 15. 19:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%

Tarts bent mindenképpen! Az ilyen semmirekellő emberek ellophatják és kutyaviadalokra viszik hogy széttépjék a nagyobb kutyák.

Én a helyedben bent tartanám és amennyit lehet mozgatnám hogy bent nyugodt legyen.

Hány nm-es házban laksz?

2021. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
nem tudom hány négyzetméteres de nagy. Van pince meg disznóól oda is becsukhatom?
2021. jan. 15. 19:28
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Komolyan inkább bezárnád egy sötét pincébe vagy egy disznóólba, minthogy beengedd a lakásba? 35 kilós kutyám van, mégis bent van, mert rövidszőrű. Ha lefárasztod, esetleg szobakennelhez szoktatod, nem fog rombolni.
2021. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én erre azt tudnám tanácsolni, hogy esetleg jól látható helyre ilyen kamu kamerákat rakjatok fel, a kerítésre pedig rakjatok ki táblát, hogy kamerával megfigyelt terület. Ez már magában szerintem egy lépéssel közelebb ahhoz, hogy valaki kétszer meggondolja, hogy bemegy-e a kutyádért.

Esetleg a harapós kutya táblát is kirakhatod, hátha az is hatásos.

Én is féltem a kutyámat akit sok turista megcsodál, s emberek állnak meg megbámulni, ezért ha látom hogy ezt teszik és ugatja őket a kutyám, kimegyek és határozott hangon szólítom, magamhoz hívom. Ilyenkor általában azonnal elmennek, nem érdekel ha bunkóságnak számít a részemről.

Legutóbb kis általános iskolások álltak meg idegesíteni a kapunk előtt, akkor is az utóbbit csináltam, magamhoz hívtam és rögtön el is mentek. Azóta figyelem amikor hosszasan ugat, ha legközelebb is meglátom hogy szórakoznak, már kiszólok nekik, hogy ha akármi baja lesz a kutyámnak, őket fogom először megkeresni, ez talán eléggé elrettentő lesz számukra.


Tudom ez is bunkóság meg túlzás, de aki családtagként szereti a kutyáját, az tudja milyen érzés amikor más ember csak így szórakozik vele, vagy szólongat neki. A gyerekek a tudatlanságuk miatt okozhatnak kárt benne, a turisták pedig azért, mert nekik mindegy hogy mi lesz a kutyáddal, ők valószínű életükbe először és utoljára járnak a faludban/városodban.

2021. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

Ott rosszul fogja magát magát érezni:( én bevinném ha nagy a lakásotok, ne aggódj nem fog rombolni ha foglalkozol vele:)

Nekünk 100nm-es házban egy 80kg-os masztiffunk van ;)

2021. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

Kerdezo, miert nem teszel a rombolas ellen? Miert akarod bezarni egy lyukba a kutyat? Tok egyszeru a dolog, seta+tanitas+ivartalanitas= boldog, nyugodt kutya. Ja, hogy ez sok ido? Hat igen, udv a felelos allattartas vilagaban.


Amugy megnyugodhatsz, keverekert senki nem adna penzt, szoval ha el is lopnak, az nem azert van, hogy a fekete piacon (??) tobb szazezret kerjenek erte 😂😂😂

2021. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%

Az en kutyamat mar ellophatna valaki! :) 80 kilos kozepazsiai kan :D ...


Jo kutya: lehet, hogy letepi a karod, de visszahozza :)))

2021. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

35 kg-os kutyám van bennt lakásban. Rendszeresen sportolunk. Nem rág meg már semmit.


Ne hagyd kinn a kertben a kutyád. Ellopjak a mocskok!!

2021. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
72%

16-os, egyrészt ha ellpoják az ember kutyáját, az nem azt jelenti, hogy eladják. Ahogy valaki írta, ha széttépetik másik kutyával, már az is "jó opció".

Másrészt ugyan nekem keverék a kutyám, de tényleg nagyon szép. Aranyos is. Na, őt volt, hogy meg akarta venni egy cigó. Nem volt bunkó meg erőszakos, de konkrétan rákérdezett, hogy eladjuk-e neki, mert van két kislánya, akiknek nagyon jó lenne.

A másik unokatesómék kutyája. Egy versenyen voltak a fajtatiszta, flancos kutyájukkal, de ott volt a keverék is velük (egész hétvégés program volt, nem akarták egyedül hagyni otthon). Egy fickó kijelentette, hogy most kézbe adna nekik egy százast érte, mert annyira jópofa.

Manapság kifejezetten népszerűek a designer keverékek, pl. labradoodle.

2021. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan az én kutyám is 15 kg volt :D 13 hónapos most és 18,7 kg. Kicsit erősödnie kell meg izmosodni így 19,5-20 kg simán lehet majd.


Panelban lakunk.


Építsd egy nagy kennelt távol a kerítéstől.Akkor nem fogják ellopni.

Illetve egy jó kis zárat rá,amit nem egyszerű kinyitni.

2021. jan. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!